Aukštos įtampos elektros laiduose įstrigo gandras

 Aukštos įtampos elektros laiduose įstrigo gandras

Į įvykio vietą atvykus ugniagesiams aukštos įtampos elektros laiduose kibirkščiavo, juose buvo įstrigęs gandras./Įvykio liudininkų nuotr.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Trečiadienio vakarą Kėdainių rajone vyko neeilinė gelbėjimo operacija – specialiosioms tarnyboms teko vaduoti aukštos įtampos elektros laiduose įstrigusį gandrą.

Pranešė gyventojai

Bendrasis pagalbos centras 21 val. 21 min. sulaukė vietos gyventojų pranešimo, kad Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaime, Šilainių gatvėje, kibirkščiuoja elektros stulpas nuo transformatoriaus.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Pramonės ugniagesių komanda.

Įstrigęs gandras

Atvykus ugniagesiams aukštos įtampos elektros laiduose kibirkščiavo, juose buvo įstrigęs gandras. Tuomet apie įvykį buvo informuotas Energijos skirstymo operatorius (ESO).

Ugniagesiai budėjo, kol atvyko ESO darbuotojai. Elektrikai įlipo į stulpą ir nukėlė paukštį.

Trečiadienio vakarą Kėdainių rajone vyko neeilinė gelbėjimo operacija – specialiosioms tarnyboms teko vaduoti aukštos įtampos elektros laiduose įstrigusį gandrą.

Aut. past.

Būtina pranešti

ESO perspėja gyventojus, kad šie, pastebėję gedimą elektros transformatorinėje ar tiesiog nutrūkusį ar kibirkščiuojantį elektros laidą, jokiu būdu jo neliestų.

„Prie kibirkščiuojančių ar nutrūkusių laidų negalima prieiti arčiau nei 8 metrai. Nemėginkite patys laido nustumti pagaliu ar kokiu nors kitu daiktu. Kuo greičiau apie tai informuokite ESO nemokamu telefonu 1852“, – informuoja bendrovė.

Taip pat būtina žinoti, kad jei laidas nukrenta netoliese ant šlapios žolės, reikia šokinėti arba eiti labai mažais žingsneliais, laikant koją prie kojos, kad nebūtų sukurta elektros grandinė.

Jei pastebite apgadintus, kibirkščiuojančius elektros įrenginius, ant grindinio ar automobilių nukritusius laidus – taip pat kuo skubiau praneškite ESO.

Jei nuo elektros nukentėjo žmogus, kuo greičiau iškvieskite greitąją pagalbą telefonu 112.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video