Dėl „Radvilų sodo“ jau grasina kreiptis ir į prokuratūrą

 Dėl „Radvilų sodo“ jau grasina kreiptis ir į prokuratūrą

Politikai visus praėjusius metus trimitavo, kad Kėdainių miesto parke mato tik kavinukę. Tiesa, ar bus ten kavinukė, konkursą laimėjus statybų bendrovei – klausimas lieka atviras./Aldo Surkevičiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Jau kurį laiką Kėdainių rajono savivaldybės Kontrolės komitetas nagrinėja Kėdainių miesto parke įsikūrusios kavinukės „Radvilų sodas“ situaciją. Esą kavinukė vykdo veiklą, nenumatytą konkurso, kurį laimėjusi ir įsikūrė miesto parke, sąlygose. Tačiau tiek patys įmonės savininkai, tiek seniūnija ar savivaldybės administracija jokių pažeidimų sako nematantys.

Skundėsi kiti verslininkai?

Pasak Kontrolės komiteto pirmininko Sauliaus Grinkevičiaus, konkurse dėl patalpų nuomos svarstę dalyvauti verslininkai, pamatę, kokia ribota veikla bus galima užsiimti, apsisprendė net nedalyvauti tokiame konkurse.

Esminė sąlyga esą buvusi, kad jokia maisto gamyba ten nebus galima. Tačiau veiklą miesto parke pradėjus „Radvilų sodui“ suabejota, ar ši įmonė tikrai ten nieko negamina.

Ir nors oficialaus skundo dėl to, kad „Radvilų sodas“ galimai pažeidžia konkurso sąlygas savivaldybė nėra gavusi, S. Grinkevičius tikino, kad verslininkai kreipėsi būtent į Kontrolės komitetą.

„Išgirstu spekuliacijų, kad mes bandome spausti privatų verslą, kad neremiam smulkaus verslo, norime padaryti kažką blogo.

Nijolė Naujokienė./ „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Buvo nemažai nusiskundimų iš tų, kurie dalyvavo konkurse, kad jie negavo visos informacijos, o paskui atsirado naujos sąlygos laimėtojui, pagal kurias jis galėjo vykdyti platesnę veiklą“, – sakė S. Grinkevičius.

Tikrino du kartus ir pažeidimų nerado

Kontrolės komitetas dar vasaros vidury įpareigojo miesto seniūniją išanalizuoti susidariusią situaciją.

Paaiškėjo, kad seniūnija du kartus tikrino įmonę ir abu kartus pažeidimų nerado. Taip pat ji prašė ir „Radvilų sodo“ vadovės Ievos Vargelytės paaiškinimų dėl vykdomos veiklos. Juos gavusi padarė išvadą, kad kavinukėje vykdoma veikla nieko nepažeidžia.

„Surengėme oficialų patikrinimą. Ieškojome faktą pagrindžiančių duomenų, tačiau neužfiksavome jokių pažeidimų. Ten vykdoma tik tokia veikla, kokia ir numatyta sutartyje.

Seniūnija du kartus tikrino įmonę ir abu kartus pažeidimų nerado.

Aut. past.

Buvo darytas dar vienas patikrinimas pavasarį, taip pat pažeidimų nebuvo“, – sakė miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius paantrino, kad apskritai nėra reglamentuota, kiek kartų ir kada seniūnija turi tikrinti jos patalpas išsinuomojusias įmones.

Užkliuvo vafliai

„Mes prašėme, kad įmonės vadovė patvirtintų arba paneigtų teiginį, kad jos įmonė vykdo viešąjį maitinimą, – kalbėjo Kontrolės komiteto pirmininkas S. Grinkevičius išgirdęs, kad net ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba „Radvilų sodo“ veikloje pažeidimų nerado. – Kad Veterinarijos tarnyba neranda pažeidimų, yra viena, bet klausimas, ar vykdomos konkurso sąlygos.“

Valdančiųjų frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė akcentavo, kad sunku suprasti, už ką konkrečiai įmonė yra „skalpuojama“.

