Dotnuvoje įkurtas žvejų klubas „Dotnuvėlė“

 Dotnuvoje įkurtas žvejų klubas „Dotnuvėlė“

„Dotnuvėlės“ žvejų klube – daugiau nei trys dešimtys narių. Ir jų gretos vis plečiasi./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Kėdainių rajono Dotnuvos miestelyje vykusioje neeilinėje šventėje pristatytas naujai įkurtas Dotnuvos žvejų klubas „Dotnuvėlė“. Tądien vyko žvejybos varžybos, koncertas, sporto rungtys, naktišokiai aplink laužą. Vakaro vinimi tapo Dotnuvėlės užtvankos įžuvinimas. „Dotnuvėlės“ tikslas – palikti gražią ir žuvingą užtvanką ateities kartoms.

Iš reikalo

Dotnuviškis Ričardas Marčius pripažino, kad vietos žvejams jungtis į klubą buvo būtina vien dėl to, kad paliktų gražią ir tvarkingą užtvanką ir jos prieigas ateities kartoms.

„Mūsų Dotnuvėlė labai graži, labai gražioje vietoje. Tiesiog per paskutiniuosius dvidešimt metų ji pradėjo užželti, užakti.

Supratome, kad taip tęstis negali, būtina viską keisti iš esmės. Nutarėme, kad būtina imtis veiksmų, jog Dotnuvėlė išliktų mūsų vaikams“, – sakė R. Marčius.

Tikslas – gražios iniciatyvos

Ši diena Dotnuvos žvejams buvo ypatinga – buvo įžuvintas jų taip mylimas ir puoselėjamas Dotnuvėlės tvenkinys. /Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dotnuviškis kalbėjo, kad gerų darbų prie tvenkinio atlikta labai daug, bet dar daugiau jų laukia ateityje, todėl būtent dėl gražių iniciatyvų žvejams reikėjo tapti juridiniu vienetu.

„Žvejų klubas yra tiesiog klubas. Mes esam žmonės, esam žvejai. Klubą įkūrėme, kad galėtumėme imtis įvairių iniciatyvų.

Norime, kad vaikai galėtų žvejoti, kad čia būtų tvarkinga aplinka, kad būtų sutvarkytos pakrantės, maudymvietės infrastruktūra. Ir viskas po truputį vyksta“, – aiškino vienas iš klubo steigimo iniciatorių.

Graži komanda

R. Marčius pasidžiaugė, kad pavyko suburti gražią komandą, kuri nori gyventi gražesnėje ir tvarkingesnėje Dotnuvoje. 

„Subūrėme tikrai gražią ir didelę komandą. Turime apie trisdešimt narių. Šiandien pristatome klubą, nes norime, kad mus pamatytų, išgirstų.

Ateityje norėtume išsinuomoti šį vandens telkinį, nes jis yra valstybinis, niekam nepriklauso.

Dabar mes imamės iniciatyvos be nuomos, be nieko, vien tik iš geros valios, kad visiems čia būtų gera ir malonu pailsėti, tiek pažvejoti, tiek paprasčiausiai pasėdėti pakrantėje“, – kalbėjo dotnuviškis.

Ir vaišės tądien buvo ypatingos – čia nebuvo mėsos. Buvo rūkoma žuvis, verdama žuvienė, kepama, buvo vytintos žuvies./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Aktyvūs žmonės

Dotnuvoje gausu aktyvių žmonių, kuriems ne tas pats kokioje aplinkoje jie gyvena, kokioje aplinkoje gyvena jų vaikai.

„Didžioji mūsų klubiečių dalis yra labai aktyvūs žmonės. Labiausiai džiugina jaunimas. Žmonės darbo metu saugo tvenkinį nuo brakonierių. Jie saugo ne tik dienomis, bet ir naktimis. Tad tvenkinys tikrai yra apsaugotas, mūsų komanda yra labai stipri ir kieta“, – pasidžiaugė vyras.

Vaikų varžybos

Klubo pristatymo visuomenei proga Dotnuvoje buvo surengtos vaikų žvejybos varžybos, kuriose savo jėgas išbandė dešimt vaikų.

„Šiemet surengėme vaikų žvejybos varžybas. Dalyvavo dešimt vaikų. Pernai dalyvavo apie trisdešimt. Tačiau šiemet vaikai pagavo daugiau žuvies.

