COVID-19 statistika: rajone per parą – 32 nauji koronaviruso atvejai

 COVID-19 statistika: rajone per parą – 32 nauji koronaviruso atvejai

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

www.rinkosaikste.lt

Rugsėjo 23 d. statistikos duomenimis, Kėdainių rajone praėjusią parą nustatyti 32 nauji COVID-19 atvejai. Šiuo metu Kėdainių rajone COVID-19 serga 122, pasveiko 4 177 žmonės. Kėdainių ligoninės infekciniame COVID-19 skyriuje šiandien gydoma 15 ligonių, 12 ligonių su deguonimi. Jų amžius − 40−79 metų.

Šiai infekcijai būdinga ne tik plaučių pažeidimas ar kraujo krešulių susidarymas kraujagyslėse, bet ir nervų sistemos bei kitų sistemų pažaidos. Situacija panaši visose ligoninėse.

Nauja esant delta atmainai yra tai, kad ligonių būklė labai greitai gali pasikeisti iš patenkinamos į blogą, greitai vystosi plaučių pažeidimas ir deguonies poreikis.

Gali atlikti PGR ir greitąjį antigeno testus

Primename, kad Kėdainių mobiliajame COVID-19 patikros punkte gyventojai gali atlikti PGR ir greitąjį antigeno testus.

Kaip teigė mobiliojo punkto koordinatorė Raimonda Pučėtienė, pastarosiomis rugsėjo savaitėmis jaučiasi ypač didelis žmonių susidomėjimas greitaisiais antigeno testais. Vietos testams atlikti būna užpildytos net savaitei į priekį.

Rugsėjo 22 d. duomenimis, greitųjų antigeno testų per rugsėjį atlikta 1 570. Deja, pasitaiko, kad žmonės, iš anksto užsiregistravę tyrimui, neatvyksta jo atlikti. Neatvykusiųjų skaičius nuo rugsėjo 1 d. yra 197.

,,Labai prašome gyventojų, kad jei jie negali atvykti atlikti testo, atšauktų registraciją, nes, kaip rodo statistika, vietoj neatvykusiųjų greitąjį antigeno testą būtų pasidarę beveik du šimtai žmonių“, – teigė R. Pučėtienė.

Pagausėjo ir besitestuojančiųjų PGR testais. Eilės šiems testams atlikti yra 2−3 dienos. Rugsėjo 1-22 d. PGR testų atlikta 780, neatvyko 80 žmonių.

Deja, pasitaiko, kad žmonės, iš anksto užsiregistravę tyrimui, neatvyksta jo atlikti. Neatvykusiųjų skaičius nuo rugsėjo 1 d. yra 197.

Aut. past.

Kėdainių mobilusis punktas priima ne tik rajono gyventojus. Atvyksta žmonės iš Kauno, Panevėžio, Raseinių. Atvykusiųjų iš kitų rajonų mažiau, nei buvo pavasarį, bet vis tiek tokių yra.

Nepasiskiepijusiems nuo COVID-19, nuo rugsėjo 13 d. privaloma periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19 liga, kas 7−10 dienų.

PGR testas atliekamas skubiais atvejais, norint oficialiai diagnozuoti koronaviruso atvejį, kai pacientai nedelsiant turi būti guldomi į stacionarines asmens sveikatos priežiūros įstaigas ar pan.

Registracija tyrimams vyksta trumpuoju numeriu 1808 arba internetu 1808.lt. Registruojantis būtina nurodyti priežastį arba tikslinę grupę, kuriai priklausote.

,,Pasitaiko atvejų, kai gyventojai tiesiogiai prašo, ar negalime jų priimti pasidaryti testą, ypač kai pamato, jog mobiliajame punkte nėra žmonių. Visiems atsakome, kad tiems, kurie neužsiregistravo internetu ir neturi SMS pranešimo, testų atlikti negalime“, – informavo mobiliojo punkto koordinatorė.

Mobilusis punktas veikia darbo dienomis ir šeštadienį nuo 8.00 iki 13.00 val.

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti nauji 1 486 COVID-19 atvejai, 15 žmonių mirė. Iš viso nuo COVID-19 mirė 4 866. Lietuvoje COVID-19 serga 13 175, pasveiko 296 198 žmonės.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video