Dingę milijonai valdančiųjų nejaudina – tirti ESO ir „BaltCap“ skandalų neketinama

 Dingę milijonai valdančiųjų nejaudina – tirti ESO ir „BaltCap“ skandalų neketinama

Seimui svarbiau pasirodė panaikinti Remigijaus Žemaitaičio politinę neliečiamybę, nei nagrinėti iššvaistytų šimtų milijonų eurų klausimą. (Paulius Peleckis/BNS)

Šiandien Seime vyksta neeilinė sesija, kurios metu svarstomi keli klausimai, susiję su ūkininkų proteste išsakytais reikalavimais. Taip pat nutarta svarstyti ir politiko Remigijaus Žemaitaičio neliečiamybės panaikinimo klausimą. Vis dėlto daliai politikų ir visuomenės kyla klausimas, kodėl gi valdantieji nepanoro svarstyti kitų ne mažiau svarbių klausimų – tokių, kaip buvusio „BaltCap“ vadovo Šarūno Stepukonio praloštų kelių dešimčių milijonų ir ESO pasisavintų 154 milijonų eurų, kuriuos gyventojams jie po trupinėlį išbarstys sugrąžindami ne čia ir dabar, o per 15 metų. Panašu, kad valdančioji dauguma neturi jokio noro aiškintis, kas slypi už šių Lietuvos žmonių apvogimo aferų.

Valdantieji nenori tirti „BaltCap“ aferos

Antikorupcijos komisijos pirmininkas, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys Algirdas Stončaitis antradienį kolegoms išsiuntinėjo elektroninį laišką, kuriame ragino aptarti „BaltCap“ situaciją. Vis dėlto dingusios kelios dešimtys milijonų eurų yra solidi suma, o ir visos aplinkybės yra labai jau mįslingos ir atskleidžiančios daug šalyje esančių finansinio saugumo problemų. 

Tačiau valdantieji, o ypač konservatoriai, tokį siūlymą vertino kritiškai ir kalbėtis Seime apie daugiau kaip 30 milijonų vagystę visai nenori. Esą, reikia laukti ką nuspręs Vilniaus miesto taryba, be to, kaip neeilinės Seimo sesijos metu sakė Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma, nagrinėti šio klausimo nėra reikalo, nes į Seimą dėl to nesikreipė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

Trumpai tariant, tirti milijonų vagystės konservatoriai nenori, o gal negali, kol jiems kažkas tokio tyrimo nenuleis iš viršaus. Tad tiek trumpai apie konservatorių savarankiškumą.

Tačiau galbūt yra paaiškinimas, kodėl gi konservatoriai taip iškalbingai tyli apie Š. Stepukonio finansines aferas?

Seimo narys Artūras Skardžius (Paulius Peleckis/BNS)

Š. Stepukonis susijęs su Landsbergių šeima?

Niekam ne paslaptis, kad konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio žmona Austėja Landsbergienė anksčiau buvo vienintelė įmonės „Krajama“ akcininkė. Vėliau įmonė pavadinimą pakeitė ir tapo „Knowledge Investments“, o šią įmonę valdė ne kas kitas, o „BaltCap“, tuo metu vadovaujamas prasilošusio Šarūno Stepukonio. 

Šios įmonės yra siejamos su A. Landsbergienės Karalienės Mortos mokyklos pastatu. 2019 metais „BaltCap“ investavo net 11 mln. eurų į privatų A. Landsbergienės darželį bei mokyklą. Sklypas, kuriame pastatytos ugdymo įstaigos, buvo parduotas vos už vieną eurą, nors reali jo vertė siekė 1,5 mln. eurų. Tačiau nei VMI, nei  FNTT čia nepamatė nieko blogo ir tyrimo nepradėjo, nors to ir prašė Seimo nariai. 

Taigi, finansiniai ryšiais Š. Stepukonis su Landsbergiais vienaip ar kitaip, panašu, buvo susijęs. Tiesa, tai buvo prieš penkerius metus, tad teigti, kad tai yra tikroji priežastis, kodėl valdantieji nemato dramblio kambaryje, verta pamąstyti. 

Seimo vicepirmininkas Jurgis Razma (Žygimantas Gedvila/BNS)

Dėl ESO pasisavintų milijonų prokuratūra į teismą nesikreips

Dar viena įdomi naujiena – po to, kai Valstybės kontrolė nustatė, jog 2018–2021 m. vienas vartotojas (tiek buitinis, tiek nebuitinis) už elektros skirstymo paslaugas vidutiniškai permokėjo 88,8 euro, ir dėl to ESO susirinko apie 160 milijonų eurų siekiančią permoką – prokuratūra nusprendė į šį reikalą nesikišti.

Esą ESO klaidas ištaisė, permokas gyventojams grąžins, tad kaip ir nėra priežasties ESO toliau tampyti ar kreiptis į teismą. 

Tai, kad permokos gyventojams bus grąžintos net per 15 metų, atrodo, nekliūva niekam… išskyrus pačius vartotojus. Išties ne vienas šeimos ūkis apsidžiaugtų, jei ESO imtų ir grąžintų tuos pasisavintus beveik 90 eurų vienu kartu. Ypatingai senjorai, kurių dalis, deja, tų 15 metų gali ir nesulaukti…

Seimo narys Mindaugas Puidokas.(Julius Kalinskas/BNS).

