Finišą pasiekė vaikų vasaros stovykla „Praeities takais“

 Finišą pasiekė vaikų vasaros stovykla  „Praeities takais“

Net septynias dienas trukusi Šėtos gimnazijos bendruomenės organizuota vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovykla „Praeities takais“ šią savaitę pasiekė finišą.

Pirmąją stovyklos dieną vyko atidarymas „Šėta – miestelis, kuriame aš gyvenu“. Vaikai lankė istorines vietas ir dalyvavo orientacinėse varžybose. Susiskirstę į tris grupeles ir į pagalbą gavę lankytinų vietų sąrašą bei žemėlapį, vaikai leidosi į paiešką.

„Nauja patirtis ir mokiniams, ir mokytojams, kurie nepažįsta miestelio lankytinų vietų, buvo puiki. Nežiūrint į tai, kad lauke lijo, mokiniai įveikė užduotį ir dar geriau pažino miestelį. Sugrįžę į mokyklą visi drauge susišildėme prie arbatos puodelio, žaidėme žaidimus. Dienos pabaigoje mokiniai pasidalino įspūdžiais bei užrašė savo mintis į dienoraštį“, – pirmosios dienos įspūdžiais dalijosi stovyklos vadovė Gintarė Boreišienė.

Antrąją stovyklos dieną vaikai kartu su mokytojais leidosi į žygį su dviračiais ir pėsčiomis. Vaikai susipažino su Normainių dvaro likučiais, Šv. Jono koplytėle, Mitėniškių dvaro sodyba, šio dvaro Šv. Marijos skulptūra bei paminklu Lietuvos Nepriklausomybės kovoms su bolševikais atminti.

[#gallery=842#]

Ne mažiau įspūdingos buvo ir likusios stovyklos dienos. Vaikai turėjo galimybę pažinti ir tolimesnes gyvenvietes bei jose išlikusias istorines vietas.

Likusių stovyklos dienų metu gimnazijos moksleiviai aplankė Vaiškonių dvarą, Pagirių varpinę ir kraštotyros muziejų, Songailų piliakalnį, kuriame tyrinėjo augmeniją, o vakarop dalyvavo ir viktorinoje apie Lietuvos piliakalnius.

Taip pat vaikai susipažino ir su netoli Šėtos miestelio esančiu Žeimių dvaru, bažnyčia, tautodailininko A. Narkevičiaus kūryba.

Penktąją stovyklos dieną mokytojų lydimi mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją jau kiek toliau nuo gimtojo krašto. Tądien gausus smalsuolių būrys lankėse Panemunėje esančiose pilyse, dvaruose bei piliakalniuose.

Stovyklai bėgant į pabaigą mokiniai dar spėjo aplankyti Lančiūnos dvarą ir bažnyčią, Stasinės palivarką ir Aukštuosiuose Kapliuose esančią katalikų bažnyčios kankinės A. Dirsytės sodybą.

Išaušus paskutinei nepaprastai įdomios ir naudingos stovyklos rytui visi stovyklos dalyviai rinkosi Šėtos miestelio bibliotekoje, kur dalijosi įspūdžiais, mintimis, atsiminimais, kūrybiniasi darbeliais iš dienoraščio.

Programos įgyvendinimui buvo skirta 650,00 eurų iš Kėdainių r. savivaldybės biudžeto lėšų. Stovyklą lankė 30 mokinių.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video