Dotnuvoje atvira liepsnas degė gyvenamasis namas, senjorų porai renkama parama (VIDEO)

Vėlų sekmadienio vakarą gausios ugniagesių pajėgos skubėjo į Dotnuvos miestelį, mat čia, pagrindinėje gatvėje, degė medinis gyvenamasis namas. Ir nors žmonės išsigelbėjo, tačiau medinės trobos stogas nudegė. Operatyviai sureagavusiems ugniagesiams pavyko išgelbėti namo sienas, o vietos seniūnija ir bendruomenė jau renka lėšas ir prašo geradarių pagalbos atstatant senjorų poros namo stogą.

Užsidegė suodžiai

Pagalbos skambutis Bendrajame pagalbos centre registruotas 21 val. 14 min. Pranešta, kad Kėdainių rajono Dotnuvos miestelio Vytauto gatvėje esančiame individualiame gyvenamajame name kamine dega suodžiai, pokalbio metu paaiškėjo, jog šalia kamino dega stogas, pranešėjas mato liepsnas.

Į įvykio vietą pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT), Dotnuvos ir Krakių ugniagesių komandos (UK), greitosios medicinos pagalbos medikai.

Pirmoji ugniagesių autocisterna į įvykio vietą atvyko 21 val. 18 min. Atvykus ugniagesiams dalis namo stogo degė atvira liepsna./Dimitrijaus Kuprijanovo  nuotr.

Atvira ugnimi

Pirmoji ugniagesių autocisterna (Dotnuvos UK) į įvykio vietą atvyko 21 val. 18 min.

Atvykus ugniagesiams dalis namo stogo degė atvira liepsna. Netrukus atvyko Kėdainių PGT ir Krakių UK.

Pamainos vado prašymu į nelaimės vietą buvo pasiųstas pastiprinimas – Josvainių bei Pramonės UK.

Ugniagesiai spėriai malšino liepsnas, vanduo gaisrui gesinti buvo imamas iš netoliese, toje pat gatvėje, esančio gaisrinio hidranto.

Operatyviai sureagavusiems ugniagesiams pavyko išgelbėti namo sienas, o vietos seniūnija ir bendruomenė jau renka lėšas ir prašo geradarių pagalbos atstatant senjorų poros namo stogą.

Aut. past.

Patyrė išgąstį

Mediniame name gyvena vyresnio amžiaus senjorų pora. Laimei, gaisro metu jie nenukentėjo, tačiau patyrė didžiulį išgąstį, šoką. Jiems pagalbą įvykio vietoje suteikė medikai.

21 val. 56 min. paskelbta gaisro likvidacija.

„Namas medinis, apkaltas plastikinėmis dailylentėmis, 9×8 metrų dydžio, 1 aukšto, su mansarda, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu, perdanga medinė.

Gaisro metu nudegė ir nuardyta apie 40 m² stogo dangos, apsilydė palėpėje iš vidaus apie 30 m² ir iš išorės 3 m² plastikinių dailylenčių, vandeniu sulietas namo vidus ir namų apyvokos daiktai. Namo

savininkai nenukentėjo, juos medikai apžiūrėjo vietoje. Iš namo išneštas dujų balionas“, – oficialiai apie įvykį informavo Džiuginta Vaitkevičienė, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė.

Senjorų pora labai tvarkinga, prižiūrėjo ir tvarkėsi namą, puoselėjo jo aplinką, vylėsi čia tvarkingai praleisti senatvę./Dimitrijaus Kuprijanovo  nuotr.

Dėl gedimo

Pasirodo, šiame name gaisras kyla jau trečią kartą per daugelį metų. Anksčiau yra degęs ir pastato stogas, ir kaminas. Tiesa, namo šeimininkai tuomet buvo kiti žmonės.

Senjorų pora labai tvarkinga, prižiūrėjo ir tvarkėsi namą, puoselėjo jo aplinką, vylėsi čia tvarkingai praleisti senatvę.

Žmonės saugojo savo turtą – name buvo įrengti dūmų detektoriai.

„Dūmų detektoriai buvo, o pirminė gaisro priežastis yra krosnių bei dūmtraukių gedimas“, – informavo Dž. Vaitkevičienė.

Renka paramą

Operatyviai sureagavusiems ugniagesiams pavyko išgelbėti namo sienas, o vietos seniūnija ir bendruomenė jau renka lėšas ir prašo geradarių pagalbos atstatant senjorų poros namo stogą.

„Šiąnakt vieną dotnuvių šeimą ištiko nelaimė. Sudegė gyvenamojo namo stogas. Garbių senjorų šeima prašo Jūsų pagalbos. Jei galėtumėte kas nors prisidėti, pinigus prašome pervesti į Reginos Bekerienės asmeninę sąskaitą LT217044000260616219. Paskirtyje reiktų įrašyti „Parama dėl gaisro“. Ačiū už Jūsų gerumą“, – prašo dotnuviai.

1 Komentaras

  • Kažkas su juo negerai.Seimininkai jkeiciasi o namas siks nuo šokio dega

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video