Draugų konfliktai: ką daryti, kad buvę draugai netaptų priešais?

 Draugų konfliktai: ką daryti, kad buvę draugai netaptų priešais?

Vienas žodis gali sukurstyti geriausių draugų nesantaiką, o kiek žodžių reikia pasakyti, kad santykiai vėl taptų geri. Atsitinka ir taip, kad neatsiranda galimybių sugrąžinti to, kas buvo – draugų konfliktai turi pasekmių: buvę geriausi draugai tampa priešais ir džiaugiasi vienas kito nesėkmėmis ir nelaimėmis.

Dauguma žmonių, žinodami, kad kažkur gyvena nedraugai, kurie nekenčia jų visa širdimi, fiziškai jaučia diskomfortą. Yra du būdai, kaip atsikratyti šių jausmų: pirmasis – juos pamiršti, visiškai išbraukti iš savo gyvenimo, o antrasis – padaryti taip, kad priešas taptų jūsų draugu. Žinoma, abu būdai reikalauja daug pastangų, atkaklumo ir jėgų. Taigi prisiminkite trijų „N“ taisyklę: Nėra Nieko Neįmanomo, nes net blogiausias priešas gali tapti jūsų ištikimu draugu. Paklausite, kaip tai padaryti? Pabandykim pasiaiškinti…

Keletas patarimų

Patarimai, kurie padės užmegzti normalius santykius su nemaloniu jums žmogumi:

Supratus, kad bendravimas su nemaloniu žmogumi yra būtinas, reikėtų pagal galimybes atleisti jam visas praeities nuoskaudas, suteikti naują postūmį jūsų santykiams. Norėdami, kad priešas taptų draugu, turėtumėte būti nepaprastai atviri, lengvai ir šiltai bendrauti. Pabandykite išvengti ginčų ir kandžių pastabų, būkite geranoriški ir daugelis konfliktų ištirps savaime.

Jei dėl konflikto esate kalti jūs, turėtumėte nuoširdžiai atsiprašyti dėl savo netinkamo elgesio. Gailėjimasis dėl kivirčų ir įžeidinėjimų padės pagerinti santykius.

[quote author=“Aut. past.“]Atvirai bendraudami su draugais, ugdykite abipusę pagarbą ir pasitikėjimą, rodykite dėmesį kitiems ir suteikite jiems nesavanaudiškos pagalbos.[/quote]

Pasidomėkite, kuo jūsų nedraugas užsiima, kaip praleidžia savo laisvalaikį. Kartais taiop atsitinka, kad skirtingų charakterių žmonės staiga atranda bendrų interesų, kurie juos suartina.

Pagalvokite apie tai, ar šis žmogus jums yra labai svarbus. Galbūt reikėtų kuo mažiau matytis su juo? Kitas dalykas, jei jums nemalonus žmogus – tai jūsų kaimynas, viršininkas, dėstytojas ar klasės draugas. Tada vertėtų susitaikyti su juo, nes nuolat tenka bendrauti.

Sužinoję apie savo „priešo“ problemas, pabandykite padėti jam išspręsti jas, juk kai kurie klausimai reikalauja skubių veiksmų. Tokie veiksmai nepamirštami.

Bendri draugai ar pažįstami padės pakelti jūsų santykius į naują lygmenį. Bendros išvykos į gamtą, į kiną, varžytuvės ir t.t., kuriose dalyvaus ir jūsų priešas, suvienys ne tik visą kolektyvą, bet ir jus.

Nebijokite pradėti pokalbio su savo priešininku. Dažnai leidžiamas laikas kartu tolygus artimesniems draugiškiems santykiams.

Pagalvokite apie tai, kaip atsitiko, kad atsirado toks „priešas“ jūsų gyvenime, ir padarykite atitinkamas išvadas: galbūt ateityje jūs ir jūsų nedraugas ne taip stipriai reaguos į panašias situacijas.

Žinodami, kiad neturite rimtų priešų, kur kas paprasčiau gyvensite. Konfliktus tarp draugų galima lengvai išspręsti, tik gaila, kad mes apie tai nepagalvojame, kai kyla ginčas. Kiekvienas konfliktas veikia jūsų fizinę ir dvasinę sveikatą, o iširę santykiai ir neišspręsti konfliktai kamuoja dar labiau. Tik atsikračius šios naštos galima atrasti harmoniją savyje. Tausokite savo draugus ir nepamirškite, kad galite pasielgti taip, jog įgytas „priešas“ gali tapti jūsų draugu.

Kaip susitaikyti su draugu?

Pirmiausia reikia turėti kantrybės. Kantrybės reikės ir analizuojant praeities ginčus. Būtina analizuoti ir nustatyti  tikrąją ginčo priežastį, tada prisiminti argumentus, kuriuos pateikėte jūs ir jūsų draugas. Kiekvienas žmogus turi asmeninių bruožų, poreikių, elgesio, motyvų spektrą, todėl kiekvienas draugą pasirenka sąmoningai. Galbūt tas žmogus sudomino, nustebino kažkuo, elgėsi pagarbiai, taip pat pats sukėlė pagarbą jam. Draugystė, pagrįsta pagarba, galės įveikti visus emocinius proveržius, nuotaikos svyravimus ir trumpalaikį nepasitenimą.

