Gaisras katilinėje: degė sukrautos malkos

 Gaisras katilinėje: degė sukrautos malkos

Dotnuvos seniūnijos Beržų kaime esančiame dviejų aukštų name kilo gaisras – katilinėje degė malkos./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienį priešpiet į vieną Kėdainių rajono kaimų skubėjo ugniagesių ir medikų pajėgos, mat pranešta apie gyvenamojo namo katilinėje kilusį gaisrą. Laimei, ugnis pastebėta laiku ir gyvenamasis namas išgelbėtas. Tačiau ugniagesiai pataria gyventojams būti atsargesniems ir nekrauti malkų netoli krosnies.

Pranešė gyventoja

11 val. 37 min. Bendrajame pagalbos centre buvo gautas moters pranešimas, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Beržų kaime esančiame dviejų aukštų name kilo gaisras – katilinėje dega malkos.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos, greitosios medicinos pagalbos medikai.

Buvo uždūminta

Atskubėjus pirmiesiems ugniagesiams ir atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad žmonėms pavojaus nėra, gaisras kilęs rūsio patalpoje, tačiau dūmai jaučiasi ir gyvenamuosiuose kambariuose.

Laimei, gaisras pastebėtas laiku ir namas išgelbėtas. Tačiau po gaisro teko vėdinti ne tik rūsį, bet ir gyvenamąsias patalpas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

„Atvykus ugniagesiams gyvenamojo namo katilinės patalpoje prie krosnies degė malkos ir kiti mažaverčiai daiktai. Ugnis užgesinta“, – informavo Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Pavyko išgelbėti

Ugniagesiai džiaugiasi, kad namo gyventojai patyrė palyginus labai nedidelį nuostolį, mat gaisras buvo pastebėtas laiku.

„Namas 9×8 metrų dydžio, mūrinis, dviejų aukštų, perdangos gelžbetoninės, stogas dengtas šiferiu.

Gaisro metu aprūko 3×1,5 metrų dydžio katilinės patalpos, sutrūko lango rėmas, apsilydė elektros instaliacijos laidai, apsilydė cirkuliacinis siurbliukas. Kitų namo patalpų ugnis nepasiekė“, – pranešė Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė.

Atskubėjus pirmiesiems ugniagesiams ir atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad žmonėms pavojaus nėra, gaisras kilęs rūsio patalpoje, tačiau dūmai jaučiasi ir gyvenamuosiuose kambariuose.

Aut. past.

Ugniagesiai pataria

Valstybinė priešgaisrinės priežiūros inspekcija pataria: eksploatuokite tik sutvarkytas krosnis ir dūmtraukius, nelaikykite malkų prie krosnies pakuros – jos gali užsidegti, grindis prie krosnies pakuros uždenkite 70 ir 50 cm dydžio nedegios medžiagos lakštu.

Nenaudokite krosniai įkurti ypač degių skysčių – išsiveržęs liepsnos pliūpsnis gali uždegti prie pakuros esančius daiktus, nekiškite į krosnį malkų, ilgesnių už pakurą – liepsna išsiverš iš jos, o degančios malkos arba žarijos iškris.

Nepalikite atidarytų pakuros durelių, nedžiovinkite ant krosnies malkų ar kitų daiktų, nedžiaukite ant jos skalbinių, baikite kūrenti krosnį ne vėliau kaip dvi valandos prieš eidami miegoti, krosniakaištį uždarykite tik įsitikinę, kad kuras visiškai sudegė.

Per anksti uždarę apsinuodysite smalkėmis.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video