Dėl maisto krizės ūkininkai galės nesilaikyti žalinimo reikalavimų

 Dėl maisto krizės ūkininkai galės nesilaikyti žalinimo reikalavimų

BNS nuotr.

BNS inf.

Ūkininkai šiais metais galės auginti derlių ekologiškai svarbiose vietovėse ir neprarasti žalinimo išmokų. Taip nusprendė Europos Komisija (EK), atsižvelgusi į maisto krizę, kylančią dėl Rusijos invazijos į Ukrainą, ir pritaikiusi išimtį.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pranešė dėl to keisianti deklaravimo taisykles. Tai planuojama padaryti iki pasėlių deklaravimo pradžios – balandžio 19 dienos.

„Svarbu tai, jog pūdymas tebėra ariama žemė ir gali būti iškart naudojama žemės ūkio gamybai. Tad šiais metais šalims narėms leista nukrypti nuo žalinimo reikalavimų, kad būtų pagaminta daugiau produkcijos“, – pranešime sakė ministras Kęstutis Navickas.

Bus leidžiama ne tik auginti žemės ūkio augalus, bet ir nuimti derlių, ganyti gyvulius, naudoti augalų apsaugos priemones. Dėl to ūkininkai nepraras žalinimo išmokų.

Įprastai, norint gauti išmokas už deklaruotus kraštovaizdžio elementus, ten pirmoje metų pusėje draudžiama naudoti augalų apsaugos priemones ir iš šių plotų negali būti gaminama produkcija.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video