Mįslė dėl degalų kainų – kodėl Kėdainiuose jos tokios?

 Mįslė dėl degalų kainų – kodėl Kėdainiuose jos tokios?

Kraštiečiai socialiniuose tinkluose periodiškai iškelia klausimą – kas su Kėdainiais negerai, kad degalų kainos čia yra itin aukštos?/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kraštiečiai socialiniuose tinkluose periodiškai iškelia klausimą – kas su Kėdainiais negerai, kad degalų kainos čia yra itin aukštos? Tie, kurie dažnai darbo ar asmeniniais reikalais keliauja į gretimus miestus – Panevėžį, Jonavą, Kauną, sakosi seniai pastebėję liūdną tendenciją: net didmiesčiuose degalai pigesni nei Kėdainiuose.

Neskelbia

Nors didžiosios šalyje kurą pardavinėjančios degalinės neretai savo internetinėse svetainėse skelbia įvairiose degalinėse esančias degalų kainas, Kėdainių sąrašuose nerasite.

Kai kuriuose interneto puslapiuose, kurie renka ir kaupia visoje šalyje esančių degalinių kuro
kainas, Kėdainius rasti įmanoma, tačiau dažniausiai pateikiamos jau pasenusios – dienos ar dviejų, kartais net ir senesnės, kuro kainos.

Socialinėje erdvėje diskutuojantys kėdainiečiai nevengia piktintis, kad sunku suvokti, kodėl
Lietuvos centre esantis miestas „baudžiamas“ degalais, brangesniais kartais ir 30 centų už litrą nei visur kitur.

„Kodėl Kaune net ir brangiausioje degalinėje degalai 30 centų pigesni, nei Kėdainių pigiausioje degalinėje?“ – klausimą kėlė kraštietis Stanislovas.

„Oligarchų miestas blyn. Mokam už kurą brangiausiai Lietuvoje, bet nekyla klausimų kodėl“, – antrino Bernardas.

Pasigirdo ir rimtesnių gyventojų svarstymų apie kartelinius susitarimus, dėl kurių esą negalima pakeisti degalų kainų.

Degalinių atstovai visgi nepateikė, nors ir buvo prašomi, kuro kainų skirtumų, kad būtų galima įvertinti, ar iš tiesų kuras Kėdainiuose yra brangiausias, lyginant su to paties tinklo degalinėse prekiaujamu kuru kituose šalies miestuose.

Aut. past.

Daug faktorių

„Rinkos aikštė“ pakalbino „Baltic Petroleum“, „Neste“ ir „Circle K“ degalines.

Degalinių atstovai visgi nepateikė, nors ir buvo prašomi, kuro kainų skirtumų, kad būtų galima įvertinti, ar iš tiesų degalai Kėdainiuose yra brangiausi, lyginant su to paties tinklo degalinėse prekiaujamais degalais kituose šalies miestuose.

„Atsakydami informuojame, kad naftos produktų kainos degalinėse, esančiose skirtinguose šalies regionuose, ar net didesnių miesto dedamųjų.

Taip pat, kainoms įtaką gali daryti ir skirtingos naftos produktų savikainos degalų terminaluose, iš kurių tiekiami degalai į skirtingas degalines bei degalinių atstumas nuo minėtų terminalų“, – tokį atsakymą pateikė „Baltic Petroleum“ degalinių tinklas.

Bendrovės „Neste Lietuva“ generalinė direktorė Julija Matisonė antrino, kad kainų skirtumai
priklauso nuo naftos produktų užpirkimo kainos, mokesčių, vietinės konkurencinės aplinkos.

„Šios kompleksinės priežastys lemia, kad degalų kainos gali skirti net degalinėse, esančiose tame pačiame mieste – taip yra reaguojama į konkurencinę aplinką, esančią aplink degalinę, mikrorajone ir visame mieste.

Kadangi degalų kaina dėl išvardintų priežasčių kinta dinamiškai ir nuolat, esame linkę susilaikyti nuo konkrečių atvejų komentavimo“, – teigė J. Matisonė.

Analogišką atsakymą pateikė ir „Circle K“ Degalų kategorijos vadovas Rokas Laurinavičius.
„Circle K Lietuva“ degalinių tinklo kainos įvairiuose miestuose įprastai skiriasi – tai galima pastebėti ir kituose regionuose.

Skirtingas kainas lemia tiekimo ir operaciniai kaštai, atsargų bei pardavimų apimčių skirtumai. Kainos gali būti kitokios ir dėl skirtingos savikainos degalų terminaluose, iš kurių tiekiami degalai.

Galutinei kainai įtaką daro ir skirtingos konkurencinės aplinkos ar net lojalumo ir akcijavimo programos.

Visi šie veiksniai lemia galutinę kainą, tad ji vienur gali būti mažesnė negu Kėdainiuose, o
kitur – didesnė.

Apsilankę mūsų internetinėje svetainėje, „Circle K“ lankytojai gali rasti sąrašą degalinių, siūlančių žemiausias degalų kainas iš visų Lietuvoje veikiančių mūsų tinklo degalinių“, – teigiama atsakyme.

28 Komentarai

 • Nu vistiek nesupratau kodėl tos kainos aukštos…

  • Sako konkurencija 😀 Miesto centre cirkle vienokia kaina, miesto gale kitokia, zodziu kokia norim tokia dedam kaina 😀

   • Tai tegul gerai patikrina ar nėra kartelinių susitarimų, visą kurą ima iš Kėdainiuose esančios naftos bazės, kaip galima skirtis kaina? Jei valdžia leidžia tai daryti, taip ir vyksta. Dabar reikia važiuoti į Kauną nusipirkti pigesnio kuro.

