Ar kituose miestuose besimokantys moksleiviai savame krašte autobusais važiuos nemokamai?

 Ar kituose miestuose besimokantys moksleiviai savame krašte autobusais važiuos nemokamai?

Ne tik Kėdainių ugdymo įstaigų, bet ir kitų miestų ugdymo įstaigų mokiniai vietinio maršruto autobusais turi būti vežami nemokamai./Valentino Stakniūno nuotr.

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi keletas kituose Lietuvos miestuose besimokančių mokinių – jiems iškilo klausimas, ar savo gimtojo miesto autobusais jie gali važiuoti nemokamai kaip ir Kėdainių ugdymo įstaigose besimokantys mokiniai. Esą dabar pasitaiko atvejų, kuomet net vairuotojas tiksliai negali pasakyti. Moksleiviai prašė viešo išaiškinimo.

Prašo išaiškinimo

Kaune besimokanti kėdainietė Viltė sakė, jog atsakymo į šį klausimą viešai prieinamoje informacijoje nerado. O šis klausimas aktualus ne tik jai, mat kėdainiečių labai daug mokosi kituose miestuose ir tikrai ne vienam kilo klausimas – ar  sugrįžus į gimtinę čia autobusais jie važiuos nemokamai, ar vis dė to teks susimokėti. 

„Daugiau nežinome kieno klausti, kam rašyti… Aš dabar mokausi Kaune, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre ir turiu moksleivio pažymėjimą tos mokyklos, bet aš dažnai būnu Kėdainiuose ir čia man reikia naudotis viešu transportu.

Tad natūraliai kyla klausimas, ar aš Kėdainiuose su miesto autobusu galiu važiuoti nemokamai su tuo pažymėjimu ar vis gi man reiks mokėti tuos 60 centų? 

Beje, šis klausimas aktualus ne tik man, bet ir mano draugams. Aš įsivaizduoju, kad jis aktualus daugeliui, o viešos informacijos nėra, tad prašome išaiškinti“, – savo ir draugų vardu į redakciją kreipėsi Kaune besimokanti Viltė.

Kadangi priimtas sprendimas vežti visus mokinius nemokamai, tai visi mokiniai, nepriklausomai nuo to, kokiame mieste jie mokosi, turi būti vežami nemokamai.

Aut. past.

Išaiškinti paliko savivaldybei

Kėdainių mieste ir rajone keleivių vežimo paslaugas teikia bendrovė „Kėdbusas“, tad redakcija mokinių klausimui persiuntė šiais bendrovei. Netrukus iš bendrovės atstovų buvo gautas atsakymas, kad  klausimas persiųstas Aistei Lekečinskienei, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus  vyr. specialistei.

Atsakymo iš Kėdainių rajono savivaldybės ilgai laukti nereikėjo. Mero  patarėjas ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė išaiškinimą atsiuntė dar tą pačią dieną.

 „Kėdainių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 25 d. tarybos sprendimo Nr. TS-226 „Dėl nemokamo mokinių vežimo vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Kėdainių rajono savivaldybėje“ 1 punkte nuspręsta, kad visi mokiniai vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo maršrutais Kėdainių rajono savivaldybėje vežami nemokamai.

Teisės aktas taikomas mokiniams (turintiems mokinio pažymėjimą), ne studentams.

Kadangi priimtas sprendimas vežti visus mokinius nemokamai, tai ir šio centro mokiniai turi būti vežami nemokamai“, – paaiškino Kėdainių rajono savivaldybės atstovai.

Dabar belieka, kad ši informacija pasiektų ir visus autobusų vairuotojus.

4 Komentarai

  • Gal kas turite 20 centų pasklolint?

    • Tai is kasos pasiimk kita karta idesi. Arba nemusk bilieto ir viskas. Pasidarysi bent ant pietu

  • Nekraipykit žmogaus pavardės -ne Patopas ,o Patapas

  • Vairuotojas ne vairuotojas jei per diena 5 euriku nepasidaro ant pietu ir limonado.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video