„Aš noriu būti čia, nes Kėdainiai švenčia!“

 „Aš noriu būti čia, nes Kėdainiai švenčia!“

Rugsėjo 7 d. Kėdainių miesto šventės startą pažymės sporto renginiai./Organizatorių nuotr.

Kėdainių miesto šventė ir vėl sugrįžta – antrąjį rugsėjo savaitgalį (7–10 d.) miestą vėl užpildys įvairios veiklos, edukacijos, koncertai bei pramogos. Kėdainių kultūros centro režisierė Asta Bartkuvienė teigia, kad ir šiemet miesto gimtadienyje sau patinkančių ir tinkančių veiklų ras tiek maži, tiek dideli miesto gyventojai bei svečiai.

Ketvirtadienis – sporto diena

Miestas savo gimtadienio šventę pradės rugsėjo 7 d. (ketvirtadienį). Didžiosios Rinkos aikštėje, nuo 18.30 val., norintieji galės leistis į dviračių žygį aplink Kėdainius, o 19 val. bėgime turės progą varžytis mažieji Kėdainių gyventojai. 21 val. pajudėti kvies naktinis bėgimas, tačiau A.Bartkuvienė tikina, kad tamsos išsigąsti nereikia – sporto renginiai susilaukia didelio dėmesio, tad vieniši tikrai nesijausite.

Rugsėjo 8 d., penktadienį, nuo 15.30 val. šventę tęs jau tradiciniu tapęs „Radviliados“ festivalis, kurio metu žiūrovai galės geriau susipažinti su didinga Kėdainių istorija.

„Sudėliojome ir suvėrėme visą miesto šventę ir visus renginius ant smilgos, kuri iš tikrųjų išreiškia pasididžiavimą miestu. Kėdainiai didingos praeities miestas ir ši istorija mus įkvepia bei įpareigoja toliau kurti, toliau dirbti. Į šventinę visumą puikiausiai įsilieja ir „Radviliada“ su fantastiškai turtinga programa. Būtent tada, kai iš visur į Kėdainius suplūsta žmonės, galime pristatyti garbingą miesto praeitį festivalio „Radviliados“ būdu“, – pasakoja A.Bartkuvienė.

Rugsėjo 8 d. (penktadienį) – miesto gimtadienio atidarymo šventės metu – Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro koncertas.

Nuo 18 val. visų laukia naktinis tinklinio turnyras, o 19 val. renginio organizatoriai visus kviečia į oficialų šventės atidarymo koncertą su Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro šventine programa. Atidarymo metu bus paskelbtas ir naujasis Česlovo Milošo premijos laureatas.

Ir nauja, ir sena

Pagrindinę šventės dieną, rugsėjo 9, šeštadienį, norintieji jau nuo ryto galės apsidairyti, ragauti bei apsipirkti prekybininkų mugėje, pasigrožėti ar įsigyti Kėdainių Dailės mokyklos mokinių sukurtų darbų bei iš arčiau susipažinti su ugniagesių darbu.

Tie, kurie pasiilgo istorijos, galės pasivaikščioti po Kėdainių senamiestį ir iš gido lūpų išgirsti didingiausias istorijas, o Arnetų name pavyks išvysti ar net išmokti senųjų amatų.

Norintys aktyvios šeštadienio pradžios galės dalyvauti vidurdienį vyksiančiame krepšinio turnyre, o tiems, kuriems prie širdies muzika, taip pat neliks nuvilti.

„Jau 7-ą kartą vyks respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“. Vyks ne tik festivalis, bet ir mūsų kultūros centro vaikų popchoras „Perliukai“ švęs veiklos 10-metį. Vaikai ir rūbais, ir balsais, ir savo gera nuotaika dovanos mums puikų reginį. Vyks ir šeštasis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ festivalis. Jau drąsiai sakau, kad tai – neatsiejama Kėdainių kultūrinio gyvenimo dalis. Miesto gyventojai ir svečiai šiais metais turės išskirtinę galimybę susipažinti su Aukštaitija“, – pasakoja A.Bartkuvienė.

