Garažų bendriją atleis nuo mokesčių

 Garažų bendriją atleis nuo mokesčių

Garažų bendrija „Elektra“ buvo atleista nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio, mat investavo nemažai savo pinigų, kad sutvarkytų įvažiavimus į garažų masyvą./ Aldo Surkevičiaus nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Garažų bendrija „Elektra“ iš surinkto nario mokesčio sutvarkė aplinką ir išasfaltavo įvažiavimą į garažus. Tam išleidusi nemažai pinigų nusprendė paprašyti mokesčio lengvatos iš savivaldybės – ir ją gavo.

Padarė savivaldybės darbą

Paaiškėjo, kad mokesčių lengvatų komisijos malonės garažų bendrija sulaukė dėl to, kad investavo nemažai savo pinigų ir padarė tai, ką turėjo padaryti savivaldybė. Tik garažų bendrijoje automobilius laikantys žmonės niekaip nesulaukė savivaldybės dėmesio, kai įvažiavimuose atsivėrė didžiulės duobės.  

Nebenorėdami daugiau laužyti savo automobilių, ėmė ir savo iniciatyva tuos įvažiavimus sutvarkė. Už atliktus darbus buvo sumokėta 4 tūkst. eurų. Garažų bendrijai tai didelė suma, nes yra ir kiti įsipareigojimai − aplinkos tvarkymas, žolės šienavimas ir kt.

Aldo Surkevičiaus nuotr.

Dešimt kartų daugiau

Savivaldybės taryba priėmė sprendimą atleisti garažų bendriją nuo žemės nuomos mokesčio už 2022 metus. Į savivaldybės biudžetą nebus gauta 360 eurų pajamų.

„Manau, čia tik džiaugtis reikia, kad yra tokių garažų bendrijų. Dešimt kartų daugiau pinigų jie išleido, nei kad mes neteksime atleidę juos nuo mokesčio. Jie sutvarkė įvažiavimus, realiai padarė mūsų darbą, ką mes turėjome padaryti. Sveikinti reikia tokias garažų bendrijas, kurios tokius dalykus daro“, – sakė meras Valentinas Tamulis.

Gali kreiptis ir kitos bendrijos

Tarybos narė Gitana Kaupienė atkreipė dėmesį, kad didelė dalis garažų bendrijų elgiasi visiškai analogiškai.

„Manau čia toks gana beprecedentis atvejis. 

Gavau paklausimų iš kitų garažų bendrijų, nes jie taip pat yra susitvarkę aplinką, kelius – gal jie taip pat galėtų kreiptis? 

Gal apskirtai galėtų būti parengti kažkokie kriterijai, pagal kuriuos bendrija automatiškai pretenduotų į kompensacijas“, – svarstė G. Kaupienė.

Vis dėlto apsispręsta pasilikti ties esama tvarka, kai bendrijos gali drąsiai kreiptis į savivaldybės Mokesčių lengvatų skyrimo komisiją, kuri, remdamiesi gauta informacija, ir teiks siūlymą rajono tarybai. 

„Visi, kurie investuoja didelius pinigus į miesto gerovės gerinimą, tikrai gali drąsiai kreiptis ir komisija apsvarstys jų prašymus“, – patikino komisijos pirmininkas Paulius Aukštikalnis

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video