Be galimybių paso aptarnaujančios parduotuvės turės reguliuoti srautus

 Be galimybių paso aptarnaujančios parduotuvės turės reguliuoti srautus

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

www.rinkosaikste.lt

Be galimybių paso asmenis aptarnaujančios parduotuvės ir turgavietės turės užtikrinti minimalų 30 kv. metrų prekybos plotą vienam klientui. Operacijų vadovo sprendimu, toks reikalavimas įsigalios penktadienį. 

Prekybos plotas apima salę, skirtą pirkėjams aptarnauti ir prekėms išdėlioti, įskaitant matavimosi kabinas. Į prekybos plotą neįskaitomas administracinių patalpų, sandėlių ir pagalbinių patalpų, dirbtuvių, laiptinių, koridorių, sanitarinių patalpų plotas, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Anot jos, reikalavimas užtikrinti 30 kv. m. plotą vienam asmeniui bus taikomas toms prekybos vietoms, kurioms Vyriausybės nutarimu yra numatyta išimtis ir leidžiama aptarnauti žmones, neatitinkančius galimybių paso kriterijų.

Aptarnauti tokius asmenis gali parduotuvės ir turgavietės, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas, jeigu prekybos vieta turi atskirą įėjimą iš lauko ir jos plotas neviršija 1,5 tūkst. kv. metrų arba parduotuvė, įsikūrusi prekybos centre, kurio plotas neviršija 1,5 tūkst. kv. metrų.

Šiuos kriterijus atitinkanti parduotuvė arba turgavietė gali pati nuspręsti aptarnauti pirkėjus tik su galimybių pasu ir apie tai informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Tokiu atveju ploto reikalavimas nebus taikomas, tačiau bus privaloma užtikrinti, kad į prekybos vietą nepatektų galimybių paso arba jam lygiaverčio dokumento neturintys pirkėjai.

3 Komentarai

 • KUR DINGO LIETUVOJE ,,ŽMOGIŠKUMO,, ĮSTATYMAS?
  Nebeliko visiškai tarpusavio žmonių nuoširdumo, bendravimo, pagalbos vienas kitam…Tūkstančiai tokių pavyzdžių, kai lietuvis lietuvio neužjaučia, !!!
  Dauguma galimybių pasus įsigijo tik dėl to, kas galėtų lankytis parduotuvėse, renginiuose, kirpyklose. .
  Neseniai, 19 d.be galimybių paso ,,Maximoje, esančioje Basanavičiaus93 , negalėjau niekaip pasinaudoti tualetu…….nors iki jk tik kokie 4 metrai….
  Stovėjusi prie įėjimo darbuotoja sąžiningai vykdė savo darbdavio nurodymus…be paso negalima!! Nors tas pasas buvo telefone, bet telefonas buvo išsikrovęs…negalėjau parodyti!!.
  .. Pagalvojau, kokia žiauri moteris !Bijo savo darbdavio!! Bet aš su kauke buvau!!!!
  Pagalvojau, kas būtų, jei visi žmonės tokie žiiaurūs būtų!! Kur dingo tas žmogiškumo įstatymas!! Kada pagaliau vienas kitą supras lietuviai, kad lazda turi du galus?????? Kad likimas kiekvieno žmogaus egzistuoja….Reikia laikytis įstatymų, žinoma, bet yra ir žmogiškumo išimčių……..

 • dabar tai Covid 19 tikrai padides .nes zmones negales ieiti i parduotuves privales laukti lauke lyja ar snigs .Tikiu tuoj prades kiti saukti skiepikis ,bet ar zinote ,kodel kitas negali skiepytis ,Dabar ne zmones blogi pasidare mus valdzia tokiais paverte ,o del tos mergaites kuri tikrin ,tai jin turbut laiminga gavusi bet koki darbeli ir bijo jo prarasti .

 • Na, taip.Darbuotoja bijo savo darbdavių, jos darbdaviai bijo dar ,,,aukštesnio rango,, savo viršininkų..( kad negautų piniginių baudų, ) o ko bijo mūsų valstybės vadovai?? Europos sąjungos vadovų??? Saugo mus, kad nemirtų žmonės???O juk visos ligos nuo nervų……Ne visi stiprūs, ne visi gali išlaikyti tokią psichologinę įtampą..kokia ji yra dabar?? Tai nęra kaltų???Pagalvokim….

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video