Į darželį investuota per 700 tūkst. eurų

 Į darželį investuota per 700 tūkst. eurų

Šiuo metu darželyje „Vaikystė“ vyksta paskutiniai pastato šiltinimo darbai. Klojamos trinkelės, kurias teko išardyti atliekant pastato apšiltinimo darbus./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

„Vaikystės“ darželio kieme dūzgiant mažyliams, šalia jų išsijuosę dirba ir statybininkai. Vos užmetus akį atrodo, kad čia iškilo naujas pastatas – taip stipriai yra pasikeitęs darželio vaizdas iš išorės. Į pokyčius viduje ir išorėje per porą metų pagal du skirtingus projektus iš viso investuota beveik 700 tūstančių eurų.

Pastato išorės apšiltinimo darbams ir vidaus sistemų rekonstrukcijai skirta 460 tūkst. eurų, o dviejų grupių atnaujinimui su baldais reikėjo dar 235 tūkst. eurų.  

Sutvarkė visas sistemas

Šiuo metu darželyje vyksta paskutiniai pastato šiltinimo darbai. Klojamos trinkelės, kurias teko išardyti atliekant pastato apšiltinimo darbus.

Dar pernai beveik tokiu pat metu buvo pasirašyta rangos sutartis su  bendrove „Guresta“, o štai po metų jau beveik viskas yra baigta.

„Vaikystės“ pastato sienos, rūsio perdangos ir stogas apšiltintas. Modernizuotos visos sistemos: vėdinimo, šildymo ir karšto vandens, vandentiekio ir nuotekų šalinimo. Geriausiai matomi nauji radiatoriai. Jie net švyti remontuotose koridoriuose. Žinoma, kad tai tik vienas elementas. Šiuolaikiškai sutvarkytas šilumos punktas.

Arūnas Kacevičius: „Atnaujintuose darželiuose ir šilčiau, ir jaukiau. Be to, daugėja paslaugų, jos tampa kokybiškesnės.“/ Algimanto Barzdžiaus/ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Padidės energetinis efektyvumas

Užbaigus išorės ir vidaus modernizavimo darbus bus pasiekta pastato C energinio naudingumo klasė. Skaičiuojama, kad energijos poreikis sumažės apie 49 proc. ir padidės pastato energetinis efektyvumas.

Tokius sutvarkytus pastatus savivaldybei daug lengviau ir prižiūrėti, ir vėliau išlaikyti.

Skaičiuojama, kad apie 40 procentų reikės mažiau mokėti už šildymą sezono metu. Be to, sumažės į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (CO2) kiekis, o pačio pastato infrastruktūra atitiks visus higienos normų reikalavimus.

Švelniais tonais pamargintos viešojo pastato sienos jaukiai įsilieja į visą atnaujinamą kvartalą./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Tvarkomas visas kvartalas

Pats darželio pastatas naujamiestyje, netoli „Atžalyno“ gimnazijos, traukia praeivių akį. Švelniais tonais subtiliai pamargintos viešojo pastato sienos jaukiai įsilieja į edukacines darželio lauko erdves ir keičia viso miesto veidą.

Tame kvartale jau sutvarkytas ir gana tankiai apgyvendintas Mindaugo−J. Basanavičiaus–Rasos−Pavasario gatvių daugiabučių namų kvartalas. Baigiama rekonstruoti ir pati Mindaugo gatvė.

Savivaldybė užsibrėžusi atnaujinti ir tvarkyti visus rajono darželius. Pradžia jau padaryta.

Tvarkoma „Vaikystė“, sutvarkytas „Žilvitis“.

Kokybiška aplinka skatina vaikų kūrybiškumą ir prisideda prie ugdymosi sėkmės. Mieste jau atnaujintas ir „Žilvičio“ darželis. Į jo išorės modernizavimą bei 3 grupių vidaus erdves investuota daugiau nei milijonas eurų.

Vaikučių miegamajame – naujos lovytės ir linksma patalynė./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Aplinka keičia nuotaiką

Darželių viduje taip pat didinama šiuolaikiškų ir patogių erdvių. 

„Vaikystės“ darželio mažiausieji karštą vasaros dieną linksmai leidžia laiką modernioje grupėje ir slapstosi naujų baldų arkose. Dvi vaikų lopšelio-darželio „Vaikystė“ grupės buvo atnaujintos dar pernai.

Dabar vaikai žaidžia ir miega ne tik patogiai, bet ir estetiškai. Pagaliau atsikratyta tėvus erzinusios vis dar nuo sovietmečio užsilikusios patalynės. Vaikų miegamuosiuose dabar ji linksma ir spalvinga, o naujos lovytės pagamintos iš natūralaus medžio.

O dar svarbiau, kad darželis įsigijo ne tik naujus baldus, bet ir interaktyvius stalus, reikalingus kompiuterius bei kitą įrangą, kuri padeda ugdytiniams lavintis ir tobulėti. 

Kiekvienas atliktas darbas ir investicijos keičia nuotaiką ir darbo atmosferą ikimokyklinėse įstaigose. Patiems kolektyvams daug jaukiau ir maloniau dirbti, rūpintis vaikais, o vaikams yra geresnės sąlygos.

Kėdainių rajono savivaldybė užsimojo atnaujinti ir tvarkyti visus rajono darželius. „Vaikystė“ puikus pavyzdys. Jame tvarkomos ir vidaus erdvės, ir pastato išorė. Siekiant padidini energetinį efektyvumą modernizuotos visos inžinerinės sistemos. Maloni aplinka prisideda ir prie ugdymosi sėkmės.

Aut. past.

„Atnaujintuose darželiuose ir šilčiau, ir jaukiau. Be to, daugėja paslaugų, jos tampa kokybiškesnės, vaikai žaidžia ir mokosi su naujomis priemonėmis, jaučiasi kaip namuose“,− sako Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. 

Tam, kad vaikams būtų užtikrintos komfortabilios žaidimų ir miego sąlygos visų rajono darželių  grupėse nuo 2020 metų buvo pradėti įrenginėti oro kondicionieriai. Pirmiausia, jie buvo įrenginėjami grupėse iš pietų pusės, kur karščiau, tačiau dabar ir vakarinėje pusėje tampa gerokai per karšta.

Dar šiais metais bus paskirta 42 tūkst. eurų ir oro kondicionieriai bus įrengti visose darželių patalpose. Tam iš viso per dvejus metus bus išleista apie 120 tūkst. eurų.

2 Komentarai

  • idomu kada ateis „obelėlės“ eilė?

  • Labai džiaugemės renovacija. Visam personalui ir vaikučiams gero ,sveiko naujo sezono .

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video