Atviro jaunimo centro būtinybe jau niekas neabejoja

 Atviro jaunimo centro būtinybe jau niekas neabejoja

Jaunimo reikalų departamento atstovai atidžiai išklausė mūsų komandos lūkesčius/ Jorūnės Liutkienės nuotr.

Jorūnė LIUTKIENĖ 

Rajone ryžtingiau imamasi steigti atvirą jaunimo centrą, kurio būtinumu jau niekas neabejoja. Lieka tik du svarbūs klausimai: kas rajone yra pajėgus dirbti su jaunuoliais ir koks statusas būtų tinkamiausias bei leistų efektyviai įgyvendinti atviro jaunimo centro koncepciją: nevyriausybinė organizacija, savivaldybės įsteigta viešoji ar biudžetinė įstaiga, o gal perkama paslauga? Galiausiai, kaip bus steigiamas atviras jaunimo centras, turės nuspręsti rajono taryba.

Centro reikia jaunimui 

Atviras jaunimo centras neišvengiamai turi atsirasti Kėdainiuose, nes ši darbo forma  Lietuvoje vystoma nuo 2006, o Europoje ji veikia jau ilgus dešimtmečius. 

Centro veikla gal net labiau prevencinė, kuri leidžia stiprinti jaunus žmones. Padėti juos palydėti karjeros, pasirinkimo ar savęs suvokime kelyje tam, kad nereiktų grumtis su pasekmėmis – neprisitaikiusiais jaunuoliais nei darbo rinkoje, nei asmeniniame gyvenime. 

Visoje Lietuvoje yra iki 70 procentų jaunuolių, kurie nėra tokie aktyvūs, savarankiški ir jiems reikia daugiau pagalbos integruojantis visuomenėje. 16-21 metų amžius grupėje Pilietinės galios indeksas 2020 metų duomenimis yra 41,2 proc. 

Paslaugos jaunuoliams būtų teikiamos nežiūrint į socialinius įgūdžius, požiūrį, išsilavinimą, seksualinę orientaciją, pomėgius ar įpročius. Realiai jaunuoliams reikia būti kartu su kitais ir mokytis būti. 

Jaunimo reikalų departamento ir Kėdainių jaunimo reikalų tarybos atstovai  susitiko savivaldybėje/ J. Liutkienės nuotr.

Teiks konsultacijas

Į Kėdainius nusiteikę konsultuoti ir padėti įkurti atvirą jaunimo centrą praėjusią savaitę buvo atvykę Jaunimo reikalų departamento atstovai iš ministerijos – šio departamento direktorius Jonas Laniauskas kartu su vyresniąja patarėja (atvirasis darbas su jaunimu, atvirieji jaunimo centrai ir atvirosios jaunimo erdvės) Gintare Stankevičiene bei vyriausiąja specialiste (darbas su jaunimo reikalų koordinatoriais) Laima Jasionyte. 

Jaunimo reikalų departamento atstovai susitiko su Kėdainių rajono mero pavaduotoju Pauliumi Aukštikalniu ir jaunimo reikalų tarybos nariais Gitana Kaupiene, Indre Fiodorova, Egle-Marija Kavaliauskiene, savivaldybės administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi bei jaunimo reikalų koordinatore Justina Koriznaite. 

Susitikimo metu jie davė kėdainiškiams daug patarimų kaip geriau veikti ir nedaryti klaidų bei pažadėjo konsultuoti ir ateityje.  

Mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis su departamento vadovu Jonu Laniausku sutaria esminiais klausimais/ J. Liutkienės nuotr.

Išsiplėstų  paslaugos 

Rajone jau veikia šešios atviros kultūros, švietimo, kūno kultūros ir sporto ar socialines paslaugas teikiančios erdvės. Jos veikia prie biudžetinių įstaigų ir joms tai yra papildoma funkcija. Tačiau jose neteikiamos visos paslaugos, kurių reikia  ypač pastaruoju metu  kylant ekonominiams ir socialiniams iššūkiams bei nuolat esant įvairioms įtampos visuomenėje, kurios veikia jaunų žmonių vertybines nuostatas ir elgesį. 

,,Akivaizdžiai suprantame, kad mūsų jaunimui dar trūksta tam tikrų paslaugų. 

Atviras jaunimo centras yra kita darbo forma tiems jauniems žmonėms, kurie savęs neatranda visose su jaunimu dirbančiose muzikos, dailės, meno ir sporto įstaigose, būreliuose, kultūros centruose ir bibliotekose bei nevyriausybinėse organizacijose ir nori kitokių veiklos fomų.

Mes tokius jaunuolius prarandame, nes dalis tų žmonių priklauso grupei, kuri turi didesnių ir sudėtingesnių poreikių nei aktyviausi jauni žmonės.

Niekas net neabejoja, kad Kėdainiuose yra būtinas atviras jaunimo centras, tačiau kaip jis turės būti steigiamas, turės nuspręsti rajono taryba“, − sako mero pavaduotojas bei Jaunimo reikalų tarybos narys Paulius Aukštikalnis. 

Kėdainių Jaunimo reikalų taryba atviro jaunimo centro įkūrimą svarsto ne vienerius metus. Gal šį kartą kalbos neliks kalbomis ir pakaks politinės valios įkurti centrą, kad jauni žmonės kuo rečiau patirtų izoliaciją ar socialinių santykių trūkumą, jaukiau jaustųsi juos supančioje aplinkoje. 

Jaunimo reikalų departamento ir Kėdainių jaunimo reikalų tarybos atstovai  aptarė atviro jaunimo centro įkūrimą ir pasivaikščiojo po senamiestį/ J. Liutkienės nuotr.

ATVIROSIOS JAUNIMO ERDVĖS KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras 

S. Dariaus ir S. Girėno g. 52; I-V nuo 15 iki 19 val.; Ramunė Ūsė 

Kėdainių profesinio rengimo centras 

Šėtos g. 105, Kėdainiai ; I-III nuo 14 iki 18 val.; Jūratė Daukšienė

Krakių kultūros centras 

Laisvės a. 1, Krakės ; I-V nuo 14 iki 19 val.; Daiva Dubinkienė

Šėtos kultūros centro Pagirių skyrius 

Liepų g. 21, Pagiriai; I, III, V nuo 16 iki 20 val.; Dalia Railienė

Josvainių kultūros centras 

Karių aikštė 3, Josvainiai; I-V nuo 13.30 iki 18.00; Sandra Palubeckė

Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyrius 

V. Koncevičiaus g. 3, Pelėdnagiai; II, IV nuo 17 iki 20 val.; Lina Draudvilienė

4 Komentarai

  • Nesąmonė -jau dabar pilna tuščių centrų ,o tie kurie dirba ,negauna finansavimo

  • Juk Kėdainiuose yra atviras jaunimo centras suaugusiųjų ir jaunimo mc. Stiprinkite jį, plėskite paslaugas, finansuokite ir nereikės dar kažko papildomo.

  • cia straipsnyje ne centras esme, o zento reklama. vorune visada uz zenta, todel ja ir ispirdolino zootechnikas.

  • Tikrai taip, laikas augti iš jaunimo erdvių į normalų centrą.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video