Galimybių pasą bus galima atsiimti ir „Sodroje“, ir pašte

 Galimybių pasą bus galima atsiimti ir „Sodroje“, ir pašte

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

Nuo rugsėjo 2 d. gyventojai, kurie neturi galimybės savarankiškai parsisiųsti ar išsispausdinti Galimybių paso, galės jį atsiimti viename iš „Sodros“ klientų aptarnavimo skyrių. Vykstant į „Sodrą“, būtina iš anksto užsiregistruoti vizitui. Lietuvos paštas taip pat teigia esantis pasiruošęs artimiausiu metu startuoti su popierinio galimybių paso atsiėmimo paslauga pašto skyriuose. Šią paslaugą Lietuvos paštas turėtų pradėti teikti dar iki rugsėjo 13 dienos.

Reikia turėti

Kreipiantis dėl Galimybių paso, reikės pateikti asmens dokumentą ir pasirašytą paprastos formos prašymą.

Registruotis vizitui galima užpildžius registracijos formą „Sodros“ internetiniame puslapyje, paskambinus telefonu 1883 arba (+370) 5 250 0883. Klientai galės pasirinkti apsilankymo laiką nuo rugsėjo 2 d..

Kiekvienas žmogus, užsiregistravęs vizitui, gaus patvirtinimą ir bilieto numerį su tiksliu apsilankymo laiku. Taip reguliuojami lankytojų srautai, užtikrinamas gyventojų ir darbuotojų saugumas. Be to, klientai sutaupo laiko, nes nereikia priėmimo laukti eilėje.

Klientai, atvykstantys į „Sodros“ skyrius, privalo dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuotis rankas, laikytis saugaus atstumo.

Jau greitai galėsite atsiimti ir Lietuvos pašte

Lietuvos paštas teigia esantis pasiruošęs artimiausiu metu startuoti su popierinio galimybių paso atsiėmimo paslauga pašto skyriuose. Šią paslaugą Lietuvos paštas turėtų pradėti teikti dar iki rugsėjo 13 dienos.

Pašto vadovė Asta Sungailienė atkreipia dėmesį, kad beliko suderinti teisinius klausimus, susijusius su asmens duomenų tvarkymu ir prisijungimu prie Registrų centro sistemų.

„Be jokios abejonės, kaip ir visos pandemijos metu, mes esame pasiruošę prisidėti pagal savo galimybes ir pajėgumus visa apimtimi, – sakė A. Sungailienė. – Techniškai su Registrų centru esame pasiruošę. Dar turime tam tikrus suderinimus, kurie susiję su būtent teisine puse.“

Pasak Lietuvos pašto vadovės, likusius klausimus tikimasi išspręsti kitą savaitę, todėl galimybių paso atsiėmimo pašto skyriuose paslauga turėtų startuoti dar iki rugsėjo 13 dienos, kuomet įsigalios griežtesni apribojimai imuniteto nuo COVID-19 neturintiems asmenims.

Kaip aiškino A. Sungailienė, galimybių pasą galės atsiimti pašto skyriuose, jiems reikės su savimi turėti asmens dokumentą. Pateikus dokumentą, pašto skyrių darbuotojai už gyventoją prisijungs prie galimybių paso sistemos ir dokumentą atspausdins.

Anot jos, bendrovė turi pajėgumus per savaitę atspausdinti 250 tūkst. galimybių pasų vienetų, todėl gyventojai juos turėtų gauti per keletą dienų nuo užsakymo.

Paslauga bus prieinama visuose Lietuvos pašto skyriuose. A. Sungailienė sako, kad Lietuvos paštas turi visas galimybes pristatinėti galimybių pasus paštu, jei bus priimtas toks sprendimas.

Galimybių pasas suteikiamas, jeigu asmuo:

yra pasiskiepijęs nuo COVID-19:

„Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir „Pfizer“) ar „Spikevax“ (gamintojas „Moderna“) vakcina ir praėjo 1 savaitė po antrosios dozės suleidimo;

„Covid-19 Vaccine Janssen“ (gamintojas „Janssen Pharmaceutica NV“) vakcina ir praėjo 2 savaitės po vienintelės vakcinos dozės suleidimo;

„Vaxzevria“ (gamintojas „AstraZeneca“) vakcina ir praėjo 4 savaitės, bet ne ilgiau nei 13 savaičių, nuo pirmos dozės suleidimo ir iš karto po antros dozės suleidimo;

prieš tai persirgo COVID-19 ir praėjo 2 savaitės po pirmos bet kurios vakcinos dozės suleidimo.

yra persirgęs COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato dienos;

turi neigiamą mokamą SARS-Cov-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 48 valandas nuo ėminio paėmimo momento.

turi teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų.

Galimybių pasą reikia atnaujinti kas 60 dienų.

BNS ir „Sodros“ inf.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video