Geras „biznis“: savivaldybei verslininkai sklypą parduos brangiau nei pirko?

 Geras „biznis“: savivaldybei verslininkai sklypą parduos brangiau nei pirko?

Eglės Kuktienės nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Liaudies gatvėje esantis sklypas, kuris jau daug metų yra apleistas ir verslo prasme, ko gero, vienas nesėkmingiausių visame rajone, vėl pardavinėjamas. Sklype plovyklą ir administracinės paskirties pastatą norėję įrengti kauniečiai verslininkai neatlaikė visuomenės spaudimo ir siūlo sklypą pirkti pačiai savivaldybei.

Savivaldybei parduos pigiau?

UAB „Plaunu“ savivaldybės vadovams ir tarybos nariams atsiuntė raštą, kuriame nurodo, kad už sklypą norėtų gauti 98 tūkst. eurų plius PVM – kitaip tariant, iš viso beveik 119 tūkst. eurų.

Tiesa, sklypo pardavimo skelbimas šiuo metu yra viešai patalpintas ir prieinamas bet kuriam interesantui.

Verslininkai savivaldybės prašo mažesnės pinigų sumos, nei nurodo komerciniame sklypo pardavimo skelbime – jame jie nurodo norimą 125 tūkst. eurų plius PVM kainą (viso 151,2 tūkst. eurų).

Teigia, kad vertinimas neatspindi rinkos kainų

2021 metais verslininkai šį sklypą nusipirko už 70 tūkst. eurų.

Tuo tarpu VĮ Registrų centras nurodo, kad vidutinė šio sklypo vertė siekia vos 31,6 tūkst. eurų.

Nekilnojamojo turto skelbimų portale aruodas.lt 2018 metais patalpintas Liaudies gatvės sklypo skelbimas pažymėtas kaip parduotas už 70 tūkst. eurų. Dabar verslininkai įdėjo naują šio sklypo pardavimo skelbimą ir prašo jau 125 tūkst. eurų + PVM./Eglės Kuktienės nuotr.

Tačiau UAB „Plaunu“ atstovai sako, kad tie 119 tūkst. eurų, kuriuos jie norėtų gauti iš Kėdainių rajono savivaldybės, ir taip yra mažesnė suma, nei reikalinga siekiant, kad jie nepatirtų nuostolio.

„Registrų centro vertinimas visiškai neatspindi realybės. Rinkoje nėra net panašių kainų. Mes patys mokėjome gerokai daugiau, ir elektrą į sklypą atvedėme.

Viskas yra paskaičiuota, ta suma tikrai ne iš lubų paimta.

Realiai tokia yra sklypo savikaina, net dar didesnė, bet mes jau numojome ranka ir prašome tokios sumos, o ne didesnės“, – sakė įmonės atstovas Dovydas Žasytis.

Sklypas parduodamas po to, kai daugiau kaip 150 Liaudies gatvės gyventojų pasirašė prašydami neleisti statyti sklype savitarnos automobilių plovyklos.

Aut. past.

Sako, kad reikia įvertinti ir infliaciją

Pasaulyje susidariusi ekonominė situacija nekilnojamojo turto sferoje sukėlė jau seniai matytą kainų augimą. Nekilnojamojo turto kainų šuolis nesiliauja, brangsta ir gyvenamieji namai, ir sklypai, ir turto nuoma.

Gegužę metinė infliacija Lietuvoje siekė 18,9 proc., vidutinė metinė infliacija viršijo 10 proc. Pasak D. Žasyčio, įvertinant, kada savivaldybės pinigai pasiektų verslininkus, augančias nekilnojamojo turto kainas ir infliaciją, jų norima kaina turėtų didėti taip pat maždaug dešimčia procentų.

„Reikia įvertinti tai, kad, jei savivaldybė apsispręs iš mūsų pirkti sklypą, pinigus anksčiausiai pervesti mums galės kitų metų balandį. Reikia įvertinti ir šalies ekonominę situaciją, infliaciją, tad norint nepatirti nuostolio, mums reikėtų kainą padidinti dar apie 10 procentų. Tačiau ir to mes nedarome“, – akcentuoja verslininkas.

Tai parduoda brangiau ar pigiau?

D. Žasytis pridūrė, kad Kėdainiuose apskritai beveik nėra pasiūloje komercinės paskirties sklypų. Jo teigimu, jų sklypas yra bent 25 proc. pigesnis nei kiti panašūs komerciniai sklypai.

Tiesa, „Rinkos aikštės“ žurnalistams peržvelgus rinkoje esančius pasiūlymus paaiškėjo, kad 35–40 arų dydžio komercinių sklypų parduodama vos du. Vienas jų – tas pats Liaudies g. sklypas, už kurį prašoma 125 tūkst. eurų + PVM, kitas –  38 arų komercinės paskirties sklypas Žemaitės gatvėje, už kurį norima 70 tūkst. eurų.

Rinkoje taip pat yra 30 arų komercinės/namų valdos sklypas J. Urbšio gatvėje, už kurį prašoma 120 tūkst. eurų.

Gyventojai pasipriešino plovyklos kaimynystei

Sklypas parduodamas po to, kai daugiau kaip 150 Liaudies gatvės gyventojų pasirašė prašydami neleisti statyti sklype savitarnos automobilių plovyklos.

Savivaldybės taryba priėmė sprendimą neleisti visuose Kėdainiuose statyti atviro tipo savitarnos plovyklų arčiau kaip 50 metrų atstumu nuo sklypo ribos.

Pasak vyriausiojo miesto architekto, priėmus tokį sprendimą Kėdainiuose neliko vietos, kurioje būtų galima įrengti atvirojo tipo automobilių plovyklą, nes niekur neįmanoma išpildyti 50 metrų atstumo tarp sklypų reikalavimo.

