Ar bus įteisinta partnerystė, priklausys tik nuo politikų

 Ar bus įteisinta partnerystė, priklausys tik nuo politikų

BNS Šarūno Mažeikos nuotr.

Eglė KUKTIENĖ

Seimui atmetus pirminį Partnerystės įstatymo projektą, valdantieji grįžo su nauju projektu – Civilinės sąjungos įstatymu. Viena iš jo teikėjų kėdainietė – Seimo narė konservatorė Jurgita Sejonienė.  Pastarasis esą turėtų būti kompromisinis variantas, tačiau panašu, kad LGBT bendruomenės jis netenkina. O ir opozicijos nuomonės šį kartą išsiskiria – vieni sako projektą palaikysiantys, kiti palaikymo išreikšti net nesiruošia.

Daugiau bus už

Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas sako, kad didžioji dalis socdemų Civilinės sąjungos įstatymą palaikys.

„Socdemų pozicija nėra pasikeitusi. Frakcijoje yra įvairių nuomonių, bet pusė frakcijos arba didesnė jos dalis palaikytų ir tokį išplautą projektą tam, kad nebebūtų dviprasmybių arba asmenų grupių, kurios yra socialiniame užribyje ir negali niekaip savo santykių formalizuoti teisine prasme.

Ten iš tikrųjų yra išplauta viskas, kas kėlė kažkam nors kažkokią alergiją, – tas vadinamasis šeimos statusas, emocinis ryšys. Iš esmės liko labai paprastas, elementarus, notarinis susitarimas dėl santykių, kurie išsprendžia ūkinio pobūdžio problemas: turto, informacijos pateikimo ligos atveju“, – sakė G. Paluckas.

Opozicinė socialdemokratų frakcija pasiruošusi didžiąja dalimi Civilinės sąjungos įstatymo projektą palaikyti. Kaip sakė frakcijos pirmininkas G. Paluckas, įstatymo projekte liko sausas ir paprastas notarinis santykių įteisinimas./BNS Luko Balandžio nuotr.

Sutikti nežada

Tuo tarpu Darbo partijos frakcija sutikti su tokiu kompromisiniu variantu nesiruošia. Pirmiausia dėl to, kad valdančiųjų pažadas ruošiant įstatymo projektą diskutuoti ir tartis su opozicija, liko neįgyvendintas.

„Visų pirma pataisų rengėjai žadėjo, kad vyks diskusijos dar iki projekto registracijos ir kad jie ateis į frakciją ir pristatys, ką jie galvoja ir kaip jie mato visą tą situaciją. Bet eilinį sykį, kaip ir pirmojo įstatymo svarstymo metu, pristatymo nebuvo, diskusijos su politiniais oponentais nebuvo, tai vertinimas iš karto yra labai ribotas“, – sakė Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Viktoras Fiodorovas.

„Be to, kad skiriasi pavadinimas ir kelios nuostatos, nepanašu, kad būtų daugiau ryškių pasikeitimų. Mes diskutavome su partijos nariais ir manome, kad projekto, kuris dabar siūlomas, nepalaikysime“, – sakė parlamentaras.

Jis pridūrė, kad kolegos žada diskutuoti, išsakyti savo nuomonę ir matymą, galimai kai kurie susilaikys, kai kurie – balsuos prieš, tačiau palaikymo įstatymo projektas nesulauks.

Pirmojo įstatymo projekto metu Darbo partijos frakcija neskyrė projektui nei vieno palaikančio balso.

Naujausia parlamento frakcija „Vardan Lietuvos“ dar svarsto, ar palaikys naująjį valdančiųjų projektą, ar ne. Frakcijos narės, švietimietės Vilijos Targamadzės asmeninė nuostata šiuo klausimu išlieka neigiama – ji įžvelgia ir gudravimą./Jorūnės Liutkienės nuotr.

Dar diskutuoja

Tuo tarpu demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė, švietimietė Vilija Targamadzė sakė, kad frakcija kol kas bendro sutarimo dėl naujojo įstatymo projekto dar neturi.

„Frakcijos bendros nuomonės dar nesame sutarę. Mes diskutuojame. Vyksta diskusija, lyginame įstatymų projektus, kiekvienas reiškia savo nuomonę – kaip demokratams ir priklauso“, – kalbėjo parlamentarė.

