Daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų reikalauja atšaukti Gyvenimo įgūdžių pamokas

 Daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų reikalauja atšaukti Gyvenimo įgūdžių pamokas

Mindaugas Puidokas: „Švietimo, mokslo ir sporto ministrui atsiranda galimybė be teismų sprendimų išgirsti tautos, piliečių balsą, jų nuomonę ir atšaukti neteisėtą savo įsakymą. Be abejo, šioje kovoje pasitelkiame ir teisinį kelią, kad būtų laikomasi mūsų valstybės įstatymų, todėl 34 seimo nariai kreipėmės į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad jis išaiškintų, ar Gyvenimo įgūdžių bendroji programa atitinka LR Konstituciją“./Seimo kanceliarijos/Olgos Posaskovos nuotr.

Daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų nepritaria mokyklose įvestoms Gyvenimo įgūdžių pamokoms. Tiek lietuvių nuo rugsėjo 19 d. iki gruodžio vidurio jau spėjo pasirašyti, kad mokyklose būtų stabdomas šios programos privalomas mokymas. Parašų rinkimo akciją inicijavęs Seimo narys Mindaugas Puidokas kartu su kolege Beata Pietkiewicz bei trijų vaikų mama Meida Šabūniene surengtoje spaudos konferencijoje džiaugėsi gyventojų aktyvumu ir tikino nenuleisiantys rankų bei kovosiantys už tai, kad vaikai prievarta nebūtų mokomi tų dalykų, kurių mokymui prieštarauja jų tėvai.

Ragina ministrą išgirsti tautos balsą

Įgaliota per 100 tūkst. piliečių parašų „Ne Gyvenimo įgūdžių programai“ iniciatyvinė grupė ketina šį ketvirtadienį, gruodžio 21 d., įteikti reikalavimą švietimo, mokslo ir sporto ministrui Gintautui Jakštui, kad jis atšauktų Konstitucijai prieštaraujantį įsakymą, dėl kurio Gyvenimo įgūdžių pamokos tapo bendrojo ugdymo programos sudėtine ir privaloma mokiniams dalimi.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministrui atsiranda galimybė be teismų sprendimų išgirsti tautos, piliečių balsą, jų nuomonę ir atšaukti neteisėtą savo įsakymą, – pristatydamas parašų rinkimo rezultatus kalbėjo Seimo narys M. Puidokas. – Be abejo, šioje kovoje pasitelkiame ir teisinį kelią, kad būtų laikomasi mūsų valstybės įstatymų, todėl 34 Seimo nariai kreipėmės į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, kad jis išaiškintų, ar Gyvenimo įgūdžių bendroji programa atitinka LR Konstituciją.

„Švietimo, mokslo ir sporto ministrui atsiranda galimybė be teismų sprendimų išgirsti tautos, piliečių balsą, jų nuomonę ir atšaukti neteisėtą savo įsakymą“.

Seimo narys M. Puidokas

Jeigu Lietuva yra teisinė valstybė, tai švietimo, mokslo ir sporto ministras tikrai nelauks teismo sprendimo, išgirs piliečių balsą bei atšauks šį įsakymą.“

Po švietimu paslepiama ideologija

Seimo narys M. Puidokas taip pat pabrėžė, kad Gyvenimo įgūdžių programa tapo bendrojo ugdymo sudėtine dalimi ir tai nėra teisinga, kad jis nėra kaip vienas iš pasirenkamų dalykų: „Gyvenimo įgūdžių pamokos, skirtingai negu etika, tikyba, kur tėveliai gali rinktis, kurį dalyką jų vaikai turėtų mokytis mokykloje, yra privalomos ir pasirinkimo galimybė jiems nėra suteikiama.

Kaip žinia, pagal LR Konstituciją, tėvai turi teisę nevaržomai rinktis ne tik savo vaiko religinį, bet ir dorovinį auklėjimą. Dėl to išvada labai paprasta – Gyvenimo įgūdžių programos turinys yra neformaliojo švietimo dalis, todėl programą būtina pašalinti iš privalomų dalykų sąrašo.