15 Komentarai

 • Čia kažkas nori, kad konkurentų nebūtų? O kodėl savivaldybė turi pirkt ir tokius pinigus mokėt? Kodėl visų gyventojų neatsuklausė?

 • Eilinį kartą pridirbo tamulis nesąmonių, dar per tarybos posėdį apie švinių pradėjo kalbėt. Negėda kėdainiečiai kokį išrinkot merą? Sunku ir meru pavadinti, celestinos draugelis ir tiek. Ir visų rankų spaudėjas, dažniausiai bobučių, nes prie rimtų žmonių net prieiti bijo.

 • Niekaip nesuprantu kam reikia kad savivaldybė pirktų ta sklypa. Taigi yra sarašai kur gyventojai pasirašė kad nesutinka dėl plovyklos įrengimo. Tai tegul tie patys gyventojai susimeta ir nusiperka ta sklypa ir galės ten daryt ka nori.

 • Palikt ta sklypa apsepusi, nenorejo, nereikia, tegul dabar pirsta ciulpia gyventojai su koncervante priesakyje 😉 tvarkdare nupusus sena boba

  • Nežinojai, kad Kėdainiai ir tai užterštas miestas, turbūt tuoj plovyklomis kvėpuosime, bet ne LIFOSA ar valymo įrengimais nuo Krekenavos, Taip pat per daug parduotuvių Kėdainiuose, na jos irgi kažkiek teršia miestą, vien kiek šiukšlių išmetama iš parduotuvių į sąvartynus.

 • Na mūsų galva šunį jau palaižė, dabar beliko chocholus palaižyt, ir būtų visas bukietas KK2. Greit Kėdainiai bus garsūs šunų laižytojais ir ledų su šunimas 😉 Šepety

 • tai cia tas pats biznis kai darbo partija taryboj sedejo is pono viktoro griuvancius pastatus savivaldybė pirko,tai ir cia taryboj savas sedi kuris padeda prasukt didesnius pinigus tiem verslininkam

  • Po 30 metų sutvarkė, kaip ir Rasos g. esančią aikštę, griuvėsiai puošia miestą, kaip senamiestyje esantis Radausko pastatas nebaigtas statyti.

 • Tamuliui px Kedainiu bedos, jis tik svencia, balevoja, jau ne tik Kedainiuose bet ir Zeimiuose. Kada dirba meras, jei vien sventes jo gyvenime? Ar negeda Valentina tau pries zmones? Negi nematai kad tas tavo sventes palaikina vos kelios ir tos pascios nukvakusios pencininkes, kurioms tu dievas esi nes paremi ju projektukus, renginukus, grama padarai kartu. Valentai valentai, tavo dienos valdzioje suskaiciuotos.

 • „Tamuliui px Kedainiu bedos, jis tik svencia, balevoja, jau ne tik Kedainiuose bet ir Zeimiuose. Kada dirba meras, jei vien sventes jo gyvenime? Ar negeda Valentina tau pries zmones? Negi nematai kad tas tavo sventes palaikina vos kelios ir tos pascios nukvakusios pencininkes, kurioms tu dievas esi nes paremi ju projektukus, renginukus, grama padarai kartu. Valentai valentai, tavo dienos valdzioje suskaiciuotos.“
  Tai kam merui dirbt jei gali baliavot ir nedirbt? Tupi sau raudonas visas, su valdiška mašina kaip su nuosava važinėja. Ir ką? dar ledus su ciucku palaižo. Kaifas.

 • Visų rajono gyventojų pinigai merui drasko kišenę labai nori viską susipirkti kam reikia to sklypo ,kam reikia Monkutės muziejaus vieną kartą pardavė dabar monkės biznį darys pirks brangiau ????? Po gatvių renovacijos nudžiuvo seni ir naujai pasodinti medžiai kam tas rūpi ,kas užimą sėdimą vietą savivaldybėje ,bet nedirba pareigibinio darbo ??????????????.

 • Tvarkyk savo ,, Kedainių sėkmei” prastumtą Tamulį, , dabar pati neblogai surežiseravai- per dvi parcijas nori laimėti rinkimus, būten su Raudonaisiaus sotnikais, skvernais, judėjimu – visi esate darbo partijos Fedios dariniai. Palikit kedainius ramybeje, anksčiau viktoras Usoaskus pirko saulutę berods už eurą, savivaldybe nupirko už 200 tūkst. Scenarijus kartojasi, kol Nijokes šutvė valdžioje.

 • Pažiūrėkit, kas kitoj Aušros progimnazijos pusėj darosi. Ten irgi sklypas su pamatais. Šiukšlynas didžiausias. Kodėl Kėdainiai taip apsileidę? Juk galėjo normalius namus pastatyti, kaip kitur, tegul kuriasi čia šeimos, tegul gyvena. Juk ir nekilnojamo turto kainos vis kyla. Negi tie apleisti sklypai ir šiukšlynai yra geriau?

 • Kažkada rinkos aikštė garbino tamulį ir stūmė jį į valdžią ant sauliaus dėdama, o dabar atrėjant rinkimams jau stumia ant tamulio, nes vicemeras kojas apšilo ir žentelis bus vis labiau giriamas, kad būtų prastumtas į merus. va ir išrinko mums merą kaimiečiai. tokį patį japą. kaži ar būtų meras tamuliukas, jei balsuotų vien miestiečiai. o čia kaimo parduotuvėse nusiperka rinkos aikštę ir formuojasi nuomonę kaimiečiai, net mieste nebuvę..

 • Kiek čia reikia parašų? 150? Kad savivaldybė nupirktų kaimynų sklypa už 100.000+ is padarytų parką? O jei surinksiu daugiau parašų ar galima dairytis brangesnio sklypo?

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video