Atliko tyrimus: Babėnų karjero smėlis užterštas

 Atliko tyrimus: Babėnų karjero smėlis užterštas

Ernestos Čiučiurkaitės nuotr.

Sandra Buinovskienė, Kėdainių rajono VSB visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos stebėseną

Birželio 6 d. rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras (VSB) atliko 19 rajono maudyklų vandens ir paplūdimių smėlio parazitologinius tyrimus.

Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Babėnų karjero, Nevėžio upės ties Skongalio g., Nevėžio upės ties Justinavos sodais, Nevėžio upės ties Pašilių sodais, Keleriškių tvenkinio, Bartkūniškio tvenkinio, Angirių tvenkinio, Akademijos tvenkinio, Gudžiūnų tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Nevėžio upės (Surviliškio sen.), Aristavos tvenkinio, Dvariškių karjero, Barupės tvenkinio, Krakių tvenkinio, Šušvės upės (Josvainių sen.) ir Juodkiškio tvenkinio, t. y. visose maudyklose vandens tyrimų rezultatai atitiko higienos normos reikalavimus.

Dešimtyje maudyklų atlikti paplūdimio smėlio tyrimai. Nustatyta, kad Babėnų karjero smėlis užterštas neidentifikuotais helmintų kiaušinėliais.

Šiame paplūdimyje gulėti ant smėlio ar su juo žaisti yra nerekomenduojama, taip pat patariama ypatingai laikytis asmens higienos ir saugos reikalavimų.

Ašarėnos tvenkinio, Pėdžių karjero, Bartkūniškio tvenkinio, Keleriškių tvenkinio, Pėdžių karjero, Angirių tvenkinio, Akademijos tvenkinio, Miegėnų tvenkinio, Dvariškių karjero ir Barupės tvenkinio smėlis yra neužterštas ir atitinka higienos normos reikalavimus.

Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal 2 mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles. Atsižvelgiant į higienos normos reikalavimus, žarninių enterokokų turi būti ne daugiau kaip 100 kolonijas sudarančių vienetų 100 ml vandens, o žarninių lazdelių – ne daugiau kaip 1000/100 ml vandens.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video