Giminės finansinių problemų scenarijai

 Giminės finansinių problemų scenarijai

Žmogus visada yra globalios visuomenės dalis. Jis priklauso skirtingoms sistemoms: šeimai, šaliai, įvairioms bendruomenėms. Ir kitaip jis negali: vienas lauke – ne karys.

Todėl, jei žmogus turi „asmeninę problemą“, užkertančią kelią finansinei gerovei, greičiausiai jos šaknys slypi giminės sistemoje. Problemą galima rasti: santykiuose su tėvais, gali būti senelių lygyje ir gali būti, kad šaknų reikia ieškoti giliai giminės istorijoje.

Kaip pinigai vis dėlto ateina pas jus? Ar jūs dirbate sunkų darbą iki septinto prakaito, spręsdami visą problemų krūvą ir eikvodami nervus? O gal tai džiaugsmas ir malonumas?

Daugelis žmonių įsitikinę, kad neįmanoma vienu metu patirti malonumą ir gerai užsidirbti. Tai labai ribotas įsitikinimas. Iš kur jis atsiranda? Iš tėvų, senelių, kurie patyrė tikrai daug sunkių išgyvenimų.

O kaip mes atsisveikiname su pinigais? Ar šis jausmas suteikia mums klestėjimo ir laimės jausmą ar baimės jausmą, norą kam nors įrodyti kažką, arba jausmą „viskas vaikams, o aš kaip nors“. Scenarijai skirtingi.

Santykiai su mama

Jausmas, kad gali kažkuo pasikliauti, tikėjimas tuo, kad ką bepadarytumėte, viską pateisins ir priims, ateina iš vaikystės. Iki 5 metų formuojasi asmenybė. Tuomet formuojasi mūsų požiūris į save ir gyvenimą. Koks jis yra, labai lengva nustatyti pagal mūsų santykį su motina.

Šie santykiai – tai mūsų susipažinimas su besąlygiška meile. Kaip mūsų mama rūpinosi mumis, rodė mums savo meilę, taip mes priimame ją, ir nuo to priklauso mūsų požiūris į save ir į pasaulį. Nesąmoninga, tačiau visiškai natūralu, kadangi mama tapo mūsų pasauliu.

Juk vaikui motina yra viskas. Savo pirmaisiais metais jis sukasi jos orbitoje – savo mažytėje galaktikoje. Ir nuo šių santykių priklauso, ar mes esame laisvi ir sėkmingi gyvenime. Todėl mūsų sėkmė – tai motinos veidas.

Santykiai su tėvu

Ar kada pastebėjote, kad moterys ir vyrai kalba skirtingai. Vyrai vartoja daugiau veiksmažodžių, o moterys – būdvardžių. Kodėl? Nes vyro prigimtis – veiksmas, kuris yra nukreiptas į išorę. Kai buvote mažyliai, jus prižiūrėjo mama. Tėtis eidavo dirbti, jis buvo atsakingas už ryšius su išoriniu pasauliu.

Ir kai reikėdavo išspręsti kokį nors sudėtingą klausimą, mama sakydavo: „Štai, sugrįš tėtis ir padarys, išsiaiškins, leis ar neleis“ ir t.t. Ir jūs žinojote, kad tai, kas yra sunku, svarbu, susiję su išoriniu pasauliu – viską sprendžia tėtis.

Jei vaikas visada jautė tėvo paramą, jam bus lengva realizuoti save išoriniame pasaulyje. Jei tėvas, kai reikėdavo, gyrė vaiką, tai jam bus natūralu gauti tinkamą užmokestį už savo pastangas. Suaugusiųjų pasaulyje jo pripažinimas bus išreiškiamas pinigais, kuriuos jis gaus už savo darbą. Ir čia suveikia įsitikinimai ir apribojimai, kuriuos transliavo tėtis girdamas arba bardamas.

Mes užaugame. Situacijos kitokios ir mintys kitokios. Bet jausmai lieka tie patys. Suveikia tie patys vaikystės šablonai. Kai jūs bijote viršininko – tai yra jūsų baimė prieš tėvą: nubaus už dvejetą, neleis pasivaikščioti. Atkreipkite dėmesį į tai, ką jūs galvojate apie savo viršininką. Kad jis toks ir anoks, jis visada… Tai iš tos pačios serijos apie tėtį, nors jūs jau vilkite ne trumpas kelnes, o kostiumą, esate su kaklaraiščiu ir akiniais.

