Į hemodializės procedūras kėdainiečiams važinėti teks neilgai

 Į hemodializės procedūras kėdainiečiams važinėti teks neilgai

Eglė KUKTIENĖ

Kėdainiuose keičiantis ilgus metus hemodializės paslaugas teikusiai įmonei, susidarė gana kontraversiška situacija. Išeinanti įmonė gąsdina, kad pacientai liks be hemodializės paslaugų, o šie rengia skundus įvairioms institucijoms, bijodami, kad paslaugų jiems vietoje apskritai niekas nebeteiks. Tuo tarpu ligoninė sako, kad be hemodializės paslaugų pacientai neliks – jiems jas teiks kita įmonė, kuri ligoninei pasiūlė net 1,5 karto didesnę kainą už patalpų nuomą, tad ligoniams nuogąstauti nėra ko.

Pretenzija nepagrįsta

Kaip sakė rajono meras Valentinas Tamulis, savivaldybės vadovybė, gavusi 28 pacientų parašais patvirtintą prašymą užtikrinti hemodializės paslaugų tęstinumą, susitiko su abiem paslaugą teikiančiomis įmonėmis.

„Kartu su savivaldybės administracijos direktoriumi pasikvietėme ir dabar paslaugas teikiančią UAB „Diaverum klinikas“, ir konkursą laimėjusią UAB „Nefrosana“.

Situaciją ginčytina, galiu pasakyti.

Kiek žinau, „Diaverum klinikos“ pateikė pretenziją konkurso komisijai, tačiau ši, ją išnagrinėjusi, atmetė kaip nepagrįstą“, – kalbėjo meras.

Pasirašė

Tą patvirtino ir Kėdainių ligoninės vadovės pareigas laikinai einanti direktoriaus pavaduotoja Rita Kuodienė.

Ji taip pat informavo, kad su naująja konkurso laimėtoja sutartis jau yra pasirašyta.

„Pasirašėme sutartį, kad UAB „Nefrosana“ galėtų tvarkytis dokumentus akreditavimo tarnyboje.

Dedame pastangas, kad tas laiko tarpas, kai pacientams teks važinėti į hemodializę kituose miestuose, būtų kuo trumpesnis – tikrai mėnesio laukti nereikės, ši nepatogi situacija truks žymiai trumpiau“, – ramino R. Kuodienė.

Daugiau

Naujoji įmonė pasiūlė 1,5 karto didesnę nuomos kainą nei UAB „Diaverum klinikos“. Kaip sakė R. Kuodienė, jei įmonės būtų pateikusios vienodus įkainius, laimėtoja būtų paskelbta dabar paslaugas teikianti įmonė.

Tačiau kadangi kainos skiriasi, konkurso nuostatai aiškiai sako, jog laimi įmonė, pasiūliusi didžiausią nuomos kainą.

Įrangą turi

R. Kuodienė sakė, kad konkurse dalyvaujančios įmonės buvo tikrinamos. Pasak jos, UAB „Nefrosana“ Lietuvoje dirba jau labai seniai, turi 15 metų darbo patirtį, reikalingas licencijas.

Tiesa, Rekvizitai.lt duomenys rodo, kad UAB „Nefrosana“ Lietuvoje veikia tik 5 metus – įmonė registruota 2016 metais.

„UAB „Nefrosana“ turi lovą, įrangą, filtravimo sistemas. Sutartį su ligonių kasomis įmonė turi. Vos tik bus atlaisvintos patalpos, kaip įmanoma greičiau paslaugas vietoje ims teikti būtent ši įmonė“, – kalbėjo laikinoji ligoninės vadovė.

Tiesa, užtruks ne tik įsikraustymas, bet ir dokumentų gavimas, mat pasirašius patalpų perdavimo-perėmimo aktą, UAB „Nefrosana“ turės gauti higienos pasą ir akreditavimo tarnybos leidimą.

Iki gruodžio 1 dienos paslaugas pacientams teiks UAB „Diaverum klinikos“.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video