Atsakingas maisto atliekų rūšiavimas – mažesnės „Maisto banko“ elektros išlaidos

 Atsakingas maisto atliekų rūšiavimas – mažesnės „Maisto banko“ elektros išlaidos

Jau šešerius metus socialiai atsakingos Lietuvoje veikiančios verslo įstaigos atiduoda darbe surūšiuotas maisto atliekas perdirbimui – atsinaujinančios energetikos bendrovės „Green Genius“ biodujų jėgainėse jos virsta į žaliąją elektrą. Šio projekto dėka kasmet aukojama prasmingai iniciatyvai. Šiais metais prisidedama prie „Maisto banko“ elektros išlaidų mažinimo. Per praėjusiuosius 2023 metus perdirbta 49 tonos maisto atliekų.

Maisto atliekas jau ne vienerius metus atsakingai tvarko SEB, IKEA, „Ignitis“, „Telia“, „Technopolis“, „Eastnine“ verslo centras. 2023-iaisiais prie atsakingai rūšiuojančiųjų taip pat prisijungė konferencija „Login“ bei „Triniti Jurex“. O nuo 2024 m. jungiasi ir „Girteka“, verslo centrai „Eastnine Uptown“ bei „Cyber City“, kuriame daugiausia įsikūrusios „Tesonet“ akseleratoriaus įmonės: „Nord Security“, „Surfshark“, „Oxylabs“, „Hostinger“ ir kitos.

Surūšiuotos maisto ir kavos atliekos, surenkamos iš biurų ir viešųjų erdvių, perdirbamos „Green Genius“ biodujų jėgainėse, kurs jos paverčiamos žaliąja elektra bei biotrąšomis. Per 2023-ius socialiai atsakingos įmonės surūšiavo 49 t vartojimui nebetinkamos kavos ir maisto atliekų, kurios perdirbtos į 19 518 kWh žaliosios elektros energijos. Neleidus šioms atliekoms pasiekti šalies sąvartynų ir ten pūti, tarša sumažinta 118 t CO2. Tokį kiekį CO2 per metus apdoroja maždaug 5 500 medžių.

Verslo įmonių pastangomis sukurta pridėtinė vertė, surūšiuojat maisto atliekas, finansine išraiška skiriama maisto paramą nepasiturintiems žmonėms užtikrinančio „Maisto banko” elektros sąnaudų apmokėjimui. Šiemet ši parama siekia 5 000 eurų.

„Šiame projekte džiaugiamės dviem dalykais – augančiu dalyvaujančių įmonių skaičiumi ir mažėjančiu surenkamo maisto atliekų kiekiu – tai reiškia, kad maisto iššvaistome mažiau. O tai jau savaime yra didžiulis ir svarbus tvarumo tikslas“, – sako „Green Genius“ Rinkodaros ir komunikacijos vadovė Vaida Mocevičienė.

Atliekų perdirbimo į žaliąją elektrą projektu atsinaujinančios energetikos bendrovė „Green Genius“ siekia suteikti verslui patogų įrankį, kuriuo galima stiprinti tvarumo grandinę, žiedinės ekonomikos principus ir mažinti CO2 pėdsaką kasdienėje veikloje. „Green Genius“ kavos ir maisto atliekų perdirbimo į žaliąją elektrą bei biotrąšas projektas įgyvendinamas nuo 2017 metų.

Apie „Green Genius“:

„Green Genius“ yra atsinaujinančiosios energetikos bendrovė, vystanti saulės, biodujų, vėjo ir žaliojo vandenilio energijos projektus. Šiuo metu įmonė vysto daugiau kaip 2 GW projektų portfelį 8 Europos šalyse.  Bendrovė turi sukaupusi daugiau negu 15 metų patirtį energijos gamybos iš atsinaujinančių šaltinių rinkoje.

Kasmet „Green Genius“ įgyvendinti projektai pagamina maždaug 315 GWh žaliosios energijos ir tai leidžia išvengti daugiau negu 210 tūkst. tonų CO2 emisijų per metus. „Green Genius“ priklauso tarptautinei įmonių grupei „Modus Group“.

Daugiau informacijos:http://greengenius.com

  

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video