Babėnų karjero prieigas pavertė šiukšlynu

 Babėnų karjero prieigas pavertė šiukšlynu

Gyventojai informavo, kad Babėnų poilsiavietėje netoli karjero, prie suoliukų ir laužavietės atvežtas ir paliktas televizorius, prikrauta padangų, baldų ir kitų stambiagabaričių atliekų./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

„Rinkos aikštė“ sulaukė Kėdainių miesto Babėnų kvartalo gyventojų bei poilsiautojų skundų, kad nežinomi asmenys dažnai į poilsiavietę atveža ir čia atsikrato nereikalingais daiktais – buitine technika, baldais, padangomis ir kitomis atliekomis. Aplinkosaugininkai perspėja gyventojus, kad šie, pamatę šiukšlintojus, nebūtų abejingi ir praneštų tarnyboms.

Sudėjo netoli konteinerio

Gyventojai informavo, kad Babėnų poilsiavietėje netoli karjero, prie suoliukų ir laužavietės atvežtas ir paliktas televizorius, prikrauta padangų, baldų ir kitų stambiagabaričių atliekų.

„Tikrai liūdna, kad net gražiajame mūsų šile žmonės teršia. Kur jau kur, bet į miškus tempti šiukšlių tikrai nevalia. Labai negražiai kažkas elgiasi, negi sunku nuvežti už katilinės į aikštelę arba į sąvartyną? Juk čia mūsų miesto poilsiavietė, mūsų miškas, mūsų karjeras“, – nuogąstavo vietiniai.

Pagal galimybes reikėtų nufotografuoti pažeidėjus, automobilio numerius, užfiksuoti teritorijos koordinates ir pranešti Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112 arba el. paštu info@aad.am.lt.

Aut. past

Šiukšlintojų nepastebėjo

Gyventojai teigė šį kartą šiukšlintojų nepastebėję, tačiau kitąkart užfiksuos ir apie juos būtinai informuos aplinkosaugininkus.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad miškuose, pamiškėse metamos ne tik įvairios buitinės, bet ir stambiosios statybinės atliekos, automobilių padangos, plastikas ir kitos šiukšlės.

O blogiausia tai, kad ir viena numesta šiukšlė augina atliekų krūvas ir didina taršą.

Prašo reaguoti

Pasak aplinkosaugininkų, poilsiautojai, pastebėję aplinką teršiančius asmenis, pirmiausia turėtų paprašyti šiukšles susirinkti.

O jei į tokias pastabas nereaguojama, pagal galimybes reikėtų nufotografuoti pažeidėjus, automobilio numerius, užfiksuoti teritorijos koordinates ir pranešti Aplinkos apsaugos departamentui telefonu (8 5) 273 2995 arba 112 arba el. paštu info@aad.am.lt.

Vykdo reidus

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už aplinkos teršimą numatytos baudos taikomos pagal išmetamų atliekų kiekį, jų pavojingumą ir užterštos teritorijos statusą. Aplinkos užteršimas nepavojingomis atliekomis gali užtraukti baudą nuo 30 iki 2400 eurų.    

Aplinkosaugininkai nuolat vykdo prevencinius reidus, atlieka planinius ir nepalinius patikrinimus. Jei nustatoma aplinkos teršimo atvejų, sklypų savininkai įpareigojami perduoti šiukšles teisėtiems atliekų tvarkytojams, o bešeimininkes šiukšles nurodoma sutvarkyti savivaldybių administracijoms.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video