Balandį šiluma brangs

 Balandį šiluma brangs

BNS Žygimanto Gedvilos nuotr.

rinkosaikste.lt, Kėdainių r. savivaldybės inf.

Nuo balandžio 1 d. nustatyta AB „Panevėžio energija“ vienanarė šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį – 8,26 ct/kWh (be PVM). Gyventojams šiluma kainuos 8,26 ct/kWh, o 9 proc. pridėtinės vertės mokestis (PVM) už centralizuotai tiekiamą šilumą gyventojams bus kompensuojamas valstybės biudžeto lėšomis. Kitiems vartotojams šilumos kaina – 9,99 ct/kWh (su 21 proc. PVM).

Šilumos kaina (be PVM), lyginant su kovu, didėja 1,99 cento už kilovatvalandę. Centralizuotai tiekiamos šilumos kainos didėjimą lėmė brangesnė iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkama šiluma ir padidėjusios kuro kainos.

Šilumos kainą didino ir išaugęs gamtinių dujų kiekis šilumai gaminti Kėdainiuose.

Dėl karo Ukrainoje Europos Sąjungai (ES) į sankcijų sąrašą įtraukus netiesioginį AB „Lifosos“ savininką, sustabdyta Kėdainių fosforo trąšų gamyklos veikla sumažino AB „Panevėžio energija“ superkamą technologinės šilumos kiekį iš „Lifosos“, todėl „Panevėžio energija“, užtikrindama šilumos tiekimą Kėdainių miestui, buvo priversta šilumą gaminti savais įrenginiais Kėdainių rajoninėje katilinėje ir ją tiekti miesto vartotojams.

Karšto vandens kaina perskaičiuojama pagal nustatytą šilumos kainą. Nuo 2022 m. balandžio 1 d. gyventojams karštas vanduo kainuos 6,70 Eur už kubinį metrą.

AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina kovą buvo mažiausia iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų, o tarp 49 šilumos tiekimo įmonių užėmė 5-ą vietą nuo mažiausios šilumos kainos šalyje.

AB „Panevėžio energija“ gamina ir tiekia šilumą Panevėžio, Kėdainių, Pasvalio, Kupiškio, Rokiškio, Zarasų miestų ir rajonų gyventojams ir įmonėms. Tiekiamos šilumos kaina visame aptarnaujamame regione yra vienoda.

6 Komentarai

  • Ačiū Šimonytei,Gabriukui ir visai jų šutvei.Dabar kėdainiečiai pajus ką reiškė LIFOSA.

    • Su visa pagarba jūsų nuomonei pasakysiu tiek, kad Kėdainių miestas šilumą iš Lifosos gaudavo nemokamai arba beveik nemokamai. Bet mokėjome visada kaip ir visa Lietuva. Dengdavome tipo nuostolingus miestus, priklausančius Panevėžio energijai. O dabar paprasčiausiai kažkas negaus kosminio pelno ir viskas, nes teks kūrenti dujomis ar kuo ten. Taip, kad Lietuvos mastais tikrai brangiau nebus.

  • Konservatoriai ir jų vykdoam politika yra nuodas Lietuvai, o Šimonytė yra per kvaila eiti net patarėjos pareigas.

  • Sankcijas įvedė ES, ne konservatoriai ir ne Šimonytė su Landsbergiu. Nu negalima būti tokiems bukiems ir nesuvokti elementariausių dalykų. Klausimas- kokia partija būtų gera, priimtų pačius geriausius sprendimus visiems, kurie nepatenkinti konservatoriais? Karbauskiniai, skverneliniai, uspaskichiniai ar socialdemokratai? Ko gero, nei viena.

  • Baik komentuot nesąmones apie konservatorius,kiek tau uspiskiai moka???

  • tai brangsta, tai pinga.. juokinga, pasidarykit savo nepriklausomą šildymą ir ramiai gyvensit, jau įsitikinau. pirkom iš sanleja.lt oras oras siurblį ir jokio gailėjimosi

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video