Kaip atkreipia dėmesį teisininkas Alvis Mozeris, Gyvenimo įgūdžių programoje kalbama apie ugdymą, o ne apie mokslą“.

Mokyklose yra mokoma, kad patyčios yra blogis, bet atvirai tyčiojamasi iš tų, kas palaiko senamadiškomis vadinamas tradicines vertybes.

Mokiniai

Antrindama kolegai Seimo narė B. Pietkiewicz taip pat pažymėjo, jog jai, kaip mamai, pasipriešinimą kelia į programą įtrauktos kelių atvirai genderinę ideologiją palaikančių visuomeninių organizacijų rekomendacijos.

Anot jos, rekomendacijos ugdo iškreiptą suvokimą apie šeimą ir skatina pažinti seksualumą be gilesnių moralinių, emocinių ir dvasinių aspektų.

„Kadaise lenkų didikas Jonas Zamolskis sakė: „Tokios bus respublikos, kokį užtikrinsime švietimą“. O šiandien mes matome, kad po švietimu yra paslepiama ideologija, kuri ne visai mums tinka, nes mes esame katalikiška bendruomenė ir tikrai norime savo vaikus auklėti taip kaip pridera bažnytiniam mokslui. Neseniai svečiavomės pas arkivyskupą ir bažnyčia mūsų, kaip Seimo narių, prašė, kad stabdytume tą programą“, – kalbėjo B. Pietkiewicz.

Pasak mokinių, dabar Lietuvoje labai gerai girdimi tik tie moksleiviai, kurie nori mokytis apie LGBTQ+ dalykus ir lytinio švietimo. Gerai girdimi ir gerbiami tik jų tėvai.

Aut. past.

Programai nepritaria ir patys moksleiviai

Lapkričio pradžioje M. Puidoko rengtoje ankstesnėje spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo ir moksleiviai, kurie tvirtino, kad netiesa, kai yra sakoma, jog visi moksleiviai nori Gyvenimo įgūdžių programos pamokų.

Anot jų, mokyklose yra mokoma, kad patyčios yra blogis, bet atvirai tyčiojamasi iš tų, kas palaiko senamadiškomis vadinamas tradicines vertybes.

Pasak mokinių, dabar Lietuvoje labai gerai girdimi tik tie moksleiviai, kurie nori mokytis apie LGBTQ+ dalykus ir lytinio švietimo. Gerai girdimi ir gerbiami tik jų tėvai. O kodėl negirdima dauguma tėvų, kurie to savo vaikams nenori? Kodėl negirdimi tokie moksleiviai, kurie to nenori? Dabartinė informacija, kurią siekiama pateikti per Gyvenimo įgūdžių programą daugumai vaikų ir paauglių, yra visiškai nereikalinga bei nepriimtina.

Reikalavimą atšaukti neteisėtą ministro įsakymą dėl Gyvenimo įgūdžių pamokų dėstymo mokykloje per 3 mėnesius pasirašė 100 tūkst. 479 Lietuvos piliečiai. Iš jų – 91 tūkst. 132 pasirašė elektroniniu būdu, o 9 tūkst. 347 – ranka ant popieriaus.

2 Komentarai

  • Organizaciją, tikinčią psichotroniniais ginklais, pinigais rėmė Seimo narys: „Aš tikėjau tuo, ką jie kalba“

  • Šitas planetos Sirijus vietininkas senai turėjo būti pasodintas su Gapšiu.
    2021-09-06 06:46 / šaltinis: BNS Iš Seimo opozicinės Darbo partijos frakcijos nario Mindaugo Puidoko telefonų buvo ištrintos dvi programos su duomenimis, nustatė specialistas, ikiteisminio tyrimo metu tyręs šiuos telefonus. M. Puidokas tikina nieko savo telefonuose netrynęs.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video