[quote author=“Aut. past.“]Draugystė – pasitikėjimas kitu žmogumi, supratimas, kad jis neišduos ir neapgaus.[/quote]

Kartais artimų žmonių žodžiai, elgesys įskaudina, nes jie neatitinka vilčių. Pastebėję neigiamų bruožų, daugelis klausia savęs: „Kodėl aš su juo draugauju?“, „kas bendro mane sieja su šiuo žmogumi?“ Žinoma, visada geriau užkirsti kelią ginčams, kad neįvyktų konfliktas. Ramioje aplinkoje pasistenkite suprasti, dėl ko įsižeidėte, ir kodėl jūsų draugas įsižeidė. Sutikite, kad visada yra sunku išgyventi įvykusį ginčą, todėl geriausia išanalizuoti situaciją ir padaryti objektyvias išvadas.

Antra, norėdami susitaikyti su draugu, pabandykite įsivaizduoti jo jausmus, pabūti jo vietoje, kai susiginčijote. Būtų puiku, jei galėtumėte sumodeliuoti jūsų draugo elgesio priežastis, tada būtų kur kas lengviau rasti susitaikymo būdą.

Trečia, jei ginčo situacija su draugu buvo tokia karšta, kad jūs abu vienas kitam išsakėte  tiek daug dalykų, jog dabar gailitės, tada jums prireiks drąsos pirmam žengti, kad susitaikytumėte.

Atminkite! Kuo daugiau laiko praeina nuo ginčo, tuo sunkiau būti drąsiu imtis iniciatyvos susitaikyti.

Jei draugystė abipusė, galbūt jūsų draugas pirmas paskambins jums arba užsuks į svečius. Būkite nuoširdus ir pasakykite jam, kokia brangi jums judviejų draugystė. Ir pabandykite kartu rasti bendrą konfliktinės situacijos sprendimą.

Tačiau jei jums nepavyks susitaikyti, ir jūsų draugas atsisakys bendrauti su jumis, priimkite tai, kaip savaime suprantamą dalyką. Pabandykite išanalizuoti jo elgesį ir priimti jį. Visi žmonės keičiasi, ir galbūt jūsų draugas taip pat pasikeitė, pradėjo domėtis kitomis temomis ir kitais žmonėmis. Likite bičiuliai, palaikykite ryšį, bet nesistenkite kurti glaudžių santykių.

Ginčas su draugu leis jums suprasti tikruosius jūsų santykių motyvus, o patikrinta draugystė padės suformuoti tokias savybes kaip kantrybė, drąsa, iniciatyvumas, supratimas ir pagarba vienas kitam.

Ko negalima vadinti tikra draugyste?

Kasdieniniame gyvenime dažnai susiduriame su įsivaizduojama draugyste – kai žmonės smagiai bendrauja vieni su kitais, praleidžia visą laisvalaikį kartu, o draugai neva tie, su kuriais randame apie ką pasikalbėti. Tačiau draugystė – tai ne tiek bendravimo procesas, o meilės jausmas bendraujant su kitu žmogumi. Ir šis jausmas toks nuoširdus ir geidžiamas, kad nepriklauso nei nuo aplinkybių, nei nuo atstumo, skiriančio draugus. Tikri draugai visada ras būtų, kaip palaikyti draugiškus santykius.

Kartu su draugyste ir bičiuliški santykiai, kurie tiesiogiai priklauso nuo to, kaip bendrauji. Jie nesusiję su giliais jausmais ir prieraišumu, tokie santykiai nėra abipusiai įsipareigojimai. Nors būtent su bičiuliais mes dažniausiai kalbame įvairiomis temomis ir net dalinamės paslaptimis. Tačiau garantijos, kad šios paslaptys taip ir išliks paslaptimis, nėra ir negali būti, nes tai ne draugystė.

Kartais mes įsivaizduojame, kad draugiški santykiai kažkas daugiau, kad tai draugystė. Bet tai gali nuvilti, nes ko tikėjomės, realiai gali neatitikti mūsų vilčių. Taigi, neskubėkite aplinkui esančių žmonių vadinti savo draugais, nes tikrus draugus atsijoja laikas. Be to, turėtumėte žinoti, kad draugą pažinsi ištikus nelaimei, o ne tada, kai jums viskas gerai, esate turtingas ir laimingas.

Kartais draugyste vadinama romantiškas susižavėjimas. Nors iš tikrųjų romantiški santykiai yra tik simpatijų kitam žmogui atspindys ir noras atkreipti jo dėmesį į save. Toks ryšys gali peraugti į seksualinius santykius, o tai nėra draugiškos meilės esmė. Todėl nereikėtų painioti draugystės, bičiuliškų santykių ir tomantikos, bet, priešingai, mėgautis skirtingo pobūdžio santykiais.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video