Visgi jos asmeninė nuomonė yra aiški – šio projekto ji taip pat nepalaikys.

„Aš asmeniškai nepalaikysiu.

Įstatymas yra pakoreguotas, bet ne tiek pakoreguotas, kad nebebūtų aliuzijos į šeimą.

Civilinės sąjungos apibrėžimas didžiąja dauguma panašus į šeimos apibrėžimą, ir tai suponuoja mintį, kad asmenys gali būti pripažinti kaip šeima, o iš to sektų paprasti dalykai – teisminė praktika pripažins sąjungą kaip šeimą, ir tada gali prasidėti vaikų įsivaikinimai ir t.t.

Aš, kaip pedagogė, manau, kad ir visuomenė tam dar tikrai nėra pasirengusi“, – kalbėjo V. Targamadzė.

Pasak Viktoro Fiodorovo, darbiečiai pavadinimą pakeitusio partnerystės įstatymo ir toliau sako nepalaikysiantys. Pirmiausia dėl to, kad valdantieji žadėjo derybas ir diskusijas, tačiau jų opozicija pasigedo./„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Galima ir kitaip

Visgi parlamentarė sako, kad spręsti tam tikrus klausimus ir problemas, su kuriais susiduria kartu bendrą buitį vedantys, tačiau nesusituokę asmenys, būtina ir reikia. Ir vis dėlto, jos manymu, tam nebūtina priiminėti naujo įstatymo.

„Tai yra labai jautrus klausimas. Reikia suprasti, kad nėra atstumiami ne santuokoje esantys žmonės, nesvarbu, ar homoseksualūs, ar heteroseksualūs.

Tuos klausimus reikia spręsti, nes tai yra ekonominiai klausimai ir kitos problemos, bet jie gali būti išspręsti civilinio kodekso pagalba.

Tam nebūtina priiminėti atskiro įstatymo.

Ir galiausiai, nereikia gudrauti.

Man, kaip mokslininkei, akivaizdu, kad didele dalimi civilinė sąjungos apibrėžtis atitinka šeimos apibrėžimą, o apie tai negali būti jokių kalbų. Mes turime gerbti visus žmones, bet nepamiršti savo Konstitucijos, kurioje labai aiškiai parašyta, kad santuoka, šeima yra tarp vyro ir moters“, – reziumavo V. Targamadzė.

22 Komentarai

 • Nereikia cia jokiu iteisinimu, paskui dar daugiau issiples bezdzioniu- raupu virusas, reikes paskui visus skiepyti, nuo galu varomu pasekmiu

  • Tai drocink i vamzdi sau toliau santechnike, ar labai jau tau svarbu kaip kiti gyvena.

 • Ir kam to reikia? Juk niekas niekam netrugdo. Bet vėl vajus, prievarta. Gulėk su kuo nori, Bet kam savo problemą primest kitiem, O socdemai tai kaip kokie konservų satelitai. O buvo komuniagų. Palaikys .

  • Socdemai ne konservatorių satelitas, o liberalų. Vien kokį Darbo kodeksą priėmė socialdemokratai, kai buvo valdžioje. Net patys liberalai buvo nustebę ir sakė , kad liberalesnio net jie nebūtų sugalvoję. Ir lgbt+ visada palaikė kartu su liberalais. Todėl ir nusisuko daug rinkėjų nuo socialdemokratų.

 • Ligoniai pirmiausia tegul gydosi, nes pas juos psichika dirba ne ta linkme!
  Mažuma nelaimingųjų nori pakeisti gamtos dėsnius ir primeta daugumai, kad tai yra norma, ir tik tokie santykiai tarp žmonių yra norma.
  Jaunimui tai lengviausia įteigti.
  Įdomu, kas juos finansuoja, nes tai yra užslėptas jų tikslas sugriauti normalų per amžius gyvavusi šeimos modelį, kad tik žmonės nekurtų normalių šeimų ir tuo pačių sumažinti žmonių skaičių žemėje.

  • Tu gal daugiau debilu kaip pats esi nedaugink Zemeje. Ziurek savo siknos geriau, susirupines koks, matomai del pavydo.

