Baudos už savavališkas statybas nuo šiol sieks tūkstančius eurų

 Baudos už savavališkas statybas nuo šiol sieks tūkstančius eurų

Seimas padvigubino baudas už savavališką statybą, rekonstrukciją, kapitalinį remontą ar griovimą. Jos dabar siekia tūkstančius eurų./ BNS/ Josvydo Elinsko nuotr.

Du kartus padidintos baudos už pakartotinius savavališkos statybos, statinio rekonstravimo, kapitalinio remonto ar griovimo atvejus. Jei iki šiol už pakartotinę savavališką naujo nesudėtingojo statinio statybą buvo skiriama 300–600 eurų bauda, tai dabar ji gali siekti ir 1,2 tūkst. eurų. Jeigu pakartotinai savavališkai statomas ypatingasis statinys, bauda gali siekti ir 5,5–6 tūkst. eurų. Nesudėtingojo statinio pakartotinis savavališkas rekonstravimas nuo šiol užtraukia 280–1,2 tūkst. eurų baudą.

Savavališkų statybų vis daugėja

Baudos didinamos dėl to, kad savavališkų statybų mastai yra gana dideli. Štai per paskutinius trejus metus Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija Lietuvoje surašė 1, 6 tūkst. savavališkos statybos aktų, o pakartotiniai aktai buvo surašomi 20 proc. atvejų.

Yra net ir tokių asmenų, kuriems tie pakartotiniai įspėjimai rašomi dešimtimis, kartais net ir dvidešimt kartų ir daugiau. Tad darosi panašu, kad kelis šimtus siekiančios baudos savavaliams statytojams buvo maža atgrasymo priemonė.

Kokios baudos numatomos?

Atsižvelgus į nuo gegužės 1 d. įsigaliojusias Statybos įstatymo pataisas, nustatytos sankcijos už pranešimo apie statybos pradžią, atitinkančio įstatyme nustatytus reikalavimus, nepateikimą.

Įvertinus pranešimo apie statybos pradžią pateikimo svarbą, už šio pranešimo nepateikimą nustatytos didesnės baudos, negu už informacijos apie statybos pradžią nepateikimą – jos siekia nuo 200 iki 600 eurų. Šis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 400 iki 800 eurų.

Statybos įstatyme nustačius, kad rangovas privalo identifikuoti ir registruoti visus objekte dirbančius subrangovus, įteisinta sankcija už informacijos apie pasamdytą subrangovą nepateikimą. Už tai gresia bauda nuo 200 iki 600 eurų. Jei šis administracinis nusižengimas padarytas pakartotinai, tai užtraukia baudą nuo 400 iki 800 eurų.

Savavališkai pastatyto ar statomo statinio (jo patalpų) naudojimas, nebaigto statinio (jo patalpų) naudojimas, išskyrus Statybos įstatyme nustatytus atvejus, taip pat naudojimas pažeidžiant Statybos įstatyme ir kituose įstatymuose nustatytus reikalavimus, naudojimas ne pagal paskirtį, išskyrus Vyriausybės nustatytus atvejus, užtraukia baudą nuo 280 iki 3 tūkst. eurų. Padarius tokį nusižengimą pakartotinai – nuo 400 iki 6 tūkst. eurų.

1 Komentaras

  • Palyginus NT kainas tas tūkstantis – kitas visai nebaisu. Juolab, kad paskui įteisinti lengviau, kai jau buvo konstatuota, jog pastatyta. Vien pliusai. Tik tiems, kas tai daro.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video