„Aušriečiai“ viešėjo Turkijoje

 „Aušriečiai“ viešėjo Turkijoje

Sausio 17–21 dienomis LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokytojai ir mokiniai dalyvavo programos „Erasmus+“ 2 pagrindinio veiksmo (KA229) bendrojo ugdymo sektoriaus mokyklų mainų partnerystės projekto COME TOGETHER (Nr. 2020-1-DE03-KA229-077423_2) partnerių susitikime Konijos mieste Turkijoje.

Projekto tikslas – pažinti kitų šalių tradicijas ir kultūrą, ugdyti toleranciją. Susitikimo dalyviai iš Turkijos, Estijos, Serbijos, Vokietijos ir Lietuvos dalyvavo bendrose veiklose Mehmet-Hanife Yapıcı Anadolu Lisesi mokykloje.

Turkų mokiniai pristatė savo tautinius drabužius, liaudies šokių ir dainų meninę programą, mokė svečius savo šokių. Mokiniai susipažino su turkų šeimos tradicijomis, gyvenamąja aplinka, grožėjosi Konijos miesto apylinkėmis.

Mokytojai susitiko su Konijos miesto meru, susipažino su Turkijos švietimo sistema, lankėsi Konijos provincijos nacionalinio švietimo direktorate, dalyvavo diskusijoje apie nuotolinį ugdymą projekto partnerių šalyse, dalinosi patirtimi.

Vėliau visi vyko į pažintinę ekskursiją po unikalų Kapadokijos kraštą, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą, lankėsi Kaymakli požeminiame mieste, balandžių slėnyje, grožėjosi kalvotu kraštovaizdžiu, unikaliomis kalvomis, vadinamomis Fėjų kaminais, dalyvavo edukacinėje programoje, kur susipažino su senaisiais keramikos gamybos būdais.

Šeimininkai pakvietė dalyvius ir į patyriminę edukaciją Konijos mokslo centre. Čia mokiniai ir mokytojai išbandė interaktyvius eksponatus bei planetariume stebėjo sferinį kiną.

Taip pat projekto dalyviai lankėsi privačiame PEMA koledže, susipažino su šios ugdymo įstaigos moderniomis ugdymosi aplinkomis.

Nuostabių akimirkų patyrėme apsilankę poeto ir dvasininko Mevlanos muziejuje bei tradicinių amatų mugėje.
Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda nuoširdžiai dėkoja projekto šeimininkams už svetingumą, draugystę, naujas patirtis ir laukia naujų „Erasmus+“ projekto COME TOGETHER susitikimų kitose partnerių šalyse.

Erika Lavrukėnienė, projekto koordinatorė LSU Kėdainių „Aušros progimnazijoje

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video