Bibliotekoje pristatys Leonido Donskio knygą „Man skauda“

 Bibliotekoje pristatys Leonido Donskio knygą „Man skauda“

„Rinkos aikštės“, Kėdainių M. Daukšos viešosios bibliotekos inf.

Sausio 20 d., penktadienį, 17 val. Kėdainių M. Daukšos viešojoje bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vyks filosofo, eseisto, pedagogo, visuomenininko, politiko, šviesaus atminimo Leonido Donskio vėlyvųjų tekstų rinktinės „Man skauda“ („Tyto alba“, 2022) pristatymas.

Renginyje dalyvaus knygos sudarytoja žurnalistė, visuomenininkė Birutė Garbaravičienė, filosofo žmona Jolanta Donskienė, dokumentikos fotografas Artūras Morozovas. Pokalbį moderuos politologas, radijo ir televizijos laidų vedėjas, publicistas Donatas Puslys.

Išskirtinės erudicijos, tolerancijos ir tvirtų moralinių vertybių asmenybės netektis prieš šešerius metus atvėrė tuštumą viešajame intelektualiajame gyvenime, artimųjų ir kiekvieno L. Donskį pažinojusio žmogaus širdyje. 

Iki šiol jaučiama, kad trūksta filosofo įžvalgų, ypač – šiandien taip stipriai pasikeitusiame pasaulyje. Trūksta mokėjimo kalbėtis, pagarbos kitam, tikrosios, o ne paviršutinės tolerancijos ir tvirto vertybinio stuburo.

Todėl knygos „Man skauda“ atsiradimą, kaip sakė jos sudarytoja žinoma žurnalistė, filologė, visuomenės veikėja, buvusi LRT laidos „Be pykčio“ redaktorė B. Garbaravičienė, paskatino noras ir pareiga sudėti į vieną leidinį ir šiandien aktualius, galbūt net pranašiškus filosofo tekstus, mokančius išminties bei tolerancijos.

Knygos pavadinimas – tai sutrumpinta citata „Man skauda dėl kitų, vadinasi, esu“ iš L. Donskio teksto. Filosofo tekstai labai tinkami šiandien, pranašiški ir gilūs, jautrūs, moralūs.

Ši knyga – tarsi laiškas mūsų laikams. Tad knygos pristatyme laukiami visi Leonido Donskio tekstų bei išminties pasiilgę skaitytojai. 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Vaizdo medžiaga gali būti naudojama renginio viešinimo tikslais.

1 Komentaras

  • Tik bėda ,kad konservuotas kaip tas riebus peniukšlis iš seimo.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video