DĖMESIO: Kėdainiai itin pavojingoje zonoje

 DĖMESIO: Kėdainiai itin pavojingoje zonoje

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kėdainių rajonas pagal COVID-19 sergamumą yra labiausiai sergančių rajonų 10-uke. VšĮ Kėdainių ligoninės regioniniame COVID-19 skyriuje gydomi 39 sunkūs ir labai sunkūs koronavirusu sergantys ligoniai.

Kaip informavo VšĮ Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriaus vedėja Kristina Šlepavičienė, COVID-19 skyriuje šiandien gydomi 39 ligoniai: 21 moteris, 18 vyrų. Jų amžius nuo 40 iki 90 metų. Deguonis reikalingas 30 pacientų. Iš visų skyriuje gydomų pacientų 9 skiepyti. Iš Kauno ir Raseinių – 8 pacientai.

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje nėra nei vieno paciento. Per parą mirė du žmonės. Aštuoni pacientai į Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrių atvežti gydytis iš Kauno ir Raseinių, Kaišiadorių, Jonavos ir Raseinių. Dauguma iš Kėdainių miesto ir rajono.

Per savaitgalį ir šventines Vėlinių dienas COVID-19 skyriuje buvo gydoma nuo 34 iki 38 ligonių. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje tik šeštadienį gulėjo 1 žmogus. Per lapkričio 2-ąją atvykus 9 ligoniams, trečiadienį, lapkričio 3 dieną, anksti ryte skyriuje jau buvo gydomi net 43 ligoniai.

Lapkričio 3 dienos duomenimis, rajone užfiksuoti 1602,2 nauji COVID-19 atvejai 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų (Lietuvoje – 1,389.6) Šiuo metu rajone serga 556 žmonės. Per paskutinę ataskaitinę parą rajone užfiksuota 1 mirtis. Iš viso nuo COVID-19 mirė 99 rajono gyventojai.   

Per savaitgalį ir šventines Vėlinių dienas COVID-19 skyriuje buvo gydoma nuo 34 iki 38 ligonių.

Aut. past.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Kėdainių skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Vilija Pipirienė, rajone yra 18 aktyvių COVID-19 protrūkių.

Kėdainių rajone pilnai vakcinuota 66 % gyventojų.

Kėdainiai yra juodojoje COVID-19 zonoje ir patenka į labiausiai sergančių rajonų 10-uką. Jis, pagal sergamumą 100 tūkstančių gyventojų per 14 dienų, išsidėsto taip: Klaipėdos (2047,6), Alytaus (1906,3), Vilniaus (1831,9), Kauno (1744,4) ir Šiaulių (1709,8) miestai bei Ukmergės (1736,7), Pasvalio (1660,8), Kėdainių (1602,2), Birštono (1585,3) ir Švenčionių (1573,8) rajonų savivaldybės.

Išsami informacija Lietuvos statistikos departamento švieslentėje https://bit.ly/3CHKdgA.

COVID-19 skyriaus vedėja gydytoja Kristina Šlepavičienė primena, kad COVID-19 simptomai išlieka tie patys: karščiavimas, sausas kosulys, kaulų laužymas, bendras silpnumas ir galvos skausmas, uoslės bei kvapo praradimas.

COVID-19 skyrius VšĮ Kėdainių ligoninėje su 20 paruoštų lovų antrą kartą atidarytas š. m. rugpjūčio 28 dieną. Skyrius išplėstas iki 60 lovų spalio 27 dieną.    

Valdant pandemiją Kauno regionui priklauso Jonavos, Raseinių, Kauno, Jurbarko, Prienų, Marijampolės, Kaišiadorių, Vilkaviškio ir Šakių rajonai.

Kėdainių ligoninėje ribojamas lankytojų patekimas į Terapijos skyrių bei planinės operacijos.  

12 Komentarai

 • Ko tie 9 nuo covid paskiepyti žmonės guli ligoninėje? Juk visus ragina skiepytis ir sako, kad jūs nei sirgsist, nei mirsit, jei pasiskiepysit. Aš čia va to tai nesuprantu, kaip čia yra.

  • Silpnaprote esi tai ir nesupranti. Net meluoji, kas kazka sako.

   • Paziurekit savivaldybes fb puslapyje idetas mero darbas- apziurejo takeli. Meras su rankom kisenej, kaip koks dziumbras. Ar taip turi stoveti meras? Ar cia jo darbas? Kokia geda Kedainiams.

 • Taip jie juk sake pries pradedant skiepyti, kad skiepas pades isvengti sunkiu atveju ir ligonines, tai kaip cia dabar kazkaip galai nesueina? Tai stebuklinga vakcina nera stebuklinga ar kaip cia? Ryza, tu arsi vaksere, pakomentuok

  • Vėl debilas išlindai. Šuo negali neloti.

   • Sunku atsakyti i klausymas asile? Ar per sunkus uzduotas tavo bukai makaulei

    • Lok lok debilėli.

    • Kodel jis turi kazkokiam psichui atsakineti?

     • psichu vadint kita, kuo pats esi, sau diagnoze pasirinkai interneto pasislepes troli, turintis psicholiginiu pakitimu maukaulei

 • Su tokia valdzia, kokia dabar yra Kedainiuose, kitaip ir negalejo būti. Dar prisideda uspaskieniu straipsniai. Ir turim ka turim.

 • O tai kada bus Blazytes komentaras?

 • Juokiasi iš Tamulio visas miestas oj Vylė pridirbs jam.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video