Saulius Grinkevičius./Delfi/Šarūno Mažeikos nuotr.

„Jokio oficialaus skundo nemačiau.

Dabar teigiame, kad atsirado naujos sąlygos, nei buvo konkurse, bet aš to nematau.

Tai už ką mes tą verslą svarstome?

Kaip seniūnija gali nueiti ir patikrinti? Seniūnija gali turtą apžiūrėti, bet tik specialistai gali nustatyti, kas konkrečiai yra maisto pardavimas, o kas jau gamyba, nes riba labai plona.

Gal apskritai yra sutartis kokia, kur į „Radvilų sodą“ kita įmonė pagamintą maistą atveža?“ – svarstė politikė.

Administracijos direktoriaus teigimu, situacija jau tapo kurioziška, mat seniūnija padarė, ko prašė Kontrolės komitetas, ir pažeidimų nerado.

Aut. past.

Tačiau paaiškėjo, kad vienas iš dalykų, kuris užkliuvo komiteto pirmininkui S. Grinkevičiui ir galimai kitiems verslininkams – tai, kad kavinukėje kepami belgiški vafliai.

„Jie gali tik pardavinėti dalykus, tai kodėl jie reklamuojasi kaip užkandinė?

Jei jie ten kepa vaflius, tai jau yra maisto ruošimas, ne tik pardavimas.

Staliukai pastatyti, kėdės pastatytos. Kėdainiai mažas miestas, kalba visi. Viskas akivaizdu, o seniūnija nieko nenustatė“, – piktinosi S. Grinkevičius.

Grasino prokuratūra

Savivaldybės administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus teigimu, situacija jau tapo kurioziška, mat seniūnija padarė, ko prašė Kontrolės komitetas, pažeidimų nerado, tačiau to komiteto pirmininkui vis tiek esą negana.

Arūnas Kacevičius.

Toks A. Kacevičiaus teiginys papiktino Kontrolės komiteto pirmininką ir jis seniūniją pavadino neįgalia bei įpareigojo dar kartą padaryti išsamią situacijos analizę. Tik šį kartą tą daryti jis įpareigojo savivaldybės administraciją.

„Na, tai reikės kreiptis į prokuratūrą, kad jinai nustatinėtų, ar yra pažeidimų, ar nėra.

Jei jūs taip kalbat, tai mes turime teisę tokią. Seniūnija neįgali, pasirodo, tai įpareigojame įvertinti administracijos direktorių peržiūrėti nuomos sutartį, peržiūrėti ar nėra prieštaravimų ir pateikti išvadą raštu“, – rėžė S. Grinkevičius.

Trukdo dirbti

Pati „Radvilų sodo“ direktorė I. Vargalytė žurnalistams teigė, kad pažeidimų nedaro, o toks politikų priekabumas jos vadovaujamai įmonei tiesiog trukdo dirbti.

„Turiu apgailestauti, kad šiandien negalime būti tokie, kokie tikėjome, kad būsime, nes daug laiko ir jėgų turime atiduoti tam, kad įrodytume, jog veikiame parke nepažeisdami įstatymų.

Ieva Vargalytė.

Nepaprastai džiaugiausi, kad ilgą laiką puoselėtą svajonę įkurti kavinukę pavyko įgyvendinti būtent miesto parke. Džiaugiausi, kad čia tam specialiai pritaikytas patalpas rekonstruojant parką įrengė savivaldybė.

Tačiau nesitikėjau tokio politikų dėmesio nedidelei kavinukei.

Šiandien turime ne tik aptarnauti „Radvilų sodą“ pamilusius klientus, miesto svečius, bet ir kasdien konsultuotis su teisininkais, kas mūsų dėmesį atitraukia nuo nuolatinio darbo.