 • Ot Lietuvele nusigyveno, cia nieko daugiau tik pederastai galu varomi ir chacholu pasileidusios bobos musu vyrus kabinancios, nes jos karstos. Normaliems vietos cia nera.

  • Prašyčiau širdingai man atleisti, bet bent Kėdainiuose nelabai matau aš tų karštų bobų. Kažkada Lidle mačiau kelias xaxolkas, bet, kad ir kokios jos karštos būtu… lietuvaitės gražesnės.

   • Kėdainiuose jų pilna atsargiai vyrai.

  • Tai gal jus, lietuvos moterys ant tiek nusidrožusios esat, kad vyrai renkasi ukrainietes arba net kitus vyrus, vietoj jūsų? 🙂

  • Jo, tu, normalus, jauciasi 😂😂 silpnaprotystes ąsas.

  • Nu, zinai, jei bijai del nazumos itakos, tai turbut nesi tikras del savo priklausymo daugumai.

 • Šitas straipsnis geras, bet tas apie šildymo kainas tai visiška nesąmonė ir toli nuo realybės. Žmonės piktinasi fb, pilna komentarų, piktinosi ir portale, bet uždraudėt komentuot. Kam rašot netiesą? Ar jums negėda dėl savo vardo? Atsirastų nors viena normali žiniasklaida, be mugės, ir žmonės bėgtų, nes jau vėjų vėjai ir dar draudžiat komentuot, ar jūs bent matot, kad žmonės pyksta?

  • Te dar ir komentarus nepatogius sau pratrynė 🙂

   • Muge isvis uzdraude komentarus, ko ten neverki pidere?

    • Seniai turėjo būti įteisinta. Gėdingas atsilikimas nuo šiuolaikinio pasaulio. Jei žmones nori tuojtis, tegul tuokiasi. Tai individu reikalas, o ne rusiško diktatūrinio mąstymo idiotų,kuriem daugumai virš 60. Šitie labiausiai klykia. Pasaulio nematę, atsilikę. Švedijoje seniai įteisinta. Ir kas nutiko. Nieko. Valstybes piliečiai kelis kartus doresni, labiau issilavine nei mūsiškiai. Bet politiku tarpe yra padugnki, kurie gąsdina visokius kaimus apokalipsem kone, kad uz juos balsuotų. Niekšai. Rusiškas stilius. Turi leisti ir tuoktis, o ne apie kazkokius aetimus, rysius pezeti. Tikiuosi, pavyks priimti.

     • Švedijoje, Norvegijoje įvaikinami našlaičiai, tėvų palikti vaikai, neprižiūrimi, vien pas vienalyčius kiek auga lietuvių vaikų, tik žiniasklaida nesklebia to fakto, kad Barnevert pardavinėja vienalyčioms poroms lietuvių vaikus paliktus.

     • Varykit, varykit visi piderastai į Švediją ir kuo greičiau!
      Bus švaresnė Lietuva nuo tokių ligonių!

 • Daug vienaragiu i ta partija istojo kedainiu skyriui?

 • Seniai turėjo būti įteisinta. Gėdingas atsilikimas nuo šiuolaikinio pasaulio. Jei žmones nori tuojtis, tegul tuokiasi. Tai individu reikalas, o ne rusiško diktatūrinio mąstymo idiotų,kuriem daugumai virš 60. Šitie labiausiai klykia. Pasaulio nematę, atsilikę. Švedijoje seniai įteisinta. Ir kas nutiko. Nieko. Valstybes piliečiai kelis kartus doresni, labiau issilavine nei mūsiškiai. Bet politiku tarpe yra padugnki, kurie gąsdina visokius kaimus apokalipsem kone, kad uz juos balsuotų. Niekšai. Rusiškas stilius. Turi leisti ir tuoktis, o ne apie kazkokius aetimus, rysius pezeti. Tikiuosi, pavyks priimti.

 • Tai vaziuok i ta savo svedija ir gyvenk ir nekisk tu iskrypeliu poreikiu i krykscioniska tauta isgama, o slepas ir audrelis kaip suprantu ir vilniui eis i parada nesveiku?

 • Kokie komentatoriai toks ir lygis mūsų visų. Durniai viskam vadovauja.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video