   • Čia Circle K reklaminis str.?

 • Piznenta Julija benziną siūlija,o dėdė ir t.t.

 • eiliniai sudmaliai , gali plest , plesia , praejusia savaite vilniuje viados degalinej uzsipyliau dyzelio uz 1,57cnt, jauciat skirtuma , juk anie irgi parduoda su pelnu , ne labdara…

 • tai kad kaune jonavos gatvej galima visada rasti pigiau ar dizelio ar benzino,ir ne jozitos degalineje,ukmergeje ir panevezyje kuras pigesnis negu kėdainiuose

 • Todėl, kad nėra konkurencijos ir yra susitarimai.

 • Kokios da ble islaidos! Autostradoj pigesnis kuras nei kedainiuose… Ka jie cia gydo-totalus bredas…
  99,99% susitare pyderai, o zmones neturedami pasirinkimo pilasi, nes kas belieka…
  Uzpakaly smegenu greiciau manau rastum nei LT teisinguma bei skaidruma

  • Kodėl nelupti daugiau jeigu susitari su konkurentais aplinkui ir vis dar yra kurie pilasi, tas pats vyksta ir Palangoje, čia kainos 15-18cnt didesnės negu Klaipėdoje,tas pats ir su maisto kainomis kam pardavinėti pigiai jeigu yra kas perka.
   Siūlau nustoti leistis,kad iš mūsų tyčiotusi..

 • O todėl kad Kėdainiuose tiltai pradėjo griūti ir kurą reikia aplinkeliais vežti….

  • Truputį neįvažiuoju-karas Ukrainoje ar Kėdainiuose?

   • Reikia ir vartotojams sutart boikotuoti viena degaline mieste bent savaitę. Išvysti kainas kokiu nesapnave. Skelbkite facebook akcija- nuo kito pirmadienio savaite be Nest ar be Boltic petr… Gana nuolaidžiaut. Vienybeje- jėga !

  • Turbūt tilto remontui renka… 😀

 • Iš tuščio i kiaura paiškino

 • bet plėšia čia mus todėl,kad esam uždūchinti ir to nesuprantam iki kas paprotina.Bet kas ir iš to paprotinimo,nes įsikirtę taip stipriai į grandines esam,kad jokiais kūjais mus nuo jų niekas neatmuš…Griūvantys tiltai ir niekam nereikalingi šviesoforai prie paskutinio nugriuvėlio tik parodo mūsų sąmonės kolapsą.

 • Ce musu valdže kalta

 • Aristavos degalineje kuras visada 10entu pigesnis , pilkyte ten . Dabar kai tiltas pagriuvo tolokai gaunasi , bet vaziuojant pro sali , kodel gi ne . Daznai vykstu i Siaulius , kura visuomet pilu Radviliskyje , ten dizelis 20 centu visuomet pigesnis .

 • Kodėl nelupti daugiau jeigu susitari su konkurentais aplinkui ir vis dar yra kurie pilasi, tas pats vyksta ir Palangoje, čia kainos 15-18cnt didesnės negu Klaipėdoje,tas pats ir su maisto kainomis kam pardavinėti pigiai jeigu yra kas perka.
  Siūlau nustoti leistis,kad iš mūsų tyčiotusi..

 • Boikotuokim visi visi bent savaitę, tarkim Boltic petroleum ir degalines svieslentej isiziebs 1,60 dyzelis, 1,50 benzinas. Kartelis užkniso juodai !. Ar per daug sudėtinga kraštiečiai savaite nesipilt viename degalinių tinkle.?

 • Ukmergėje 1.57 neste….mūsų nestoj 1.80

 • Kam trinat RA komentarus? Bijot tiesos?

 • Potkui yra. Dulkina ir dulkins visur ir per visur. Patinka nepatinka. Nieko niekada nepakeisi.

 • parodykit neapsišikusį ministrą, ką jau kalbėt apie vietos savivaldą ir 20m tuos pačius veidus

 • Reikia kuri laiką pilti kitur, pvz.Šilutėje visam rajone dyzelis 1,57-1.59 €, kuro bazės neturi, autostrados toli, ir sugeba atvežti pigiai,tai dabar mąstykit kad jūs dūhina ir meluoja,yra būdas kokį mėnesį pilti kurą kitur, vistiek po Respubliką važinėjam.

 • Vilainiams dabar kurą pigiau piltis Aristavoje nei pas vietinius plėšikus ar mieste.

 • Panevežys Neste benzas 1.45 vakar, dujos 0.55… kam pilt Kėdainiuose, užsipili pilnus bakus, pravažinėji kiek reik kėdainiuose , savaitgalį vėl judi kur vėl pilną pili…ir nepili čia… nes niekas čia tiesos nepasakys kodėl taip, jie kainom žaidžia per visą Lietuvą. Mato kad Kėdainių pragyvenimo lygis geresnis ir kainos aukštesnes laiko. Ką prašysim kompensacijos nors ant kuro kad tiltas nugriuvo? Galvojat mes kam rūpim, o gi niekam visiem dzin. Nori taupyt, pilk kitur, sutinki su visom kainom pili vietoj, ir kenti dantis sukandęs čia vietoj, blogai čia, kraustykis kitur, nes mes niekam nerūpim. Ukrainai aukokim, viskas bus gerai! Ten žmonėms blogai ir blogiau… gaila bet laikas būtų atsimerkt ir savus pradėt po nosim matyt, kiek galima.

 • bet tiek Kėdainiai,tiek Ukmergė iš tos pačios bačkos tik skirtingais benzovežiais tą kurą veža…

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video