Ar išlaikytas pirmojo sniego egzaminas?

 Ar išlaikytas pirmojo sniego egzaminas?

„Ecoservise projektai“ šiemet miestui prižiūrėti turi daugiau technikos – traktoriukus, skirtus šaligatviams valyti, papildomus du motoblokus.

Eglė KUKTIENĖ

Antradienio naktį iškritus sniegui, gyventojai džiaugėsi pirmaisiais išties žiemiškais ženklais, o miestą prižiūrinčiai įmonei tai buvo pirmasis įtemptas rytas. Juo labiau, kad dar iš vakaro už miesto priežiūrą atsakingi asmenys atsidūrė pas merą „ant kilimėlio“.

Nepasiruošta?

Valentinas Tamulis, kai dar pats ėjo seniūno pareigas, darbinį rytą pradėdavo nuo miesto apžiūros. Šis įprotis nepasikeitė ir jam tapus meru, tačiau pirmadienio rytą apžvelgtas miestas ir atsakingų darbuotojų pasiruošimas žiemos sezonui mero nenudžiugino. Neoficialus egzaminas nebuvo išlaikytas – mieste esantys laiptai nebuvo pabarstyti, o smėlio dėžės buvo tuščios.

„Man rūpi, kad žmonės galėtų saugiai nuvažiuoti ir nueiti ten, kur jiems reikia“, – nukerta V. Tamulis ir priduria, kad svarbiausia yra laiku pabarstyti gatves ir šaligatvius, kad užklupus šalčiui ir sniegui būtų išvengta ryte kelio dangas nukojusio ledo. 

Pirmadienį popiet jis pasikvietė pokalbiui miesto gatves ir šaligatvius prižiūrinčios įmonės „Ecoservice Projektai“ atstovus bei miesto seniūną Algirdą Krivičių.

Meras Valentinas Tamulis dar prieš pirmąjį sniegą patikrino, kaip miestas pasiruošęs šaltiems orams. Tai, ką jis pamatė, jo nenudžiugino/ E. Kuktienės nuotr.

Žadėjo

Pernai „Ecoservise Projektai“ ne kartą gavo spragilų dėl miesto vadovų netenkinančios kelių ir šaligatvių priežiūros. Tuokart įmonė guodėsi, kad tiesiog nėra, kam dirbti, o trūkstant darbo rankų laiku nuvalyti kelius ir šaligatvius yra tiesiog neįmanoma.

Dabar „Ecoservice Projektai“ atstovė Viktorija Juodikienė sakė, kad šiemet gatvių bei šaligatvių priežiūrai pasiruošta tinkamai.

Anot jos, įmonė Kėdainiuose turi paruošusi penkis traktorius su šluotomis ir barstytuvais, dar yra paruošti smėlio-druskos mišinio barstytuvai. 

Mieste esančios 86 smėlio dėžės pradėtos pildyti pirmadienį. 

Iš viso Kėdainių sandėliuose jau paruošta apie 100 tonų druskos ir 40 tonų smėlio-druskos mišinio. 

Akcentavo

V. Tamulis priminė įmonės atstovams, kad iki 7 ryto pagrindinės miesto gatvės ir šaligatviai jau turi būti nuvalyti. Ypatingo dėmesio reikalauta prie ugdymo įstaigų. 

„Kėdainiečiai nori matyti tvarkingas gatves ir saugiai pasiekti savo kelionių tikslus. Labai tikiuosi, kad keliai į gydymo ir švietimo įstaigas bus barstomi pirmiausia, o iš karto po jų barstytuvų sulauks ir kitos gatvės. Mūsų tikslas ne baudos, kurios galimos už aplaidų darbą, bet saugumas“, – kalbėjo V. Tamulis.

Visgi pernai įmonė nuo baudų neišsisuko – pasipylus pakartotiniams skundams ir pokalbiams bei prašymams negelbėjant, įmonei buvo paskirta finansinė nuobauda. 

