Daugiabučių gyventojai organizavo rudeninę talką

 Daugiabučių gyventojai organizavo rudeninę talką

Kaimynai nusprendė nelaukti, kol lapus sugrėbs miesto seniūnija, o patys ėmėsi organizuoti talką./ Organizatorių nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Žemaitės gatvės daugiabučių namų gyventojai galėtų būti puikiu pavyzdžiu kitiems miesto kvartalams. Pasisekus pavasarinei talkai, rudenį šių namų gyventojus į talką vėl sukvietė kaimynės Deimantė ir Sonata. Šį kartą susirinko daugiau nei tuzinas talkininkų, ir darbai buvo atlikti labai spėriai.

Organizuoja gyventojai

Gyventojų talkos organizuojamos ne tik kaimuose, kaimeliuose, gyvenvietėse, bet ir mieste.

Darbštiems miestiečiams į ranką paimti grėblį ar šluotą ir susitvarkyti savo kiemą nėra jokia gėda, tai puikus pilietiškumo pavyzdys, kuris rodomos jau ne pirmą kartą.

Žemaitės gatvės kvartalas – žalias, čia daug žaliųjų plotų, daug medžių, tad nenuostabu, kad gausu ir lapų.

Dvi kaimynės nusprendė tęsti pavasarinę tradiciją ir nelaukti, kol tuos lapus sugrėbs miesto seniūnija, o pačios ėmėsi organizuoti talką.

„Sukvietėme Žemaitės g. 26-ojo, 30-ojo, 32-ojo namų gyventojus. Paklausėme, gal atsirastų norinčių prisijungti į savanorišką lapų grėbimo ir aplinkos tvarkymo talką.

Šį kartą susirinko daugiau nei dešimt žmonių. Net vaikai padėjo lapus grėbti ir į maišus dėti. Pora valandėlių – ir darbas buvo padarytas.

Darbas vyko gana smagiai, nors vėjukas pūtė, lapus taršė po visą kiemą, bet mus tai tik pralinksmino ir prajuokino.

Svarbiausia, kad ir nuotaika gera, ir darbas geras padarytas, ir akiai gražiau“, – pasakojo Deimantė Lukšienė, viena iš talkos organizatorių.

Išveš seniūnija

Tądien žalioji zona tarp minėtų daugiabučių namų buvo sutvarkyta. Vieni grėbė lapus, kiti krovė juos į maišus.

Juos išvežti mielai sutiko Kėdainių miesto seniūnija, kuri nuolat prižiūri apie 150 hektarų žaliųjų plotų, tad lapus sugrėbti irgi reikia nuo panašaus dydžio plotų.

Rudenį ne visuomet spėjama lapus sugrėbti, tad šie darbai persikelia į pavasarį.

Darbštiems miestiečiams į ranką paimti grėblį ar šluotą ir susitvarkyti savo kiemą nėra jokia gėda, tai puikus pilietiškumo pavyzdys.

Aut. past.

Sveikina iniciatyvas

Miesto seniūnas Algirdas Krivičius tokias gyventojų iniciatyvas sveikina ir ragina ir kitus sekti tokiu pavyzdžiu.

„Labai sveikintina gyventojų inciatyva, kuomet jie susirenka į talkas ir susigrėbia lapus aplink savo daugiabučius.

Mes galime padėti tuos lapus išvežti, galime žmonėms ir maišus paskolinti, tegul tik kreipiasi į mus pirmininkai ir tikrai dėl visko sutarsime.

Jei žmonės lapus sudės į savo maišus, juos reikėtų palikti vienoje vietoje. Juk visiems smagiau, kai miesto plotai yra gražūs ir sutvarkyti, tad prie to galime prisidėti kiekvienas“, – ragino A. Krivičius.

3 Komentarai

  • Kai seniūnijos darbuotojai nebespėja visų lapų sugrėbt tai tenka gyventojams savo šiknas pakelt, žiemą sniegą kast nuo aikštelių tai sugeba.

    • O kodel taip negraziai issireiskiat? Mums visai nebuvo sunku apsitvarkyti ir tai darem su mielu noru. Seniunijai priekaistu irgi nereiskem☺️ Savo kiema apsitvarkyti ar ziema, ar rudeni kas turi galimybe nesunku. Kvieciam ir kitus apsikuopti kiemus!☺️

    • Kodėl seniūnijos darbuotojai turi tavo daugiabučio kiemą tvarkyti? Gal tada ir mano nuosavo namo kiemą turėtų sutvarkyti? Kur skirtumas?

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video