Dotnuvoje laimikiais džiaugiasi ir žvejai

 Dotnuvoje laimikiais džiaugiasi ir žvejai

Draugiškose varžybose Dotnuvoje susirungė žvejų klubas „Dotnuvėlė“ bei „Lifosos meškeriotojai“./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Turbūt niekam ne paslaptis, kad įvairūs renginiai ir susibūrimai stiprina draugystę. Būtent tokios – draugiškos – žvejų spiningavimo varžybos ir vyko Dotnuvoje, kur susirungė žvejų klubas „Dotnuvėlė“ bei „Lifosos meškeriotojai“. Nors oras buvo gražus ir saulėtas, labiau tinkantis iškylai nei varžyboms, tačiau laimikių žvejams ir tądien netrūko. Vis tik už viską svarbiau yra draugystė ir gerai praleistas laikas gamtoje.

Dalijosi patirtimi

Draugiškos žvejų varžybos tarp Dotnuvos žvejų klubo „Dotnuvėlė“ ir „Lifosos meškeriotojų“ subūrė visus ne tik rungtyniauti, bet ir pasidalinti patirtimi.

„Šios varžybos yra draugiškos, skirtos draugystei ir bendradarbiavimui. Mūsų klubas nori pasisemti patirties iš veteranų, profesionalų.

Ypač mūsų jauniesiems žvejams yra labai įdomu pabendrauti su žvejybai visą gyvenimą atidavusiais žmonėmis. Šiandien čia tikrai šventė, nes pas dotnuviškius atvyko visas žvejų pasaulio elitas.

Žinoma, bus aptarti ir rimtesni reikalai – kalbėsimės apie įžuvinimą, apie tvenkinio tvarkymą, apie dokumentaciją ir visus kitus formalumus.

Šie patarimai ir informacija mums labai vertinga ir naudinga“, – kalbėjo „Dotnuvėlės“ įkūrėjas Ričardas Marčius.

Dotnuvos žvejų klubo „Dotnuvėlė“ įkūrėjas Ričardas Marčius ir „Lifosos meškeriotojų“ klubo atstovas Raimondas Barkauskas apsikeičia draugystės taure./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Žvejybos veteranai

Dotnuviškius aplankė visoje Lietuvoje ir ne tik žinomi žvejai: aktyvus Medžiotojų ir žvejų draugijos narys, žmogus, besirūpinantis Kėdainių krašto vandenų įžuvinimu, Raimondas Barkauskas, žvejybos specialistas, vienas iš žūklės parduotuvės įkūrėjų, įvairių varžybų organizatorius, teisėjas ir rėmėjas Vytautas Šidlauskas (caras), žvejybos virtuozai Vladas Šatkus, Henrikas Miškinis ir kt.

Žūklės veteranai dotnuviškiams dalijo neįkainojamus patarimus. Visiems buvo labai malonu susipažinti, pabendrauti su tikrais žūklės asais.

Aut. past.

Neįkainojami patarimai

Žūklės veteranai dotnuviškiams dalijo neįkainojamus patarimus. Visiems buvo labai malonu susipažinti, pabendrauti su tikrais žūklės asais.

„Spiningavimas nėra labai paprastas žvejybos būdas. Reikia mokėti žuvį suvilioti, mokėti ją suprasti, mokėti apgauti. Viską, ką žinau, viską papasakoju jaunajai kartai. Tegul mokosi.

Labai džiaugiamės, kad šiandien esame Dotnuvoje su vietos žvejais, kurie susibūrė į klubą.

Malonu dalyvauti tokiuose renginiuose, malonu bendrauti su žvejais, dalytis patirtimi, geru žodžiu“, – sakė varžybų teisėjas V. Šidlauskas.

Po apdovanojimų visi vaišinosi žuviene, koše, rūkyta žuvimi, kitomis pačių žvejų pagamintomis vaišėmis./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Laimikių nestigo

Nors oras buvo gražus ir saulėtas, labiau tinkantis iškylai nei varžyboms, tačiau laimikių žvejams ir tądien netrūko.

Žvejai Linas Matiejauskis ir Gediminas Barkauskas suviliojo po lydeką. Viena lydeka buvo kiek mažoka, jos ilgis siekė 49 centimetrus, kita buvo daug rimtesnė, jos svoris siekė 1,5 kilogramo.

Kiti žvejai pagavo ešerių. Iš viso buvo pagauti septyni kupriai. Visos žuvys, jas pamatavus, buvo paleistos atgal į vandens telkinį.

Stiprina draugystę

Žvejys Egidijus Miknevičius džiaugiasi pavykusiomis varžybomis bei galimybe pabendrauti su žūklės asais./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Žvejų laukė apdovanojimai ne tik už pagautas žuvis, bet ir už indėlį, už darbą klubo veiklai.

Po apdovanojimų visi vaišinosi žuviene, koše, rūkyta žuvimi, kitomis pačių žvejų pagamintomis vaišėmis. Puikus oras, entuziazmas ir šaunios komandos davė gerą startą klubų draugystei.

„Džiugu, kad Dotnuvos žvejų klubas tampa organizuotas, plečiasi ryšiai, ruošiamasi įvairioms dokumentacijoms.

Šiandien jūsų klubui noriu įteikti draugystės taurę. Noriu pasidžiaugti mūsų draugyste, noriu tikėti, kad dar ne kartą žvejosime tiek Dotnuvoje, tiek kituose telkiniuose.

Noriu visiems perduoti linkėjimus nuo Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Lioniaus Stanevičiaus. 

Mes jums pasiruošę padėti, teikti visą reikalingą informaciją, nes kuo daugiau žvejų organizuosis, kuo daugiau jų vienysis, nuo to mums visiems bus tik geriau – tvenkiniai bus prižiūrimi, neapleisti, jie bus įžuvinti ir sutvarkyti“, – kalbėjo R. Barkauskas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video