Koks buvo jūsų tėtis šeimoje? Kaip su juo elgėsi mama? Tai yra svarbu. Jei ji dėl kokių nors priežasčių negerbė jo, pavyzdžiui, nors jis buvo sėkmingas, bet kažkas atsitiko ir pradėjo gerti. Arba kažkas nutiko tarp tėvų. Mama turi nuoskaudų ir apie jį neigiamai kalba. Kas atsitinka tada? Vaiko viduje vyksta konfliktas. Jam reikia abiejų meilės. Jie abu transliuoja savo įsitikinimus. Ir jis atsiduria sudėtingoje situacijoje. Kaip viską sustyguoti?

Jis sako: „Mama, aš su tavimi.“ O siela jo – su pralaimėjusiu tėčiu. Jei santykiai baigiasi skyrybomis, vaikas blaškosi tarp tėvų. Kaip palaikyti tėtį ir neįžeisti mamos? Jis lieka lojalus, neima iš tėčio to, ką galėjo paimti. To pasekmė – sėkmės atsisakymas, darbas be atlygio. Jis gali užaugti kūrybingas žmogus, bet jis nemokės imti pinigų už savo darbą.

Kol tėvų santykiai nesiklosto, mes stengiamės įrodyti jiems ir pasauliui, kad esame šio to verti. Nuo to mes netampame vertingesni, tik energijos nuostoliai milžiniški. Niekas nesikeičia net tada, kai tėvų jau neturime. Nes jie vis dar gyvena mumyse. Ir mes toliau tęsiame su jais vidinį dialogą.

Kur slypi daugelio mūsų problemų sprendimas?

Nors mes to nepastebime, bet paprastai gyvename pagal savo tėvų ir tolesnių protėvių nuostatas. O jie turėjo išgyventi didžiules suirutes ir pokyčius, kurie apvertė ir pakeitė žmonių likimus, socialinę ir finansinę padėtį.

Sovietmečiu buvo skiepijama nepaisyti pinigų, tenkintis tuo, ką turi, ir nebūti prisirišus prie pinigų. Todėl karta, kuri augo tokių įsitikinimų sistemoje, nesąmoningai jaučia panieką pinigams. Ir dėl to kyla agresija prieš turtingesnius. Ir skurdo psichologija, perduodama iš kartos į kartą, verčia žmones būti išgyvenimo pozicijoje ir nesijausti būti vertais tapti laimingesniais.

Pasąmonės baimė pinigams – labai išplitęs reiškinys. Baimės šaknys dažnai eina iš tų kartų, kurios išgyveno priespaudą, finansinius nuostolius, revoliucijas, nuosmukius. Pinigai galėjo tapti išsiskyrimo su mylimu žmogumi, mirties ir kitų tragiškų aplinkybių priežastimi.

Mes galimai nežinome šių įvykių detalių, bet galime nesąmoningai sekti elgesio modeliu, kuriam būdinga vengti turto. Tačiau išsilaisvinti nuo to įmanoma. Norėdami tai padaryti, turime suprasti šį modelį ir atskirti savo gyvenimą nuo savo protėvių likimo.

Juodosios energijos skylės – taip būtų galima pavadinti neigiamas giminės nuostatas. Žmogus, turėdamas tokias skyles, priverstas lopyti jas, kovoti, koreguoti praeitį ir save, o ne pats tobulėti. Toks žmogus niekaip negali atsikratyti rūpesčių, įveikti darbo problemų, skolų, skyrybų, ligų, o kažkas greta lengvai pasiekia savo tikslų ir juda į priekį. Taigi, daugelio mūsų problemų sprendimas yra giminės programoje.

Tai, kas svarbiausia

Ar žinote, kas yra svarbiausia? Svarbiausia yra tai, kad mes galime ieškoti savo giminės sistemoje išteklių spręsdami savo gyvenimo problemas, taip pat – problemas, susijusias su pinigais.

Kiekvienas turi savo scenarijų. Jūs galite žiūrėti į jį savo gerovės kontekste. Ką jūs paveldėjote iš tėvų ir senelių, protėvių? Kokios programos ir elgesio modeliai padeda jums, o kokie trukdo?

Užduokite sau šį klausimą: kam iš tikrųjų priklauso jūsų neigiamos nuostatos? Kai mes sužinome, kieno yra ta nuostata, kokioje situacijoje toks sprendimas buvo priimtas, mes įgyjame galimybę ją atšaukti. Ir pasirinkti kitą, labiau tenkinančią.

Kiekvienas patenka į unikalią situaciją ir problemų, susijusių su pinigais, priežastys gali būti skirtingos. Norint suprasti jas, reikia turėti šiek tiek žinių, kad galėtumėte pažvelgti, kad galėtumėte suprasti, kas jūsų sieloje užkerta kelią finansinei gerovei…

Parengta pagal žurnalą „Raktas“

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Skip to content