Dar vienas nelaimėlis: ant aukštos įtampos elektros tinklų žuvo Justinavos gandras

 Dar vienas nelaimėlis: ant aukštos įtampos elektros tinklų žuvo Justinavos gandras

Ant aukštos įtampos elektros tinklų žuvo suaugęs gandras./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Justinavos soduose gyvenančiai gandrų šeimynai praėjusios savaitės pabaiga buvo liūdna. Ant aukštos įtampos elektros tinklų žuvo suaugęs gandras. Beje, kiek anksčiau panašaus atvejo būta ir Beinaičių kaime. Panašu, kad elektros tinklai per metus nusineša ne vieną Lietuvos nacionalinio paukščio gyvybę.

Pranešė sodininkai

„Rinkos aikštės“ žurnalistas sulaukė Justinavos sodininko Vlado Šatkaus pranešimo, kad po gausios liūties ir didelių vėjo gūsių ant aukštos įtampos elektros tinklų pastebėjo jau žuvusį gandrą.

Sodininkai informavo, kad kai kuriose gatvėse dingo ir elektra.

„Gal galite susisiekti su kažkuo, kad nuimtų tą gandrą. Tikra liūdnai atrodo.

Žuvo mūsų gyventojas gandras, jis lizdą susisukęs buvo ant vandens bokšto, turėjo antrąją pusę ir du gandriukus“, – informavo sodininkas.

Buvo gavę

„Rinkos aikštė“ dar tą pačią dieną susisiekė su Energijos skirstymo operatoriumi bendrove ESO. Šios atstovas patikino, kad pranešimas jau yra užregistruotas ir paukštis dar tą pačią dieną bus nuimtas.

Justinavos soduose gyvena daug gerų žmonių, gerų sodininkų. Vieną jų Goda Šmigelskė. Būtent ši sodininkė pirmoji ir informavo elektrikus apie gandrą ištikusią nelaimę bei paprašė jį nuimti.

„Gandrą nuėmė tą patį vakarą, nepaliko lavonėlo pūti“, – informavo moteris.

„Rinkos aikštė“ dar tą pačią dieną susisiekė su Energijos skirstymo operatoriumi bendrove ESO. Šios atstovas patikino, kad pranešimas jau yra užregistruotas ir paukštis dar tą pačią dieną bus nuimtas.

Aut. past.

Susirūpino dėl likimo

Tuo metu justinaviškiai susirūpino dėl lizde likusių dviejų mažų gandriukų. Vietos gyventojai stebėjo, ar šiuos kas prižiūri, ar jais kas rūpinasi. Visgi, paaiškėjo, kad mažyliais yra kas pasirūpina.

„Aplink lizdą skraidė gal šeši gandrai. Jie labai protingi, lojalūs paukščiai. Manau, kad ir be mūsų įsikišimo mažaisiais pasirūpins“, – dėstė G. Šmigelskė.

Prieš keletą dienų

Priminsime skaitytojams, kad panaši nelaimė gandrą ištiko ir prieš keletą dienų Pelėdnagių seniūnijos Beinačių kaime.

Trečiadienį buvo gautas pranešimas, kad minėtame kaime kibirkščiuoja elektros laidai.

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams aukštos įtampos elektros laiduose kibirkščiavo, juose buvo įstrigęs gandras.

Tuomet apie įvykį buvo informuotas Energijos skirstymo operatorius (ESO). Ugniagesiai budėjo, kol atvyko ESO darbuotojai. Elektrikai įlipo į stulpą ir nukėlė paukštį.

Būtina pranešti

ESO perspėja gyventojus, kad šie, pastebėję gedimą elektros transformatorinėje ar tiesiog nutrūkusį ar kibirkščiuojantį elektros laidą, jokiu būdu jo neliestų.

„Prie kibirkščiuojančių ar nutrūkusių laidų negalima prieiti arčiau nei 8 metrai. Nemėginkite patys laido nustumti pagaliu ar kokiu nors kitu daiktu. Kuo greičiau apie tai informuokite ESO nemokamu telefonu 1852“, – informuoja bendrovė.

Taip pat būtina žinoti, kad jei laidas nukrenta netoliese ant šlapios žolės, reikia šokinėti arba eiti labai mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos, kad nebūtų sukurta elektros grandinė.

Jei pastebite apgadintus, kibirkščiuojančius elektros įrenginius, ant grindinio ar automobilių nukritusius laidus – taip pat kuo skubiau praneškite ESO.

Jei nuo elektros nukentėjo žmogus, kuo greičiau iškvieskite greitąją pagalbą telefonu 112.

1 Komentaras

  • Normaliose valstybėse visos instaliacijos seniai po žeme… bet čia bananyne tik nepriklausomais tiekėjais rūpinamasi…

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video