Per šiuos kelis veiklos metus esame ne kartą atsakę, kad tokią veiklą, kurią čia vykdome, galime vykdyti pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą.

Tikiuosi, kad mūsų pateiktų atsakymų Kontrolės komisijai užteks. Tikiuosi, kad artimiausiu metu ši istorija bus pabaigta ir kartu su komanda galėsime visą dėmesį sutelkti į „Radvilų sodą“ ir mūsų klientus“, – sakė kavinukės vadovė.

Sąlygos nesikeitė

Seniūnija du kartus tikrino įmonę ir abu kartus pažeidimų nerado./Aldo Surkevičiaus nuotr.

Apskritai I. Vargalytė teigia, kad konkurso sąlygos nebuvo pakeistos, o jų veikla nieko nepažeidžia.

„Nei konkurso sąlygos, nei konkurso sutartis po konkurso nebuvo keičiamos ar papildomos. Sutartis pasirašyta tokia, kokia ji ir yra.

Esminis klausimas – ar pagal galiojančias sutarties sąlygas tokia veikla gali būti vykdoma. Įsigilinau ir supratau, kad pagal galiojančius Europos Reglamento nuostatus ši veikla nėra draudžiama ir ją vykdyti galima.

Tą ir aiškinamės bei bandome įrodyti, nes kiekvienas politikas traktuoja savaip“, – komentavo kavinukės vadovė.

20 Komentarai

 • Kaip su kanalizacijos nutiesimu buvo prie minareto, tai buvo viskas gerai?😀

 • Maladec IEVA, laikykis………

 • Jūs man darbą duomit visi juokiasi toks ponas buvau šūdas likau man gėda davar. Kodėl manęs žmonės nemėgsta ir durnium vadina. Ko man darbo nieks neduoda po blatu?

 • As uz tai kad ten degtine pardavinetu. Nes dabar nera snapso as ir neinu. Su elena geriu. O ta feisbuke postus rasineja kad jauciasi vienisa. Man geda daro jinai

 • Ieva nu paimk iš Grinkevičiaus tomatų ir majonezų pardavinėt, gal atšoks.

  • Uspaskienei trukdys pelno gaut prekiaut ledais už eurą prie ledų fabriko.

 • Įdomu kurie čia tie verslininkai labiausiai nepatenkinti? Kas cia tas zadanijas duoda grikiui, kad pultu taip jauna verslu žmogų.

 • Kiaušinio lukšto neverta istorija.Štai ką reiškia pavydas.Gerai čia patarė vienas pardavinėt manajiezą su pomidorų tryda…

 • tai taip ir nebūč žinojęs apie Edeno sodą kur Ieva kepa vaflius.

 • Bus jums pjautis.Blogis pasinaudos kivirču ir užkakariekins gaidį.Tada jau tikrai prokuratūrai rasis darbo.

 • Valentinai daryk tvarką

 • Nejuokinkit jūs su tuo Valentinu, nesusigaudo jis, žiūri ir karpo ausim kaip dundukas 😀 visi juokiasi

 • Nu o tai ką man daryt, aš noriu miesto parke kečupa pardavinėt, man neleidžia…

  • mergos pakrūmes raudonais klynkamščiais puošt moka.

 • viešas-neviešas maitinimas nieko tai nekeičia. Ir bulvytes ir vištieną valgėm, gal tai valdančiąjai chuntai ir desertas, mums tai buvo pagrindinis patiekalas. Visi supranta, kad uodegytės popierinio politiko kyšo ir priklausymas jo skautų draugijai viską tai paaiškina.

 • nuneskit grikiui viskio su dezute, partinei greit ataileis

 • Ieva tau gero vyro reik nes fedia prarades itaka

 • As elena mielai iskeisciau i ieva. Ji jauna ir grazi. O elena durna. Ir jokas liepia buciuot. Ir dsr verkia feisbuke kad jos nepamyliu.

 • Uspaskienės ledai ir pardavinėjami už eurą.

Comments are closed.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video