Babėnų ir Dvariškių karjeruose maudytis nerekomenduojama

 Babėnų ir Dvariškių karjeruose maudytis nerekomenduojama

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Rajono Visuomenė sveikatos biuras informuoja apie atliktus mikrobiologinius maudyklų vandens tyrimų rezultatus. Ašarėnos tvenkinio, Angirių tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Miegenų tvenkinio, Pėdžių karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Bartkūniškio tvenkinio, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Akademijos tvenkinio, Gudžiūnų tvenkinio, Šušvės upės (Josvainių sen.), Nevėžio upės (Surviliškio sen.), Aristavos tvenkinio, Barupės tvenkinio, Krakių tvenkinio ir Juodkiškio tvenkinio maudyklose vandens kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, mikrobiologinių parametrų viršijimų nustatyta nebuvo (žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršija).

O štai Babėnų ir Dvariškių karjerų vandens tyrimai viršijo higienos normos reikalavimus (žarnyno lazdelių skaičius viršijo normas). Šiose maudyklose maudytis nerekomenduojama.

Maudyklų vandens tyrimų rezultatai turi atitikti Lietuvos higienos normos HN 92:2018 reikalavimus.

Vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Daiva Mickevičienė, Kėdainių VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


Rekomenduojami video