Didžiosios Rinkos aikštėje praūžė Kazimierinių kermošius

 Didžiosios Rinkos aikštėje praūžė Kazimierinių kermošius

Šeštadienį į Kėdainių miesto Didžiosios Rinkos aikštę susirinko prekybininkai iš visos Lietuvos, kurie čia atvežė pačių įvairiausių gaminių./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Šeštadienį į Kėdainių miesto Didžiosios Rinkos aikštę susirinko prekybininkai iš visos Lietuvos, kurie čia atvežė pačių įvairiausių gaminių: maisto produktų, tautodailininkų ir amatininkų rankdarbių, sodinukų. Gerą nuotaiką visiems dovanojo iš Trakų rajono atvykęs arkliukas Spinduliukas bei jo šeimininkas Gintautas. Deja, bet kermošiaus kainos buvo įkandamos ne visiems – prekybininkai skundėsi prasta prekyba.

Žinoma žolininkė

Visoje Lietuvoje žinoma garsi žolininkė Adelė Karaliūnaitė nevyniojo žodžių į vatą – moteris sakė, kad situacija nėra gera – pirkėjų mažėja, žmonės galvoja tik apie būtiniausius maisto produktus.

„Na, matote, žmonių tikrai nėra daug, nors prekybininkų pilna aikštė. Žmonės taupo, nežinomybė tokia tvyro ir tiek. Sunku pasakyti, kaip bus, bet dabar nėra gerai.

Žmonės dabar dažnai domisi, kaip stiprinti imunitetą – tai paprasta. Ypač imunitetą stiprina erškėčių vaisiai. Renkami nuo rugpjūčio pabaigos iki pat šalnų.

Gerą nuotaiką visiems dovanojo iš Trakų rajono atvykęs arkliukas Spinduliukas bei jo šeimininkas Gintautas./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Neturite erškėčių? Tuomet kiekvieną dieną suvalgykite po nedidelę galvutę nulupto ir per sietelį pertrinto česnako. Galite sutrinti su šaukšteliu sviesto ir užsitepti ant ruginės duonos. Tikrai padės“, – dėstė garsi žolininkė.

Šeštadienį į Kėdainių miesto Didžiosios Rinkos aikštę susirinko prekybininkai iš visos Lietuvos, kurie čia atvežė pačių įvairiausių gaminių.

Aut. past.

Darbai iš medžio

Kermošiuje buvo galima sutikti ir tautodailininkų. Štai Vytas siūlė kėdainiečiams jo paties rankomis išdrožtų šaukštų, šakučių, stalo lentelių, padėklų ir kitų virtuvėje naudojamų daiktų.

Deja, bet vyras pripažino, kad žmonės labai domisi kaina, perka kas pigiau, o ne kas labiau miela širdžiai.

„Dejuoja, kad brangu. Tokia ir realybė. Nuperka vieną kitą gaminį, tačiau nėra tokio pirkimo, koks būdavo ankstesniais metais.

Neramumai kalti, nežinomybė, žmonės pasimetę. Yra kaip yra, bet mes prekiaujam, stengiamės, ir mums reikia gyvent“,  – atsiduso tautodailininkas.

Domisi labai

Artėjančių Velykų atributo – spalvingų rankų darbo verbų siūlė amatininkai iš Vilniaus rajono./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Visi norintys paremti Lietuvos tautodailininkus ir amatininkus galėjo tai padaryti įsigydami odos, medžio, vaško ir lino gaminių bei, žinoma, neatsiejamo artėjančių Velykų atributo – spalvingų rankų darbo verbų. Juos siūlė amatininkai iš Vilniaus rajono.

„Siūlome kėdainiečiams savo rankų darbo gamybos Velykų zuikučius ir verbas. Tai neatsiejamas Velykų simbolis.

Pastebime, kad kėdainiečiai labai domisi ir žavisi rankų gamybos Velykų atributais, tačiau vis dar labai aktuali išlieka kaina. Labai pasvarsto prieš įsigydami.

Lietuviai nuo seno ankstų Verbų sekmadienį skubėdavo išperti namiškius, kad šie visus metus būtų sveiki ir gražūs.

Tikėta, jos iš bažnyčios parnešta šventinta verba saugo namus nuo gaisrų, nelaimių, gyvuliams neša sveikatą“, – pasakojo tautodailininkė Ivona.

Visoje Lietuvoje žinoma garsi žolininkė Adelė Karaliūnaitė nevyniojo žodžių į vatą – moteris sakė, kad situacija nėra gera – pirkėjų mažėja, žmonės galvoja tik apie būtiniausius maisto produktus./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Šeimos kepyklėlė

Gardžiausių skanėstų įsigyti siūlė iš Jurbarko atvykę šeimos verslo – kepyklėlės „Vyjola“ atstovai. „Mes gaminame įvairiausius pyragus, pyragėlius, tortus pagal individualius užsakymus. Ačiū Dievui, užsakymų netrūksta, dirbame normaliai.

Žmonės renkasi kokybišką, skanią produkciją, o mes ją galime pasiūlyti.

Nėra mūsų kainos didelės, žinoma, su prekybos centrais nepakonkuruosime, tačiau kokybę galime pasiūlyti. Mūsų gaminiai pagaminti su meile“, – kalbėjo kepyklėlės atstovai.

Didžiosios Rinkos aikštėje prekiavo ir sodininkai. Čia buvo galima įsigyti obelų, kriaušių, vyšnių, trešnių, slyvų sodinukų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Ir sodinukai

Didžiosios Rinkos aikštėje prekiavo ir sodininkai. Čia buvo galima įsigyti obelų, kriaušių, vyšnių, trešnių, slyvų sodinukų. Žmonės dairėsi ir pirko šilauogių krūmelius.

Pasak prekybininkų, mugėje prekiaujama tik Lietuvoje užaugintais augalais. Jie kraštiečius kvietė apsilankyti jų ūkiuose, kur galima augalų įsigyti kiek pigiau, be to, ten ir pasirinkimas kur kas gausesnis.

Tiesa, reikia pažymėti, kad vaismedžių ir vaiskrūmių kainos taip pat nežymiai pakilo.

Džiugino svečius

Gerą nuotaiką visiems dovanojo iš Trakų rajono atvykęs arkliukas Spinduliukas bei jo šeimininkas Gintautas.

„Geras ir gražus arkliukas. Atvykome iš Trakų rajono, Spinduliukui jau septyneri metai, jis myli žmones, vaikus, yra prie jų pripratęs, todėl jį galima paglostyti, apkabinti.

Spinduliukas draugiškas arkliukas, galima ir nusifotografuoti su juo. Dalinamės gera nuotaika“, – šypsojosi Gintautas.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video