Gripo jau nebeliko?

 Gripo jau nebeliko?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytojai kol kas dar neužfiksavo nė vieno gripo atvejo nuo praėjusių metų rudens − t. y. 2021–2022 metų sezonu.

Kalbintos Pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos  biuro direktorės Audronė Rimkevičienė ir Danguolė Avižiuvienė vienbalsiai sako, kad didžiausią įtaką tam padarė stipriai pagerėjusi asmenų higiena, apsaugos priemonių naudojimas ir socialinių atstumų laikymasis.

„Svarbiausia – kaukės. Jas dabar nuolat naudojame ir jos ne tik apsaugo nuo koronaviruso, bet mes iš aplinkos nieko neprisigaudome, dėl to daug mažiau sergame ir gripu“, − sako ilgametė medikė ir įstaigos vadovė A. Rimkevičienė.

Medikai vienbalsiai sako, kad didžiausią įtaką tam padarė stipriai pagerėjusi asmenų higiena, apsaugos priemonių naudojimas ir socialinių atstumų laikymasis.

Aut. past.

„Žmonės išmoko laikytis tvarkos, daug dažniau plauti rankas, o kuo dažniau plauname rankas, tuo mažiau ligų, kurios plinta per nešvarias rankas“, − sako D. Avižiuvienė.

Medikė taip pat pastebėjo, kad mažiau pasitaiko ir virškinamojo trako infekcijų atvejų. Taip irgi yra todėl, kad žmonės dažniau plauna rankas.

Taip pat įtakos sergamumui turi ir atstumų laikymasis, sumažėję socialiniai kontaktai, žmonių uždarumas.  

Pirmomis 2022 metų savaitėmis gripu neserga nė vienas žmogus rajone. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, tokiu pat metu, 2019–2020 metų sezonu, prieš pat pandemiją, 2020 metų 1 savaitę rajone gripu sirgo 2 žmonės, 2-ą savaitę – 5 žmonės, o 3-ią savaitę buvo užfiksuoti 6 gripo atvejai.

Kėdainių rajone pirmąją 2022 metų savaitę ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų buvo užfiksuota 271 atvejis, o antrąją − 273 atvejai. 

Gripo sezonas yra skaičiuojamas nuo 40 metų savaitės (spalio mėnesį) iki 20 metų savaitės (gegužės mėnesį).

1 Komentaras

  • pasakas, ar ne Aviziene?plauni rankas ir grypo kaip nebuta,,,,,,,,,,ar galima durniau pasakyti,,

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video