Mano nuoskaudos, ačiū jums!

 Mano nuoskaudos, ačiū jums!

Mano nuoskaudos, jūs – mano mokytojai. Jūs parodote, kada nepakankamai mylite save. Taip jūs padedate tobulėti, labiau mylėti save, kitus žmones ir pasaulį.

Nuoskauda – tai tik įprasta reakcija į kitų žmonių žodžius ar veiksmus, į gyvenimą, į Dievą. Nuoskauda – tai skausmas. O jeigu ištiko skausmas, vadinasi, neteisingai reagavote į situaciją arba žodžius. Tokia reakcija neteisinga! Todėl ir atsiranda dvasinis skausmas. Pavyzdžiui, kai jūs patiriate kokios nors kūno dalies fizinį skausmą, iš karto suvokiate, kad kažkas negerai su tuo organu. O, svarbiausia, tikėtina, kad negalvosite, jog skauda jį dėl kito žmogaus kaltės. Imsite ieškoti skausmo priežasties ir stengsitės ją pašalinti.

Būkite savo nuotaikos šeimininku

Tas pats pasakytina ir apie dvasinį skausmą, ypač nuoskaudas. Nuoskauda – tai lakmuso popierėlis, parodantis klaidingą požiūrį, visų pirma, į save. Skausmas parodo, kad jūs nepakankamai mylite save. Rezultatas – orumo, savigarbos trūkumas, aukos vaidmuo. Mūsų kūnas, mūsų protas, mūsų smegenys labai išmintingai sukurti. Ir kai jaučiate skausmą, tai yra kūno, proto, smegenų adekvati reakcija į tai, kad jūs klaidingai reaguojate, ir ištikus skausmui jūs iš karto tai pajaučiate. Būkite tiesiog atidesni ir geresni sau – galėsite kontroliuoti savo reakciją ir teisingai pasirinkti kaip pasielgti. Tai tik neigiamas pojūtis, kurio jūs galite išvengti. Ne reakcija turi valdyti jus, bet jūs turite būti savo reakcijos, savo nuotaikos šeimininkas. Niekas negali kontroliuoti jūsų, tik jūs vienas galite vadovauti sau.

[quote author=“Aut. past.“]Ne reakcija turi valdyti jus, bet jūs turite būti savo reakcijos, savo nuotaikos šeimininkas. Niekas negali kontroliuoti jūsų, tik jūs vienas galite vadovauti sau.[/quote]

Gatvėje šviečia saulė arba gražiai sukasi ir krenta snaigės, arba jūs brendate per balą, kurioje atsispindi debesys. Galima sakyti, kad vaikščiojate per debesis, bet jūs to nepastebite, nes tą akimirką jaučiate nuoskaudą. Būtent tą akimirką jūs nematote nuostabaus gyvenimo, kuris pasiruošęs pateikti paties geriausio restorano meniu. Daugelis žmonių vietoj to, kad kiekvieną akimirką pamatytų kažką ryškaus, įdomaus, malonaus, renkasi gyvenimą su savo problemomis, nuoskaudomis, skausmingomis mintimis. Ir tokios mintys, kaip užstrigusi plokštelė, smelkia į smegenis tuos pačius žodžius, tą patį paveikslą, darosi vis skaudžiau ir skaudžiau. Taip. Ne visada lengvai pavyksta to atsikratyti. Tačiau vis dėlto pabandykite nekankinti savęs, suteikite savo jausmams daugiau pagarbos, rūpinkitės ir mylėkite juos. Kam reikia valgyti neskanų maistą, jei meniu galite pasirinkti skanesnį ir už patrauklesnę kainą.

Atriškite negatyvumo mazgą

Galbūt norėsite paprieštarauti ir pasakyti: „Na, kaip tai? Juk mane įžeidė!“ Žinoma, skriaudėjas gali sąmoningai bandyti suteikti jums skausmo. Tokiu atveju skriaudėjas veiks skatinamas baimės ar keršto, vienu žodžiu, taip pat iš meilės sau trūkumo. Kai būsite sklidini meilės ir ją skleisite, jūs pajėgsite neįsižeisti ir pabandyti suprasti tokį žmogų. Tada galėsite šiam žmogui tarti gerus žodžius, užteks jums meilės ir išminties nuraminti jį ir padėti. Galėsite jo nepozityvumą ištirpinti ir transformuoti.