Pernai pagavo tik po keliasdešimt gramų, o šiemet jau buvo ir tokių, kurie pagavo ir daugiau kaip pusę kilogramo žuvies. Šiandien pavyko pagauti ir lynų. Labai džiaugiamės, nes lynas yra mūsų klubo logotipe.

Mes propaguojame žvejybą pagauk–paleisk. Kiti vaikai, kaip seniai, pabučiavo žuvį ir paleido. Labai džiugina toks jaunosios kartos požiūris – pagarba žuviai“, – kalbėjo organizatorius.

Visa Miknevičių šeima pasiryžusi prisidėti, kad Dotnuvėlės tvenkinys būtų išsaugotas ateities kartoms./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šventė žvejams

Šeštadienio vakarą Dotnuvėlės užtvankos pakrantėje rinkosi žvejų kubo nariai, jų giminaičiai ir draugai. Veiklos tądien netrūko nei jaunam, nei vyresniam.

„Šiandien visų laukė koncertas, įvairios rungtys, sporto varžybos. Vaišės mūsų taip pat ypatingos – čia nebus mėsos. Buvo rūkoma žuvis, verdama žuvienė, kepama, buvo vytintos žuvies.

Žinoma, visų laukė ir naktišokiai, laužo liepsna. Juk tai visų mūsų – dotnuviškių žvejų – šventė. O švenčių esame labai pasiilgę.

Dotnuvoje tokio renginio labai reikėjo. Visi tą sakė ir kartojo“, –  pažymėjo R. Marčius.

Įžuvintas tvenkinys

Ši diena Dotnuvos žvejams buvo ypatinga – buvo įžuvintas jų taip mylimas ir puoselėjamas Dotnuvėlės tvenkinys.

„Šventės vinis – tvenkinio įžuvinimas. Noriu padėkoti visiems klubo nariams. Žmonės įdėjo daug laiko ir pastangų, nemažai reikėjo ir pinigų.

Šiandien į Dotnuvėlę suleidome keturis šimtus amūrų, kad jie suvalgytų visas žoles ir tvenkinys nebeželtų, bei penkiasdešimt eršketų.

Čia pagrindinis mūsų šventės akcentas. Norime parodyti vaikams pavyzdį“, – apibendrino R. Marčius.

Dotnuviškis Ričardas Marčius pripažino, kad vietos žvejams jungtis į klubą buvo būtina vien dėl to, kad paliktų gražią ir tvarkingą užtvanką ir jos prieigas ateities kartoms.

Aut. past.

Seniūnija – pritaria

Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius labai palaiko Dotnuvos žvejų idėją ir ją remia. Seniūno teigimu, aktyvūs ir pilietiški žmonės yra miestelio ateitis.

„Smagu, kad miestelyje atsiranda tokių žmonių, kurie ne tik kalba, bet imasi ir daro. Tai yra dotnuviečiai, vietiniai žmonės. Smagu, kad į tai įtraukiami vaikai. Smagu, kad žmonėms rūpi jų kraštas.

Kažkurį laiką viskas vyko vangiau, bet šiemet reikalai stipriai pajudėjo.

Smagu dėl tokių žmonių, kurie savaitgaliais, po darbo, savo lėšomis tvarko tvenkinį ir jo pakrantes“, – kalbėjo M. Tvaravičius.

Vaizdas keičiasi

Seniūnas pažymėjo, kad vaizdas Dotnuvėlės tvenkinio pakrantėje per pastaruosius metus labai pasikeitė.

„Dabar tiek tvenkinys, tiek jo pakrantė atrodo visai kitaip. Tvenkinys tapo švaresnis, pakrantės sutvarkytos. Smėlio privežta, įrengtas nedidelis paplūdimys.

Seniūnija visada pasiruošusi padėti, nors daugiausia gali tik palaikyti. Mes visada remiame iniciatyvius žmones. Čia viskas priklauso nuo žmonių, nuo jų noro gyventi gražiame ir sutvarkytame miestelyje“, – akcentavo seniūnas.

2 Komentarai

  • Svarvu dabar ir toliau oriziuret tvenkini, nes mieste jau sklando gandai kad ersketu pagauna, neprileist 100m prie uztvankos tu mesedziu

  • Nejaugi buvęs mentas iš to neturės naudos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video