Tiesa, šventės režisierė tikina, kad nors per ilgus metus renginys jau įgavo savo tradicijas, netrūks ir naujų veiklų.

„Rugsėjo 9 d. kviesime visus į „Laimingų kėdainiečių pikniką“. Turime labai gražią erdvę prie Nevėžio, ją vadiname Nevėžio upės slėniu arba multifunkcine erdve. Čia bus visko – maisto, pramogų, pokalbių su įdomiais žmonėmis, muzikos.

Kviečiame visus praleisti laiką turiningai – turėsime susitikimą su Ryčiu Zemkausku, multiinstrumentalistas Saulius Petreikis ves edukaciją, į atvirą diskusiją pakvies „Genas Kėdainiai“, savo veiklas pristatys policijos pareigūnai, kariuomenė. Stengsimės, kad tame piknike kažką įdomaus rastų ir maži, ir dideli“, – atvykti kviečia A. Bartkuvienė.

Kėdainius gimtadienio proga sveikins ir baikeriai iš visų Lietuvos miestų. Maždaug nuo 14.15 val. į miesto gatves išriedėsiantys plieniniai žirgai padės šventės popietę paminėti garsiai ir griausmingai! 

Kėdainių miesto šventė ir vėl sugrįžta – antrąjį rugsėjo savaitgalį (7–10 d.) miestą vėl užpildys įvairios veiklos, edukacijos, koncertai bei pramogos.

Aš noriu būti čia

Kiekvienais metais būrius žmonių pritraukiantis renginys šiemet pavadintas „Aš noriu būti čia“. A.Bartkuvienė paaiškina, kad tai – ne atsitiktinumas.

„Miesto šventės pavadinimas šiais metais yra „Aš noriu būti čia“. Bendru sutarimu šis pavadinimas yra mūsų dainos Kėdainiams pavadinimas. Kėdainiečių bendrai surinktų lėšų dėka profesionalūs atlikėjai sukūrė dainą Kėdainiams ir šios dainos pavadinimas tapo ir miesto šventės pavadinimu.

Man atrodo, būtent pavadinimas ir atliepia mūsų šventės idėją, siekiamybę – „Aš noriu būti čia“, – pasakoja ji. Tiesa, būti Kėdainiuose rugsėjo pirmąjį savaitgalį tikrai norės daugelis – režisierė neslepia, kad kiekvienais metais šeštadienio koncertui kviečiami populiariausi Lietuvos atlikėjai.

„Vakare šėlsime su labai populiariais atlikėjais Jessica Shy ir Justinu Jaručiu, o po visko dar lauks ir vakarėlis su didžėjumi“, – gerą vakarą žada A. Bartkuvienė.

Neskubėti išvykti reikėtų ir sekmadienį – svečius toliau džiugins festivalis „Radviliada“.

10 Komentarai

 • Eina na kaip srutom kažkokiom dabar ryte visas miestas dvokia, vemti norisi.

  • Visas miestas grynu oru dvelkia!

 • valstybės priešų ir kenkėjų ,triskart prakeiktų konservatorių dėka ,bus suruoštas spalio mėnesį išmetant Lifosos darbuotojus iš gamyklos ir paleidžiant juos plačiu duoneliautojų taku.

  • Kodėl pastoviai trėdi savo nuobodžias trydas apie koncervatorius? Viktoro ledų sugedusių suvalgei?

   • Nereikia su pacientais diskutuoti.

   • tai ,skaityk,kad tau tiesiai į žabtus.

 • tai pro skongali neimanoma praiti smarve nuo siuksliu masinu

  • skotavozai važiuoja pro šalį su gyvuliais ir nesmirda.O pas mus ,jei pavėjui,tai nuo puskilometrio užkvimpa gyvūnvežis.Neplauna ir nedezinfekuja tų vežančių ir šiukšlinių pas mus reiškias…

 • Pirma lojo ant „Lifosos“-dvokia!Ant ko toliau los?Pasakysiu.Gerb,pasikeiskit apatinius ir dantis valykite! Smarvė dings.

  • Valytau dantus ir aš ale bėda-jų visiškom nėra.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video