Seniūnas: situacija patenkinama

Miesto seniūnas Algirdas Krivičius, apžiūrėjęs miestą antradienį ryte, sakė didelių skundų neturįs, nors, panašu, norėtų, kad rezultatas būtų geresnis.  

Tuo tarpu antradienio naktį prisnigus, ryte miestą apžiūrėjo ir seniūnas A. Krivičius. Jis teigė suprantantis, kad įmonės darbuotojai negali staiga išvalyti viso miesto, tačiau situaciją jis įvardijo kaip „per viduriuką“.

„Sakykim, kad situacija per viduriuką. Nėra labai didelių problemų, na ir aišku, neįmanoma per porą valandų viso miesto išvalyti. 

Prie mokyklų, pėsčiųjų perėjų, J. Basanavičiaus gatvė buvo jau  iš nakties pabarstytos ir sniegas po truputį tirpsta. Galų gale ir to sniego nėra tiek daug“, – sakė A. Krivičius.

Jis pasidžiaugė, kad įmonė investavo į papildomą techniką, kuri padės greičiau ir kokybiškiau prižiūrėti šaligatvius.

„Įmonės technikos arsenalas padidėjo maždaug trečdaliu. Įsigijo šaligatviams labiau pritaikytų traktoriukų, papildomi du motoblokai.

Dar 10 darbuotojų miestą valo rankiniu būdu“, – sakė seniūnas.

Viktorija Juodikienė,  „Ecoservice projektai“ padalinio vadovė:

„Bendrovė „Ecoservice projektai“ atsakinga už Kėdainių miesto vietinės reikšmės kelių ir šaligatvių priežiūrą žiemos metu – dedame visas pastangas, kad paslaugos būtų teikiamos kokybiškai ir laiku. Mūsų darbuotojų komanda jau budi pasiruošusi valyti kelius ir šaligatvius, ne tik nuolat sekame prognozes, tačiau stebime ir realias orų sąlygas. 

Šiuo metu darbui paruošta technika – 5 traktoriai ir 1 barstytuvas. Ruošiantis šaltajam sezonui priėmėme 5 papildomus darbuotojus. 

Smėlio-druskos dėžes mieste išstatėme prie perėjų, sankryžų, laiptų ir autobusų stotelių, kur darbuotojai rankiniu būdu valys ir užtikrins saugų susisiekimą. Dėžės smėlio-druskos mišiniu nuolat papildome pagal poreikį.

Darbas vyksta visą parą, atsižvelgiant į meteorologines sąlygas. Pirmiausia valomos ir barstomos gatvės pagal svarbumą (t.y. ligoninės, poliklinikos, mokyklos ir kita) bei nurodytą Kėdainių savivaldybės gatvių pirmumo sąrašą. Įprastai kelius prižiūrinti komanda darbus pradeda 3 val. nakties, o ilgą laiką intensyviai sningant keliai valomi visą parą, tačiau tinkamai pasirūpinti visais keliais gali užtrukti. Esant įprastoms žiemos sąlygoms, pagal sutartį, gatvės turi būti nuvalytos iki 7 val. ryte, kad gyventojai saugiai pasiektų savo kelionės tikslą.

Taip pat prašome gyventojų sąmoningumo ir supratingumo, nes žiemą eismo sąlygos yra sudėtingesnės, svarbu pasirinkti saugų greitį gatvėse bei laikytis atsargumo einant šaligatviais. Tai ypač aktualu prasidėjus intensyviam snygiui ar pasireiškus kitoms sudėtingoms oro sąlygoms, pavyzdžiui, plikšalai“. 

2 Komentarai

  • Kvailelis Tamulis nebeturi kuo užsiimti. Čia seniūno pareiga, o Tamulis tik ir sugeba šiukšlynais, sniegu, žolės pjovimu rūpintis. Niekaip neišlipa iš seniūno kelnių. Vat ir merą turim, juokiasi visi

  • Dydziausias kvailys tai tu, sedi ir komentuoji, eitum geriau kazka naudingo padaryti, o ne komentarus kvailus is kvailos galvos rasyti.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Rekomenduojami video