[quote author=“Aut. past.“]Naudokite įvairias dvasines praktikas, meditaciją, pratimus, ieškokite, džiaugsmo kasdieniame gyvenime, dėkokite, sportuokite, paimkite savo angelą už rankos ir kurkite savo gyvenimą, kupiną gėrio sau ir visiems![/quote]

Dažnai skriaudėjas net nežino, kad jis suteiks jums skausmo. Jis nesiruošė jums pakenkti. Galbūt netinkamai pasakė netinkamus žodžius ar neteisingai pasielgė, nes kitaip nemokėjo. Tačiau jis taip padarė ne todėl, kad norėjo jus įžeisti, o tiesiog todėl, kad nesuprato pasekmių. Kiekvienas buvome atsidūrę tokioje padėtyje, kai mus neteisingai įžeidė.

Būna atvejų, kad skriaudėjas tikrai neteisingas jums. Taip gali įvykti dėl to, kad jis nesupranta ir neįsivaizduoja situacijos. Tokiu atveju tiesiog turite paaiškinti, parodyti jam. Čia veikia judviejų susitarimo principas.

Kai jus įžeidžia, jūs ir jūsų skriaudėjas tampate energiškai surišti, vadinasi, esate tarpusavyje susieti. Ir jei negalite susitarti, pakanka vienam iš jūsų pakeisti požiūrį į save (pavyzdžiui, nesijausti auka, skleidžiančia nuoskaudos jausmą) arba į oponentą, arba į situaciją. Tada tarp jūsų vyksta energijų pokyčiai ir nepozityvumo mazgas atsiriša. Ir kitas žmogus, net nežinodamas, kas nutiko, taip pat lengviau pasijaučia. Trumpai tariant, jūs abu tik laimite.

Naujas įprotis – pozityvus mąstymas

Jei jums nusibodo jaustis įsižeidusiu, galite pasinaudoti šiuo metodu. Pajutę nuoskaudą ar blogą nuotaiką, pasakykite sau: „Sustok, kas nutiko, kodėl jaučiuosi blogai?“ Atsigręžkite šiek tiek atgal ir pagalvokite, kokios mintys jus aplankė ir peržvelkite jas. Jose galbūt atrasite labai subtilią išeitį. Kai tik ją surasite, iš karto ir pajausite. Paieškokite kito minčių varianto. Ieškokite tol, kol pajusite palengvėjimą, o dar geriau, džiaugsmą. Šie jausmai rodo, kad pasirinkote teisingai ir su meile sau. Ir šią naują mintį nuolat prisiminkite. Galbūt jūsų smegenys bandys jus sugrąžinti atgal prie jums įprastos apmaudo reakcijos. Todėl jūs turite sau padėti nuolat prisiminti naują mintį ir taip išsiugdysite naują įprotį – pozityvų mąstymą. Galime rekomenduoti afirmacijos praktiką (pozityvūs, jus džiuginantys teiginiai) + malda (kreipimasis į Aukščiausias jėgas) + dėkingumo jausmą.

[quote author=“Aut. past.“]Tačiau vis dėlto pabandykite nekankinti savęs, suteikite savo jausmams daugiau pagarbos, rūpinkitės ir mylėkite juos. Kam reikia valgyti neskanų maistą, jei meniu galite pasirinkti skanesnį ir už patrauklesnę kainą.[/quote]

Dėkingumo jausmas galingas jūsų dieviškosios meilės priėmimo portalas. Norėdami padėti sau pajausti dėkingumą, atpalaiduokite veido raumenis, nusišypsokite, smakrą laikykite lygiagrečiai su grindimis, arba šiek tiek pakeltą, galite išskleisti rankas ir mintyse išvardyti, už ką esate dėkingi. Įsivaizduokite, kaip švarus oro srautas apkabina, apsupa jus ir kelia į Visatos glėbį. Tai labai efektyvi formulė: džiaugsmingi teiginiai su maldos elementais ir padėkos jausmu.

Pavyzdžiui, jei jums trūksta savigarbos, galite pasakyti garsiai arba mintyse: „Ačiū, Dangau, gerbiu ir vertinu savo jausmus, savo veiklą, savo nuomonę, savo požiūrį. Aš oriai gyvenu šioje Žemėje, džiaugiuosi, kad joje lengva ir patogu.“

Turite susigalvoti savo frazes, kurios taip džiugins jūsų širdį, kad norėsis ploti. Naudokite įvairias dvasines praktikas, meditaciją, pratimus, ieškokite, džiaugsmo kasdieniame gyvenime, dėkokite, sportuokite, paimkite savo angelą už rankos ir kurkite savo gyvenimą, kupiną gėrio sau ir visiems!

Visata džiaugsis jūsų tobulėjimu, pozityviu mąstymu ir apdovanos įvairiomis dovanomis ir malonumais.

Parengta pagal žurnalą „Raktas“

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video