G. Gaižius: „Tiek daug dar kelionių laukia…“

 G. Gaižius: „Tiek daug dar kelionių laukia…“

„Aplankyta dar tiek nedaug ir tiek daug dar laukia…“ – šypteli pažintį po Europos šalis pamėgęs kraštietis Gintaras GAIŽIUS.

Kaimyninė Latvija ir Estija, viena religingiausių šalių Europoje Lenkija, alaus šalimi tituluojama ir kone vieną gražiausių sostinių Europoje galinti pasigirti Čekija, pilimis, kalnų slidinėjimo kurortais bei mineralinių vandenų versmėmis garsėjanti Slovakija, alumi bei išvystytais greitkeliais visame pasauliui žinoma Vokietija, sūriais, tulpėmis, vėjo malūnais bei dviračiais garsėjanti Olandija, gamtos grožis, kalnų didybė bei susižavėjimą keliantys fiordai – Norvegijos pasididžiavimas, o kur dar demokratijos ir olimpinių žaidynių gimtinė Graikija bei auksinių kopų šalis Bulgarija. Tačiau kuri iš jų Gintarui paliko didžiausią įspūdį ir neišdildomus prisiminimus?

[quote author=“G. Gaižius“]Esu įsitikinęs, jog geriausios išvykos svetur bus tais žmonėmis, kurie atostogas suvokia taip pat, kaip ir jūs. Tai gali būti draugai, jūsų antrosios pusės ar bet kas kitas – svarbiausia, kad jūsų požiūris ir poreikiai sutaptų.[/quote]

„Sunku pasakyti, – neslepia pašnekovas, – tačiau TOP trys iš aplankytų šalių, manau, būtų Čekija, kuri sužavėjo savo urvais, Slovakija – kalnais, o Graikija – išlikusiais pastatais dar nuo Antikos laikų. Žinoma, sunku neįtraukti Bulgarijos, iš kurios, tiesa sakant, nesitikėjau nieko ypatingo, tačiau išlikę tokie miestai kaip, pavyzdžiui, skęstantis miestas Nessebaras tikrai palieka gražių prisiminimų. Prisimenu lyg tai būtų buvę vakar, kai su savo antrąja puse sėdėdami mažoje kavinukėje ant jūros kranto triauškėme jūros gėrybės ir jaukiai leidome vakarą. Tokios akimirkos išties įsirėžia atmintin ilgam. Drąsiai galiu teigti, kad niekada to nepamiršiu“, – įspūdžiais ir prisiminimais dalijasi Gintaras.

[#gallery=1935#]

Keliauji, vadinasi, gyveni

Pirmą kartą į kelionę Gintaras leidosi dar besimokydamas mokykloje. Geografijos mokytojos iniciatyva kartu su bendraklasiais išvyko į savaitinę kelionę autobusu, kurios metu aplankė Lenkijoje, Čekijoje ir Slovakijoje esančius žinomiausius kalnus bei urvus. Tiesa, visas šalis prabėgus keletui metų Gintaras aplankė dar kartą.  

„Negalėčiau pasakyti, kad pabudau vieną rytą ir supratau, jog noriu keliauti. Priešingai, visada norėjau, tik neturėjau galimybės to daryti. Po Europos šalis teko nemažai važinėti komandiruočių metu, tačiau tuomet niekada neturėdavau pakankamai laiko nukrypti nuo grafiko, kad galėčiau pamatyti daugiau nei įmanoma. Todėl pastaruosius kelerius metus keliones organizuoju pats. Kelionės man kaip mažam vaikui saldainis – net akys dega, kaip norisi“, – juokiasi pašnekovas ir priduria neabejojantis, kad taip jaučiasi ne jis vienas.

„Žmonės keliauja dėl daugybės priežasčių: vieni nori pabėgti nuo rutinos, kiti vejami smalsumo, treti – dėl socialinių galimybių. Aš keliauju smalsumo vedamas – noriu pažinti kitus kraštus, noriu pamatyti ir patirti tai, ko dar neteko. Noriu gyventi. Todėl visuomet būtinai stengiuosi susipažinti su tos šalies virtuvės paslaptimis, taip pat kultūra ir žmonėmis. Į tradicijas per daug nesigilinu, nes jaučiu, jog tam pritrūktų laiko. Mat dažniausiai atostogos svetur trunka 5–8 dienas. Tai labai trumpas laiko tarpas, todėl kartais tenka grįžti ir antrą kartą. Matyt, reikėtų pradėti planuotis ilgesnes keliones“, – šypsosi Gintaras ir priduria, jog labiausiai užvis jį domina architektūra ir kultūros paveldas.

Vietos, vertos dėmesio

Pabuvojęs minėtose Europos šalyse kraštietis vykstančius, pavyzdžiui, į Graikiją ragina būtinai aplankyti visus Kretos miestus ir būtinai (!) Knoso rūmus. O tuo tarpu Čekijoje – urvus.

„Ir ne kokį vieną, o visus. Taip pat nepamirškite praleisti bent pora vakarų vienoje gražiausių Europos sostinių Prahoje, kurioje man šiek tiek pritrūko laiko. Tiesa, kalbant apie išties gražias vietas, reikėtų būtinai nukeliauti į Lenkiją, o tiksliau į Varšuvą. Ji taip arti, o joje pamatyti galima tiek daug“, – sako Gintaras.

[quote author=“G. Gaižius“]TOP trys iš aplankytų šalių, manau, būtų Čekija, kuri sužavėjo savo urvais, Slovakija – kalnais, o Graikija – išlikusiais pastatais dar nuo Antikos laikų.[/quote]

Svajonių šalis – Japonija

Prakalbus apie dar neaplankytas, tačiau labai laukiamas keliones, Gintaras neslepia, jog, ko gero, jo svajonių šalis būtų Tekančios saulės šalis – Japonija. Na, o artimiausiu metu jis ketina aplankyti Romą ir Neapolį.

„Dar šiemet ketinu leistis į kelionę po Italiją, tiksliau, pagrindinis tikslas – aplankyti Romą ir Neapolį. Manau, tai miestai, kuriuos tiesiog būtina aplankyti, nesvarbu, tai jūsų svajonė ar ne. Nes tik Romoje galima išvysti išlikusį Koliziejų ir, žinoma, Vatikano turtus. Na, o tolimesnėje ateityje planuoju aplankyti ir jau minėtąją Japoniją, JAV, Pietų Amerika ir būtinai Peru“, – ateities planais dalijasi Gintaras.

Keliaukite, keliaukite, keliaukite!

„Esu įsitikinęs, jog geriausios išvykos svetur bus tais žmonėmis, kurie atostogas suvokia taip pat, kaip ir jūs. Tai gali būti draugai, jūsų antrosios pusės ar bet kas kitas – svarbiausia, kad jūsų požiūris ir poreikiai sutaptų. Todėl keliaukite! Nėra, ko laukti. Už jus niekas nesukraus lagaminų ir neišvyks į kelionę, niekas už jus nesusipažins su dar nepažintais žmonėmis ir niekas nepatirs tų įspūdžių, kuriuos galite patirti tik jūs. Keliaukite ir gyvenkite gyvenimą, kurį turite tik vieną“, – ragina Gintaras. 

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video