Dėl putojančio Nevėžio nerimauti neverta – tai natūralus gamtos procesas

 Dėl putojančio Nevėžio nerimauti neverta – tai natūralus gamtos procesas

Ypač gausiai Kėdainių upių tėvas putoja ties Skongalio užtvanka. Tačiau aplinkosaugininkai ramina – tai jokia tarša, tai natūralus gamtos procesas./Gyventojų nuotr.

Kėdainiečiai pastaruoju metu viešoje erdvėje vis dažniau diskutuoja ir kelia klausimus ne tik dėl pakitusios Nevėžio upės vandens spalvos, bet ir dėl susidarančių putų. Ypač gausiai Kėdainių upė putoja ties Skongalio užtvanka. Tačiau aplinkosaugininkai ramina – tai jokia tarša, tai natūralus gamtos procesas.

Gyventojai nerimauja

Natūralu, kad įvairūs gamtos reiškiniai bei pokyčiai mus supančioje gamtoje sukelia klausimų.

Pastarąją savaitę kėdainiečiai socialiniuose tinkluose ypač aktyviai diskutavo ne tik dėl pakitusios Nevėžio upės spalvos, bet labiausiai jiems užkliuvo ties Skongalio užtvanka susidarančios putos. Vieni fotografavo ar filmavo ir vaizdo medžiagą viešino socialiniuose tinkluose, kiti – laiškais ir klausimais užvertė įvairiais institucijas.

Nerimauti nėra ko

„Rinkos aikštė“ taip pat kreipėsi Aplinkos apsaugos departamentą. Čia specialistai paaiškino, kad šiuo metu taip yra daugelyje upių, tad nerimauti dėl to tikrai nereikėtų.

„Šiuo metu daugybė žiedadulkių pasklinda ore, o vėliau neišvengiamai atsiduria ir vandens telkiniuose. Žiedadulkėms patekus į vandenį gali pakisti vandens telkinio spalva ir skaidrumas.

Upių, ežerų ir Baltijos jūros pakraščiuose, kur bangos atsimuša į krantą, sraunumose, žiedadulkėmis prisotintas vanduo susiplaka ir susidaro putos

Aut. past.

Taip atsitinka dėl to, kad žiedadulkės, pakliuvusios į vandenį, neskęsta, o susikaupia paviršiuje ir taip jį nudažo, susidaro plėvelė.

Upių, ežerų ir Baltijos jūros pakraščiuose, kur bangos atsimuša į krantą, sraunumose, žiedadulkėmis prisotintas vanduo susiplaka ir susidaro putos“, – cituojamas Aplinkos apsaugos departamento atsakymas.

Visada galite kreiptis

Beje, jei jums kyla daugiau neaiškumų ar klausimų, kurie susiję su aplinka, aplinkosauga – Aplinkos apsaugos departamentas konsultuoja gyventojus.

Su specialistais galite susisiekti telefono numeriu +370 700 02 022 arba galite jiems rašyti elektroniniu paštu konsultacijos@aad.am.lt.

1 Komentaras

  • Miežienis alus ,laidžiams iš bačkelos un viedrą,taip pat putoja…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video