Valdantieji nemano, kad Š. Stepukonio klausimas kada nors bus svarstomas Seime

Seimas savo ruožtu neeilinėje sesijoje apie tai taip pat nematė reikalo kalbėti. 

Galima pagalvoti, kad tiek 160 milijonų, tiek 30 milijonų eurų vagystės yra kasdienis reiškinys, dėl kurių seimūnai nesiruošia sau kvaršinti galvos.

„Kur kas svarbesni klausimai yra, nei R. Žemaitaičio neliečiamybės panaikinimas. Matome Stepukonį, dingusį kažkur su 30 milijonų mūsų pensijų pinigų. Žinome, kad Stepukonis konservatorių partijos pirmininkui statė mokyklą, pardavė vėjo jėgaines, gyrėsi Seime, kad gerai uždirbo. Tai tokie klausimai jums nesvarbūs?“, – teiravosi Artūras Skardžius.

Seimo vicepirmininkas atsakė nemananatis, kad Š. Stepukonio klausimas kada nors bus svarstomas Seime.

„Jums, suprantu, tie klausimai labai svarbūs, – kalbėjo J. Razma. –  Bet, na, kaip žinote dėl Stepukonio nėra generalinės prokurorės kreipimosi į Seimą ir abejoju, kad jis toks galėtų būti, nes tokio Seimo nario neturime“. 

„Nejau tikrai mažiau svarbus kausimas, kad ESO iš vartotojų surinko 160 mln. eurų daugiau, nei turėjo. Kai buvo nustatytas šis pažeidimas, ESO paprašė leisti išdėlioti skolos grąžinimo laikotarpį net per 15 metų. 

Nacionalinio stadiono statyba ir pavogt 30 mln. eurų mūsų visų pinigų, o Viešųjų pirkimų tarnyba sako, kad net nereikia skelbti naujo konkurso, ir susikompromitavusį „BaltCap“ pakeičia įtakingojo A. Avulio „Hanner“, – režė Mindaugas Puidokas pridurdamas, kad vietoje to, kad gyventojams būtų keliami mokesčiai, politikai verčiau jau pasistengtų susigrąžinti išvogtus milijonus. 

Valdančiųjų supratimu, apkalta Seimo nariui Remigijui Žemaitaičiui yra kur kas svarbesnis klausimas nei ESO ir „BaltCap“ aferos, per kurias nukentėjo Lietuvos žmonės. (Lukas Balandis/BNS).

Politikas piktinosi, kaipgi 30 milijonų iššvaistymo nepamatė kontroliuojančios institucijos, kurios paprastai itin greitai pamato eilinio gyventojo didesnes, nei įprasta, finansines perlaidas. Jis pridūrė, kad dėl šių klausimų reikėtų šaukti papildomą Seimo posėdį. 

M. Puidokas – vienas iš aštriausiai pažėrusių kritiką valdantiesiems. Kuo jis valdančiuosius apkaltino, žiūrėkite įraše iš Seimo posėdžio.

9 Komentarai

  • Neliečiamieji- grečiau rinkimai, manau niekas neberinks koncervatorių, liberalų ir raudonųjų socialistų

    • Nespręsk pagal save. Ne visi kaip tu, atidirbinėjantis komentarais už ledų porciją už Viktoro Lavonido ir Inoplanetiano Sirijaus partijas, taip galvoja.

  • Nežinau, kam tiek triukšmo. Yra tie milijonai. Tik pas ką reikia. Atiduok gyventojams, tai tie be fantazijos dešros nusipirks, o čia bent galima panaudoti jau kažkur tokią sumą.

    • Ogi yra ukrai, kurie ištiesę rankas eina per pasaulį ir vis prašo: – DUOK! DUOK! DUOK!

      • Tau burlioke tai tik bybį į akį duoti. Namo į savo Zasranską. Zajabal tu čia.

  • Nerinks darbietuku ir sirijaus beigi skverno-zluge prasivoge aferistai

  • Ir susmirdusiu konservu kgbistu slaptintoju su kumuniagom, pedofylu, tvirkintoju, pfu slykstynes!

  • jei ne tas vieno jauro sklypukas kruliovai Mordai,mes ,nori nenori,bent jau vaizdą darytume…Tsakant,techninę pauzę dabartėlios grajinsime.

  • Mūsų ,Česnakų Valgytojų Partija,nėra sisteminė ir konservantinės šaikos su liberastais bei peredastais nepakenčia.Pasakysiu paslaptį- mes turime dar ir slaptą ginklą.Va kaaaaaaaaaaad užraugtume seime kam nors protestuodami ar prieš balsavimą perspėdami neklaužadas,tai iškart suprastumėte,kad ČVP jėga.Česnako galią pamačiau ir supratau Ukrainoje važinėdamas miesto autobusais.Įlipęs į auto ,kad nenukrisčiau nuo česnakų smoko,pirmiausia griebdavausi turėklų.

Rekomenduojame parsisiųsti:

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video