Fabrike įvestas planas „Skydas“

 Fabrike įvestas planas „Skydas“

Būna atvejų, kad kartu su cukriniais runkeliais į Kėdainiuose esantį cukraus fabriką iš Lietuvos laukų atkeliauja ir sprogmenys./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Antradienio rytą Kėdainių miesto pakraštyje buvo sunaikinti du Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenys, rasti cukraus fabrike. Panašių nutikimų būna visoje Lietuvoje.

Prie runkelių linijos

Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba „Rinkos aikštę“ informavo, kad gruodžio 7 d. apie 7 val. Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas iš Kėdainiuose, Pramonės gatvėje, esančio AB „Nordic sugar Kėdainiai“ cukraus fabriko.

Buvo pranešta, kad gamykloje, prie runkelių linijos, rasti du karo laikų sprogmenys.

Planas „Skydas“

Į įvykio vietą atskubėjo policijos pareigūnai. Šie, apžiūrėję rastą daiktą, nusprendė, kad reikia įvesti planą „Skydas“.

7 val. 52 min. buvo įvestas planas ,,Skydas“. Tuomet į įvykio vietą iškviesti ugniagesiai gelbėtojai ir greitosios medicinos pagalbos medikai.

Apie rastą sprogmenį buvo informuoti Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai.

Tai, kad cukraus fabrikuose randami sprogmenys, nėra jokia retenybė – išminuotojams tenka darbuotis ir kitų miestų cukraus fabrikuose ar kitose pramonės įmonėse.

Aut. past.

Sunaikino vietoje

Atskubėję kariuomenės išminuotojai apžiūrėjo radinį ir nustatė, kad tai karo laikų sprogmenys, kuriuos nuspręsta sunaikinti vietoje.

Toks sprendimas priimtas, nes sprogmenis transportuoti į Jonavos rajone esantį Lietuvos kariuomenės Jonušo Radvilos mokomajam pulkui priklausantį Gaižiūnų poligoną nebūtų tikslinga.

Cukraus fabriko teritorija yra didelė, čia yra tinkamų vietų sprogmeniui sunaikinti.

Darbuotojai – paruošti

Panašių nutikimų būna visoje Lietuvoje, o norint išvengti didelės nelaimės, pasak specialistų – svarbiausia tinkama darbuotojų reakcija.

Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai sako, kad radus daiktą, panašų į sprogmenis, jo jokiu būdu negalima judinti, o tuo labiau kur nors nešti.

Apie radinį nedelsiant reikia informuoti policiją, o pareigūnai iškvies išminuotojus ir kitas reikalingas specialiąsias tarnybas.

Tad šiuo atveju Kėdainių cukraus fabriko darbuotojai pasielgė tinkamai, kaip numato visos taisyklės. Darbuotojai yra apmokyti ir pasiruošę panašioms situacijoms.

1 Komentaras

  • Jokiu būdu negalima judinti.Jie praėjo burokų kasamas,atvažiavo į fabriką,čia vėl su runkeliais išpilė-judėjo daug.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video