Ar „Lifosai“ vis dar reikės laikinojo administratoriaus?

 Ar „Lifosai“ vis dar reikės laikinojo administratoriaus?

„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Praėjusios savaitės pabaigoje „Lifosos“ gamykloje lankėsi įmonę valdančio koncerno „EuroChem Group“ atstovai. Apžiūrėti gamyklos ir susipažinti su vadovybe atvyko koncerno direktorių valdybos pirmininkas Samir Brikho. Taip pat atvyko ir naujasis AB „Lifosa“ valdybos pirmininkas, atnaujinto koncerno generalinis direktorius.

Taps pilnai europine

Dėl karo Ukrainoje stambiausiems Rusijos verslininkams paskelbtų sankcijų, koncerno įmonės Europoje nebegalėjo normaliai funkcionuoti, dėl to teko imtis pokyčių.

Kaip komentavo „Lifosos“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius, nuo šiol „Lifosą“ valdantis koncernas nebebus siejamas su Rusija.

„Dėl Europos Sąjungos paskelbtų sankcijų koncerne vyko pokyčiai. Pasikeitė valdžia, nuo šiol būsime europinė įmonė, pavadinimu „EuroChem Europe“, – sakė R. Proscevičius.

Naujas vadovas

Kaip komentavo „Lifosos“ generalinis direktorius Rimantas Proscevičius, nuo šiol „Lifosą“ valdantis koncernas nebebus siejamas su Rusija/ AB „Lifosa“ nuotr.

„Direktorių valdybos pirmininkas atvyko pas mus, nes dar niekada nėra čia lankęsis, susipažino su mūsų vadovybe, prisistatė pats ir pristatė naująjį mūsų įmonės valdybos pirmininką“, – tęsė R. Proscevičius.

Būsimuoju AB „Lifosa“ valdybos pirmininku paskirtas Marc Hechler, kuris taip pat bus „EuroChem Europe“ generalinis direktorius.

Iki šiol M. Hechler ėjo „EuroChem Group“ finansų direktoriaus, marketingo ir Europos pardavimų direktoriaus pareigas.

„EuroChem Group“ generalinio direktorius pareigas ėjo Vladimir Rashevsky.

Tačiau klausimas, kaip reaguos centrinė valdžia, ar supras, kad sankcijos turėtų būti nuimtos, ar toliau tęs, kas pradėta, aklai“.

J. Dastikas

Keičiasi iš esmės?

Kadangi „Lifosą“ valdantis koncernas bus atribotas nuo Rusijos, darytina išvada, kad Europos Sąjungos sankcijos nebeturėtų būti taikomos, o tai kartu reiškia ir tai, kad įmonei nebereikėtų laikinojo administratoriaus.

„Tai keičia reikalą iš esmės. Nelabai aišku, koks laikinojo administratoriaus tikslas – oficialiai sakoma, kad jis turės rūpintis, kad pinigai nepatektų Rusijai ir Putinui.

Ir šiaip buvusiam akcininkui iš „Lifosos“ nedaug pinigų atitekdavo, o dabar įmonė jau visai atskirta nuo Rusijos, tad apie jokią finansinę naudą ir kalbėti negalime.

„Lifosa“ per dieną, kai nedirba, patiria mažiausiai 100 tūkst. eurų nuostolį. Ir nuostolis čia ne Rusijai, ne Putinui ir ne buvusiam akcininkui, o Lietuvai.

Tačiau klausimas, kaip reaguos centrinė valdžia, ar supras, kad sankcijos turėtų būti nuimtos, ar toliau tęs, kas pradėta, aklai“, – svarstė buvęs „Lifosos“ vadovas Jonas Dastikas.

Jis taip pat pridūrė, kad susitikimo metu „EuroChem Group“ vadovai atkreipė dėmesį, kad kitose Europos šalyse sankcijų paveiktų įmonių reikalai sprendžiami gerokai sklandžiau, nei Lietuvoje – iki šiol niekas dorai ir nesupranta, ką tiksliai darys ir kokius tikslus turi laikinasis administratorius.

Finansų ministerijos komanda apsvarstė tris kandidatus į „Lifosos“ laikinojo administratoriaus vietą.

Aut. past.

Laikinojo administratoriaus paieška nestoja

Tuo tarpu Finansų ministerijos komanda apsvarstė tris kandidatus į „Lifosos“ laikinojo administratoriaus vietą.

Vienas iš kandidatų – žlugusių „Snoro“ ir Ūkio banko bankrotų administratorius, bendrovės „Valnetas“ vadovas Gintaras Adomonis. Jis BNS patvirtino, kad įmonė pateikė paraišką.

Vėliau išaiškėjo, kad laikinąja „Lifosos“ administratore siekia tapti ir skolų valdymo bendrovė „Easy Debt Service“.

Tokia informacija yra paskelbta naujienų agentūros BNS, tačiau Finansų ministerija ir Valdymo koordinavimo centras, kuris buvo atsakingas už paraiškų priėmimą ir nagrinėjimą, oficialiai konkurso dalyvių nėra įvardiję.

Jau rado sąsajų

BNS skelbia, kad du „Easy Debt Service“ valdybos nariai turi sąsajų su administratorių atrenkančios įstaigos vadovu.

Registrų centro duomenys rodo, kad „Easy Debt Service“ valdybos nariai Audrius Milukas ir Marius Svidinskas dirba ir finansinių paslaugų bendrovės „SME Bank“ valdyboje, o pastarosios stebėtojų tarybos narys nuo praėjusių metų gegužės yra VKC direktorius Vidas Danielius. Tai jis yra nurodęs viešų ir privačių interesų deklaracijoje.

V. Danielius BNS teigė, kad jo veikla „SME Bank“ stebėtojų taryboje automatiškai nesukuria interesų konflikto.

„Asmenų dalyvavimas vienos ar kitos bendrovės valdyboje, santykyje su stebėtojų taryba automatiškai nesukuria interesų konflikto“, – raštu pateiktame komentare BNS sakė V. Danielius, atsisakęs komentuoti situaciją telefonu. 

Jis pabrėžė, kad pretendentus į „Lifosos“ administratorius atrinko ne jis, o VKC sudaryta komisija. Joje, BNS žiniomis, dirbo tik VKC darbuotojai. 

„Sprendimą dėl potencialių kandidatų sąrašo pateikimo Finansų ministerijai priėmė VKC sudaryta atrankos komisija, o ne direktorius“, – teigė V. Danielius.

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video