Bankrutavus darbdaviui išmokų bus galima prašyti ilgiau ir paprasčiau

 Bankrutavus darbdaviui išmokų bus galima prašyti ilgiau ir paprasčiau

BNS Andriaus Ufarto nuotr.

rinkosaikste.lt BNS inf.

Siekiant didesnių garantijų darbuotojams, kai darbdavys bankrutuoja, Vyriausybė pritarė, kad prašyti išmokų iš Garantinio ir Ilgalaikio darbo išmokų fondų būtų galima paprasčiau ir ilgesį laiką. Be to, numatyta paveldėjimo galimybė. Tam dar turės pritarti Seimas. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymu numatoma pailginti kreipimosi dėl išmokų laiką nuo šešių iki 12 mėnesių ir nustatyti, jog išmokos iš šių fondų mirus teisėtam jų gavėjui yra paveldimos. Taip pat būtų nereikalaujama prašymo, skiriant ilgalaikio darbo išmokas, jeigu gavėjo duomenys yra Apdraustųjų registre.  

„Pasitaiko atvejų, kai darbuotojai nukenčia, nes esama garantijų mokėjimo tvarka turi trūkumų. Tikimės, kad pakeitimai padės užtikrinti didesnes socialines garantijas darbuotojams, netekusiems darbo, kai jų darbdavys tampa nemokus“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Siūloma patikslinti, kad darbuotojui nesumokėtos pajamos yra tokios, nuo kurių jau atskaičiuoti mokesčiai: socialinio draudimo ir  privalomojo sveikatos, pensijų kaupimo įmokos ir pajamų mokestis.

Ministerijos teigimu, šešių mėnesiu kreipimosi dėl išmokų terminas yra nepakankamas, nes kartais žmogus per vėlai informuojamas, užtrunka, kol surenka reikalingus dokumentus. 

Anot ministerijos, kartais žmonės nesikreipia, nors ir turi teisę gauti išmokas, tačiau galima identifikuoti atleidžiamus darbuotojus, kuriems priklauso ilgalaikio darbo išmokos, ir jos galėtų būti skiriamos ir be kreipimosi.  

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video