Gimnazistai grįžo iš Vokietijos

 Gimnazistai grįžo iš Vokietijos

Organizatorių nuotr.

Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvauja ne viename „Erasmus+“ projekte. Gruodžio pabaigoje gimnazijos mokinės Saulė Bardauskaitė, Viltė Cibulskytė, Fausta Mackevičiūtė, Aleksandra Naujokaitė, Kotryna Zasimauskaitė, Paulina Čepauskaitė ir mokytojai Irma Krivickienė, Dalia Pabarčienė bei Dainius Leikauskas, tęsdami tarptautinį projektą Erasmus + „Let’s share our heritage, our culture, our future“, lankėsi Liubeko „Ernestinenschule“ gimnazijoje Vokietijoje. Susitikime dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Lietuvos, Vokietijos, Italijos ir Portugalijos.

Dalyvavo edukacijoje

Pirmą viešnagės dieną mokiniai ir mokytojai dalyvavo edukacijoje, lankė Liubeko senamiesčio erdves. Istorinės architektūros gerbėjams Liubekas tarsi pasakų miestas, kuriame daug įspūdingų architektūros paminklų.

Viena tokių vietų – Holstentor vartai, šiandien jau tapę nacionaliniu Liubeko simboliu, nes į senamiestį patenkama pro šiuos vartus. Šis pastatas yra laikomas Šiaurės Vokietijos plytinės gotikos pavyzdžiu.

Projekto dalyviai grožėjosi gotikinėmis Liubeko senamiesčio bažnyčiomis ir siauromis, jaukiomis gatvelėmis. Vakare projekto partneriai dalyvavo oficialioje projekto delegacijų pristatymo šventėje.

Kiekvienos šalies atstovai rengė pranešimus apie savo kraštą, stengėsi atskleisti šalies išskirtinumą.

Pristatė užduotis

Kitą projekto darbo dieną mokyklų atstovai pristatė kūrybines namų darbų užduotis. Dalyviai klausė pranešimų, kuriuose delegacijų nariai supažindino su savo šalies liaudies dainų tradicijomis, dainavo ir partnerius mokė dainuoti liaudies dainas savo kalba.

Vėliau mažose grupėse mokiniai ir mokytojai kūrė dainas, kuriose atsispindėjo ne tik kiekvienos šalies kultūros bruožai, bet ir dainos žodžiai skambėjo įvairiomis kalbomis. Buvo parengta sukurtų dainų knyga, kurią apipavidalino patys mokiniai.

Bendros veiklos

Visą projekto laiką netrūko įvairių bendrų veiklų: popieriaus dirbtuvėse projekto dalyviai išbandė tradicinį popieriaus karpymą – kalėdinės žvaigždės ne tik papuošė gimnazijos langus, bet ir padėjo sukurti šventinę nuotaiką.

Įdomu buvo ir Marcipanų parduotuvėje-kavinėje, aplankyta istorinė ekspozicija, mokiniai ir mokytojai patys bandė pasigaminti marcipano figūrėlių ir gardumynų. Kadangi vienas iš projekto tikslų – skatinti gerosios praktikos mainus tarp mokyklų, suteikti galimybę plėtoti mokymo metodus ir jais dalintis, todėl empirinės veiklos svarbios įgyvendinant projekto siekius.

Diena Hamburge

Žinoma, puikiai praleista diena ir Hamburge. Hamburgo meno galerijoje „Kunsthalle“ projekto partneriai ne tik apžiūrėjo paveikslų ekspozicijas, bet ir dalyvavo vizualinio mąstymo metodikos veikloje ,,Kas vyksta šiame paveiksle?“

Įdomu buvo klausyti mokinių, kurie pristatė dailės kūrinių interpretacijas. Po to projekto parteriai lankėsi Hamburgo senamiestyje: apžiūrėjo neorenesansinę Hamburgo rotušę – išties didingą statinį, vieną iš Hamburgo simbolių, Šv. Mykolo bažnyčią.

Surengė koncertą

Paskutinę susitikimo dieną projekto partneriai dalyvavo pačių rengtame koncerte, nes šio projekto tikslas orientuotas ne tik į kultūrinio paveldo žinių gilinimą, kultūros objektų lankymą, tačiau siekiama ir vystyti mokinių kūrybiškumą.

Be to, mokiniai vizito metu gilino kompiuterinio raštingumo įgūdžius, bendravo gimtąja ir užsienio kalbomis, gilino kultūrines žinias.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo refleksijoje bei suplanavo kito susitikimo tikslus ir programą. Džiugu, kad balandžio mėnesį susitikimas planuojamas Lietuvoje.

Laima Janonienė, projekto koordinatorė, Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokytoja metodininkė

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video