Apytalaukio dvare rastas įtartinas butelis, kuriame galėjo būti degaus skysčio

 Apytalaukio dvare rastas įtartinas butelis, kuriame galėjo būti degaus skysčio

Tiriant Apytalaukio dvaro padegimą, gaisravietėje aptiktas įtartinas butelis, kuriame galėjo būti degaus skysčio./Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Vygandas Trainys, lrytas.lt

„Versijų yra daug“, – apie tyrimą dėl unikalaus, neorenesanso stiliaus bruožų turinčio Apytalaukio dvaro padegimo trečiadienį naujienų portalui lrytas.lt pranešė Kėdainių prokuroras Gintaras Jakštas. Įtariamieji kol kas nenustatyti, vyksta jų paieška.

Gaisravietėje aptiktas įtarimus sukėlęs ne alkoholio butelis – tiriama, ar jame nebuvo degaus skysčio.

Iškart po dvarą suniokojusio gaisro ėmė aiškėti vietos valdžios aplaidumo požymiai – statinys ne tik nebuvo suremontuotas, bet ir nebuvo pasirūpinta, kad reikšmingas, didelę istorinę ir kultūrinę vertę turintis paveldo statinys ir jo prieigos būtų filmuojamos.

Gaisras įsiplieskė praėjusio penktadienio paryčiais. Prokuroras G.Jakštas patvirtino, kad vaizdo kameros rūmuose nebuvo įrengtos. Filmavimo įrangos nėra ir dvaro, esančio to paties pavadinimo kaime, artimiausiose apylinkėse.

Dvaras yra nenaudojamas, jo vidus nesutvarkytas, tačiau išorės grožis – išraiškingas fasadas su senoviniais balkonais, langais, skulptūromis ir kitais puošybos elementais palieka didelį įspūdį. Išskirtinis statinys buvo neaptvertas, nesaugomas, jame turėjo galimybę apsigyventi benamiai, nebaudžiami siautėti chuliganai.

Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Aptiko įtartiną daiktą

Teisėsaugos pareigūnai kol kas dar neturi pagrindinės versijos, kas galėjo sukelti gaisrą.

Tai galėjo padaryti chuliganai arba atsitikinai gaisrą sukėlė nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis asmenys. Tačiau neatmetama, jog nusikaltimas buvo kruopščiai suplanuotas ir įvykdytas, piktadariams atvykus į dvarą su degiu skysčiu.

Trijų aukštų dvaro rūmai priklauso Kėdainių savivaldybei, tačiau pastaruoju metu buvo ruošiama dirva jo privatizavimui.

Kol kas rūmai yra neprivatizuojamų objektų sąrašuose, tačiau vietos valdininkai tarėsi su Kultūros paveldo departamentu, kaip teisiškai sudaryti galimybę perduoti juos į privačias rankas. Siūlo galą užčiuopti siekiantys kriminalistai neatmetė, jog dvaras galėjo būti padegtas, siekiant sumažinti jo vertę.

Trečiame aukšte, kur kilo gaisras, nerasta gultų ar kitų požymių, liudijančių, jog ten buvo įsikūrę benamiai. Tačiau gaisravietėje, trečiame aukšte buvo aptiktas įtarimus sukėlęs ne alkoholio butelis ir nemažai nuorūkų – visa tai paimta tyrimams, kurių metu paaiškės, ar butelyje nėra degaus skysčio likučių.

Apklausos tęsiamos

Ugnis įsiplieskė viršutiniame aukšte – liepsnos smarkiai suniokojo dvaro vidų, apgadinta ir išorė. Per gaisrą sukrito 2 ir 3 aukštų perdanga, teko nuardyti apie 220 kvadratinių metų ploto stogo konstrukcijų. Ugniagesių dėka liepsnos kitus aukštus liepsnos neišplito.

Per apklausas vietos gyventojai įtartinų asmenų ir automobilių tvirtino nepastebėję, tačiau jos dar tęsiamos. Viliamasi, jog atsiras liudininkų, kurie padės atskleisti nusikaltimą, prisimins tyrimui vertingas detales.

Pasak prokuroro G.Jakšto, šiuo metu dar laukiama savivaldybės atsakymo, kokius nuostolius padarė padegėjai. Dvaro teritorija su šalia esančiais tvenkiniais galėtų tapti galėtų tapti turizmo traukos vieta, jei atsirastų investuotojas – savivaldybė lėšų kapitaliniam remontui neturi. Rūmų ansamblis domino ne vieną verslininką, tačiau teigiamų poslinkių iki šiol neįvyko.

Artimiausiu metu bus dedamos pastangos, kad ugnies suniokotas dvaras būtų apsaugotas nuo kritulių. Apytalaukio dvaras istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XV amžiaus, o mūriniai rūmai buvo atstatyti XIX amžiuje.

Rašyti komentarą

Dėmesio! El. paštas nebus skelbiamas. Komentuodami esate atsakingi už savo išsakytas mintis. Gerbkime vieni kitus, venkime patyčių, nekurstykime neapykantos ir susipriešinimo. Skaitytojų komentarai neatspindi „Rinkos aikštės“ redakcijos nuomonės.

Už komentarus atsakingi juos parašę asmenys.


Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video