Ažytėnuose vasarą verda intensyvus gyvenimas

 Ažytėnuose vasarą verda intensyvus gyvenimas

Jonė PAUKŠTYTĖ

Ažytėnų krašto žmonės šią vasarą gyvena itin intensyviai, čia netrūksta ne tik darbų, bet ir pramogų, mat Ažytėnų bendruomenės centras baigė įgyvendinti projektą „Tradicinių Ažytėnų bendruomenės kultūros ir sveikos gyvensenos vertybių puoselėjimas vidurvasario šventėse“. 

Pati vidurvasario šventė kaime truko net keletą dienų, o joje nestigo nei edukacinių užsiėmimų įvairaus amžiaus dalyviams, nei sportinių veiklų su naktiniu krepšinio turnyru.

Pajieslio bendruomenės centras ažytėniškių vaikams ir paaugliams suorganizavo edukacinę programą „Puošyba kitaip“. Įsimintinos edukacijos metu šalia Pajieslio daugiafunkcio centro partneriai supažindino jaunimą su išskirtinių puokščių iš lauko gėlių komponavimu, spalvų derinimu, gėlių formų ir simbolių reikšmėmis. Dalyvavę ažytėniškiai klausė ne tik teorijos, tačiau ir patys įsiliejo į komandinį kūrybinį procesą bei saulėtą popietę jaukiai praleido besisvečiuodami Pajieslio bendruomenėje. 

Ažytėnuose griaudėjant įspūdingą žiūrovų skaičių subūrusiam tradicinės „Vidurvasario šventės“ koncertui, nestigo ir humoro – koncertą vedė humoro grupės Ambrozija“ narė Violeta Mičiulienė. Gausus būrys žiūrovų iš įvairių Kėdainių rajono kampelių susirinko smagiai praleisti laiką, pabūti su draugų kompanija po atviru dangumi, paklausyti koncerto, įsigyti prekybininkų, amatininkų, tautodailininkų dirbinių. 

Asmeninio archyvo nuotr.

Šventės metu įvairaus amžiaus renginio svečiai buvo kviečiami dalyvauti ir savo jėgas išbandyti net dešimtyje sportinių rungčių. 

Mažieji šventės dalyviai nestokodami geros nuotaikos laiką leido smaguriaudami saldumynus, šokinėdami ant pripučiamų batutų bei stebėdami animatoriaus ir šokančio baltojo meškučio programą.

Šventės metu buvo apdovanoti sportinių rungčių nugalėtojai, įteikti apdovanojimai ažytėniškių sodyboms, pasveikinti Ažytėnuose gyvenantys Mindaugai. 

Pati vidurvasario šventė kaime truko net keletą dienų, o joje nestigo nei edukacinių užsiėmimų įvairaus amžiaus dalyviams, nei sportinių veiklų su naktiniu krepšinio turnyru.

Aut. past.

Sportinių rungčių nugalėtojais tapo: Gintarė Poškevičiūtė (šlepetės metimas), Airidas Poška (metimas nuo atžymų), Giedrius Medzevičius (krepšinio karavano žaidimas), Lauryns Bunys (baudų metimas), Gabrielė Mockutė (tritaškių metimas), Darius Švaistys (pasagos metimas), Raimondas Kaspiravičius (smiginis), Erikas Vitkus (pusiausvyros laikymas), Giedrius Mišeika („konkolų“ mėtymas), Giedrius Linkus (giros laikymas). 

Ažytėniškių sodybų apdovanojimai įteikti: Laimai ir Edmundui Urbonavičiams už tvarkingiausią ūkininko sodybą, Ingridai ir Jonui Lukoševičiams už stilingiausią sodybą, Aldonai Mandrijauskienei už gražiausią vienkiemį, Irenai ir Svajūnui Silvestravičiams už įvaizdį pakeitusią sodybą, Svetlanai Ūsevičienei už spalvingiausią kiemą. 

Šventę vainikavo atlikėjo Vytauto Šiškausko ir grupės „Du Donatai“ koncertas, tad žiūrovai neskubėjo skirstytis iki pat renginio pabaigos. 

Paskutinysis tradicinės „Vidurvasario šventės“ renginys – naktinis krepšinio turnyras 3X3 „Ažytėnų vasaros taurė 2022“. Nuo pat pradžių, kai buvo paskelbta renginio informacija, komandų susidomėjimas ir noras dalyvauti turnyre buvo neįtikėtinai didelis. 

Nors renginio dieną oras nedžiugino, teko prisitaikyti prie gamtos diktuojamų sąlygų. 

Vienoje amžiaus grupėje varžėsi 3×3 formato krepšinio mėgėjai ne tik iš Kėdainių rajono, bet ir iš kitų Lietuvos vietovių. 

Be pagrindinių varžybų renginio metu krepšinio entuziastai savo jėgas galėjo išbandyti baudų metimo konkurse, tritaškių metimo konkurse bei krepšinio karavano žaidime. /Asmeninio archyvo nuotr.

Turnyre dalyvavo septyniolika komandų, kurios varžėsi dėl geriausiųjų vardo. Buvo įsteigtos trys prizinės vietos. 

Trečiąją vietą turnyre užėmė komanda „Bus kaip bus“ (Karolis Jankus, Rokas Mazrimas, Julius Raudonius, Jokimas Jancevičius), antrąją vietą komanda „No name“ (Tadas Chochlovas, Algirdas Butkus, Gytis Vitkauskas, Mantas Čipas), o garbingąją pirmąją vietą užėmė ir turnyro laimėtoja tapo komanda „Jaunimas“ (Ugnius Paškauskas, Lukas Paškauskas, Povilas Vidžiūnas, Algirdas Petrėtis).

Be pagrindinių varžybų renginio metu krepšinio entuziastai savo jėgas galėjo išbandyti baudų metimo konkurse, tritaškių metimo konkurse bei krepšinio karavano žaidime. 

Tritaškių metimo konkursą laimėjo Mantas Čipas iš komandos „No name“, baudų metiko konkursą laimėjo Ignas Šaduikis iš komandos „Kelionių pulsas“, o krepšinio karavano žaidime sėkmė nusišypsojo Juliui Raudoniui iš komandos „Bus kaip bus“. 

Visiems nugalėtojams buvo įteikti atminimo medaliai, taurės bei prizai. 

Renginį stebėję žiūrovai ne tik sirgo už savo mėgstamą komandą, bet ir išbandė lauko treniruoklius, dalyvavo žaidimuose bei smagiai leido vakarą po atviru dangumi.

Dalyviai neslėpė džiaugsmo dėl gerai suorganizuotos šventės, o šventės svečiai galėjo mėgautis įvairių renginių gausa. 

Ažytėnų bendruomenės pirmininkė Ilona Jašmantienė sakė: „Smagu, kad vietiniai gyventojai noriai prisidėjo prie renginių organizavimo, iniciatyvus jaunimas įsitraukė į savanorystę, partneriai ir rėmėjai buvo supratingi ir paslaugūs, tad tik dar labiau sustiprinome bendradarbiavimą, tad įgyvendinti projektą bei organizuoti šventes buvo ne tik prasminga, bet ir smagu“. 

Tikimasi, kad ne vienerius metus besitęsianti ir jau tradicija tapusi „Vudurvasario šventė“ bus organizuojama ir ateinančiais metais.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video