Darželio grupėje temperatūra siekia vos 16 laipsnių

 Darželio grupėje temperatūra siekia vos 16 laipsnių

Asociatyvi BNS nuotr.

Kėdainių rajono Labūnavos pagrindinės mokyklos Nociūnų skyriuje, kur ugdomi patys mažiausieji, problemos su šildymu. Viešojoje erdvėje tėveliai guodžiasi, kad jų vaikai kartais atkeliauja į patalpas, kurios įšilusios vos iki 16 laipsnių temperatūros.

Neatitinka higienos normų

Nociūniškiai barasi, kad toli gražu ne pirmas kartas, kai darželio grupėse yra beprotiškai šalta.

„Darželis nepraneša, tai pranešu aš. Temperatūra grupėje 16 laipsnių. Po pabuvimo darželyje vaikai serga“, – nociūniškių socialinio tinklo grupėje rašė vienas tėtis ir pridūrė, kad būta ir žemesnės temperatūros – 14 laipsnių, kai pagal higienos normą mažiausia temperatūra, leistina vaikų ugdymo įstaigoje, siekia 18 laipsnių (miegamajame), o rūbinėje bei žaidimų kambaryje turi būti mažiausiai 20 laipsnių šilumos.

Auklėtojoms pasakyta, kad tikrai netaupome pinigų, jei yra problema su šildymu, jungiame kondicionierius visu pajėgumu, kad grupės prišiltų. Yra visos galimybės vaikučiams nešalti, tad panašu, kad gal tuokart tiesiog kažkaip nesusikalbėjo tėveliai su auklėtojomis.

R. Karnilavičienė

Šildyti gali kondicionieriais

Labūnavos pagrindinės mokyklos direktorė Rita Karnilavičienė sakė žinanti apie susidariusią situaciją, tačiau vis dėlto mano, kad didesnė problema yra tėvelių ir grupės auklėtojų nesusikalbėjimas.

Tiesa, kad problemų su pastato šildymu yra, ji neneigė, tačiau sakė, kad darželio grupėse įrengti kondicionieriai, kurie gali prišildyti patalpas tada, kai įprastinė šildymo sistema kietuoju kuru sugenda.

„Žinau aš tą situaciją, bėda ta, kad turime problemą su šilumos tiekėju. Atveža mums prastas granules. Katilinėje buvo kažkoks gedimas dėl šių prastų granulių. Kažkas kemšasi, reikia viską išjungti lauk, išsemti tas granules, o tai, aišku, užtrunka. Paskui vėl kol sistema įjungiama, kol pastatas įšyla – na, praeina laiko.

Tačiau auklėtojoms pasakyta, kad tikrai netaupome pinigų, jei yra problema su šildymu, jungiame kondicionierius visu pajėgumu, kad grupės prišiltų. Yra visos galimybės vaikučiams nešalti, tad panašu, kad gal tuokart tiesiog kažkaip nesusikalbėjo tėveliai su auklėtojomis“, – spėjo direktorė.

Norėtų kito šilumos tiekėjo

Mokyklos direktorė sakė, kad bandys kalbėti savivaldybėje, prašydami galimybės bendradarbiauti su kitais šilumos tiekėjais.

„Mokame iš tiesų brangiai, pykstamės su jais. Buvo ir rudenį tokia situacija, o dabar vėl. Jie šildo tik mūsų darželį, o pastatas senas, šilumos išlaikymas prastas.

Bandysime kalbėti po rinkimų savivaldybėje su valdžia dėl naujo šilumos tiekėjo. Pas mus nuo seno pasilikę čia tie tiekėjai, jau daugybę metų dirba, kol kas, rodos, kad neturime kito pasirinkimo.

Vis dėlto kažką keisti norisi, kad tokios problemos nesikartotų“, – kalbėjo mokyklos vadovė.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video