COVID-19 skyriuje situacija keičiasi kasdien

 COVID-19 skyriuje situacija keičiasi kasdien

Kristinos Kasparavičės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ

Kaip informavo VšĮ Kėdainių ligoninės direktoriaus pavaduotoja medicinai, laikinai einanti direktoriaus pareigas Rita Kuodienė Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriuje pirmadienį, rugsėjo 20 dieną, iš 20-ies lovų buvo užimtos 17, antradienį, rugsėjo 21 dieną, jau užimta 16 lovų. Vakar deguonis buvo reikalingas 13 pacientų, šiandien – 12. Skyriuje gydomi vidutiniškai ir labai sunkūs ligoniai. Vienas yra itin sunkios būklės ligonis, kurio likimas sprendžiasi. Situacija skyriuje keičiasi kasdien.

Be šių ligonių, dar 2 guli palaikomojo gydymo lovose, nes jiems reikalinga izoliacija iki 20 dienų.

Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje šįryt kol kas nėra nei vieno paciento.

Šalti orai privertė žmones sugrįžti į uždaras patalpas, biurus, namus, o po vasaros žmonių atsipalaidavimas dar jaučiausi didžiulis, todėl sergamumo rodikliai šoktelėjo.

Kėdainiuose gi skaičiuojami 274,9 nauji COVID-19 atvejai 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų. Tai yra 102 susirgę žmonės, beveik perpus mažiau nei buvo antrosios bangos piko metu – gegužės 16 dieną, kai sirgo 215 gyventojų.

Kėdainių ligoninės COVID-19 skyriuje pirmadienį, rugsėjo 20 dieną, iš 20-ies lovų buvo užimtos 17, antradienį, rugsėjo 21 dieną, jau užimta 16 lovų.

Aut. past.

COVID-19 skyriaus vedėja gydytoja Kristina Šlepavičienė sako, kad COVID-19 simptomai išlieka tie patys: karščiavimas, sausas kosulys, kaulų laužymas, bendras silpnumas, uoslės ir kvapo nebuvimas, galvos skausmas.

„Kiekvieno žmogaus organizmas ir imuninė sistema skirtingai dorojasi su virusu, todėl žmonės patiria skirtingus simptomus“, − sako K. Šlepavičenė.

Po daugiau kaip 3 mėnesių pertraukos COVID-19 skyrius Kėdainių ligoninėje su 20 vietų pacientams buvo atidarytas 2021 metų rugpjūčio 28 dieną. Iš viso skyriuje mirė vienas ligonis.

Ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje paruošta 1 reanimacijos ir intensyvios terapijos vieta itin sunkiems COVID-19 pacientams. Šiame skyriuje nuo COVID-19 mirė vienas žmogus.  

Ligoniai į Kėdainių ligoninės COVID-19 skyrių vežami gydytis iš Kauno, Kaišiadorių, Jonavos ir Raseinių.

Planinė pagalba Kėdainių ligoninėje neribojama. Dėl saugumo reikalavimų lankytojų patekimas į Terapijos skyrių ribojamas.

8 Komentarai

 • Gal nustokit meluoti, kaip iš 3 gulejusiu, per diena jau atsirado 16.

 • Nepaskiepytiems susimokėti už gydymą.

  • Kaip neuzkresit skiepyti, tada galesi cia bliauti kaip avis, o dabar marš 3 doze susileisti stiprinancia..

 • Jorūne, Jolanta už tokius straipsnius pati tave ištėkš lauk, nepadės nei Nijolė. Paskaityt, Jolantos nuomonę, ar jau nesusigaudai.

 • Jo jei veza is kitu rajonu ,tai aisku kad uzpildys covid skyriu,o gausis ,kad Kedainieciai serga.

 • Latvijoje Rigos lygoninėje mirtinai nuodijo Covid pacientus NIMBEX vaistinių preparatu “gydymo tikslais” – Pasakoja Marina Kornatovskaja (Марина Корнатовская) vėliau atleista iš Rigos Rytų Universitetinės Ligoninės ir teisiusi su ligonine dėl atleidimo. Žiur. youtube (Молчание хуже смерти ).

  • nezinau kaip Lietuvoj su NIMBEX, bet pas mus neskiepytiems BYBAN preparatą galbūt skiria

 • 1. Japonijoje sustabdė Moderna vakcinaciją dėl pašalinių medžiagų. Vokietija atsisakė taip pat;
  2. Pfizer valdžia neįleido į Izraelį dėl vakcinacijos stokos; JAV įvedė kortaindikaciją-širdies nepakankamumo rizika nuo vakcinų Pfizer ir Moderna po vakcinacijos;
  3. AstraZeneca vakcina sustabdė Danija, Norvegija, Italija, Vokietija, Airija, Islandija, Latvija. 4. Johnson & Johnson vakcina sustabdė JAV, Danija, Norvėgija.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video