Atsipalaidavimui: 4 programėlės padėsiančios įveikti stresą

 Atsipalaidavimui: 4 programėlės padėsiančios įveikti stresą

Karantinas ar laiku neužbaigti darbai kelia daug streso. Suvaldyti įtampą namų sąlygomis gali padėti kiek netradiciniai metodai – išmaniosios aplikacijos.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius pristato 4 nusiraminimo, įkvėpimo ir meditacijos programėles.

  1. Įkvėpkite, iškvėpkite ir atsipalaiduokite

Anot sveikatos specialistų, viena geriausių priemonių norint nurimti ar susikaupti yra kvėpavimas. Naudingų kvėpavimo pratimų ir nusiraminimo bei atsipalaidavimo įgūdžių gali išmokyti pernai Lietuvoje sukurta nemokama interaktyvi programėlė „Ramu“. Aplikacija paruošta profesionalių psichologų ir remiasi mokslininkų sukauptomis žiniomis apie nerimą bei panikos atakas.

Išmanus įrankis gali tapti kasdieniu pagalbininku, kuris padės suvaldyti stresą ir patars kaip padėti sau pasijusti geriau. Čia rasite instrukcijas kaip kvėpuoti ir nusiraminti, galėsite atlikti pratimus, kurie padės įveikti nerimą ir paklausyti meditacijų, kurios leis pailsėti ir atgauti jėgas.

        2. Miegokite ramiai

Gerai mūsų nuotaikai ir savijautai ypač svarbus kokybiškas miegas. Be kitų priemonių, išsimiegoti gali padėti ir išmaniosios technologijos. Pavyzdžiui, vartotojų pamėgta programėlė „Sleep Pillow White Noise Sound“.

Aplikacijoje yra patalpinta daugiau nei 300 tūkst. skirtingų aukštos kokybės aplinkos garsų kombinacijų, iš kurių 70 melodijų yra įrašytos natūralioje gamtoje. Tarp jų rasite lietaus, ugnies spragsėjimo, jūros bangavimo, paukščių čiulbėjimo garsų. Toks vadinamasis „baltasis triukšmas“ (angl. „White noise“) padeda susikoncentruoti, nurimti ir lengviau panirti į kokybišką miegą.

Saldžiam miegui subalansuotų grojaraščių rasite ir „Spotify“ muzikos platformoje.

  1. Piešimo terapija

Spalvų ir kūrybos terapija padeda atsipalaiduoti ir užsimiršti. Norėdami tai išmėginti, į savo telefoną įsidiekite „Colorfy“ aplikaciją. Čia galėsite spalvinti iliustracijas, kurti mandalas ar net įkelti savo ranka nupieštus piešinius iš telefono galerijos. Spalvinimui galėsite rinktis iš daugiau nei 1000 skirtingų paveikslų bibliotekos. Įkvėpimo taip pat galėsite pasisemti ir iš kitų vartotojų kūrinių.

Užbaigę savo kūrinius, čia pat galėsite jais pasidalinti socialiniuose tinkluose arba persiųsti draugams. Be to, programėlė veikia net ir be interneto ryšio, tad ja naudotis galėsite kad ir kur bebūtumėte.

  1. Sumažinkite stresą žaisdami

Norint sumažinti nerimo lygį ir išlaikyti dėmesį, kartais užtenka nukreipti mintis ir sukoncentruoti jas į kitą veiklą. Tai padaryti padės psichologų sukurta aplikacija „Personal Zen“. Ji veikia žaidimo principu ir padeda susitelkti į pozityvius dalykus.

Žaidimo mechanika labai paprasta: pradėję žaisti pilkame ekrane pamatysite du veidelius – teigiamą ir neigiamą. Jūsų tikslas yra sekti paskui pirmąjį ir ignoruoti antrąjį. Už tai būsite apdovanoti medaliais ir brangakmeniais, o žaidimo scena pamažu taps ryškesnė ir nusidažys spalvomis. Toks elementarus, bet efektyvus metodas padės atsipalaiduoti. Pratimui užtenka vos kelių minučių per dieną pertraukos ar pietų metu.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video